TV tavsiye verebilir misiniz ? Teşekkürler

V Çevrimdışı

vlkan3460

Yeni Üye
20 Mar 2023
5
29
Bütçem 15000 bine kadar çıkabilirim . 55 inç veya 58 de olabilir istediğim büyüklük. Android olması önemli değil . Daha çok karşıdan izliyorum . Normal bir izleyiciğim maç haber film falan.
Bundan önce Vestel 50 u9500 vardı . O bile işimi görüyordu . Önerilerinizi bekliyorum .

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Vestel olsun yada Grundig bunlarda sadece paneline karar verip alın.
50,58,70 inç ler Va olur. Diğer inç leri karışık ama genelde IPS panel koyarlar 50 inç in Va . 58 inç alırsan o da Va panelle gelir ucuz olan bir modelini alın.
Yok şu var bu var bunlara bakmayın.
Günümüzdeki şu an olan TV ler LCD ler yani SDR ve hdr tek fark bu. Bunların hepsi SDR yayınları gösterir. Günlük yayınlar yani hdr var olmaları gösterir anlamına gelmez.daha kötü sorunlu görüntü alırsınız

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Hdr için TV donanım olarak iyi olması lazım. Yerel karartmasi, verilen verilerdeki nit değerlerini göstermek için parlaklığı.bolgesel karartma nin stabil çalışması vb. Bunlara bakılır.
Yazmayla olmuyor yani

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
YouTube kanalları ve benzeri TV yada model incelemeleri bunların hepsi satış olur. Tarafsiz inceleme yapıyorum. Zaten böyle diyen biri taktik geliştirir. Bir olumsuz söyler 100 tane olumlu şeyler söyleyerek aklınca millete inceleme yapıyorum diye yazarlar çekerler. Markalar para vermezsin yada gönderdikleri ürünü bedava vermesin. Adı geçmez.
En iyi deneyim evdeki kullanıcının deneyi mi.

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Arkadaşlar merhabalar. Yukarıda ki arkadaş gibi android TV box alıp TV ye takacağım. Bu yüzden tv nin android veya smart olmasına gerek bile yok. Sadece güzel tok bir ses ve kaliteli bir panele sahip olması yeterli. Panel tercihim oda dizaynı yüzünden ıps olması. Marka ise farketmez. Bütçem 10 k. Ekran boyutu 50 inç ideal. Hatta 43 inç de işimi görür. Teşekkür ederim şimdiden. Bayrama kadar bu işi çözmem gerek eşime sürpriz yapacağım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri