tv panel kırıldı

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
A Ado üstadım...çocuğun odasında bulunan 32 inç seg marka tv panel kırıldı..(top atmış) yalnız dışardan bakınca hiç bir şey yok..ama açında hani araba ön camları çatlar ya öyle...servisi falan aramadım çünkü değer mi değmez mi bi sorayım dedim...tamir edilebilir mi? değermi ne dersiniz?...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado üstadım...çocuğun odasında bulunan 32 inç seg marka tv panel kırıldı..(top atmış) yalnız dışardan bakınca hiç bir şey yok..ama açında hani araba ön camları çatlar ya öyle...servisi falan aramadım çünkü değer mi değmez mi bi sorayım dedim...tamir edilebilir mi? değermi ne dersiniz?...

Çok üzgünüm ama ev sigortanız yok ise tv çöp maalesef :((

Onarıma ASLA değmez, Yine de panel fiyatı öğrenmek isterseniz seri numarasını verin kontrol edelim :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
vaktiyle bir arkadaşımda lg 3d smart tvde aynı durumu yaşadı yanlış hatırlamıyorsam 1700 lira gibi bir rakam çıkarmışlardı, tvyi aldığı fiyatla 200 lira fark vardı arada, haliyle gidip yenisini almıştı. çocuk olan her evde yaşanma ihtimali olan bir kaza çok geçmiş olsun belki çözümü maliyeti kısmen daha ucuzdur araştırın yinede çöpe atmadan önce. bu arada çok anlamam bu panel işlerinden ama Ankara'daysanız itfaiye meydanına bir bakın derim atıl vaziyette çok değerli eşyalar olabiliyor belki başka sorunu vardır bozuk diye hiç paraya satarlar değerlendirmek lazım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
vaktiyle bir arkadaşımda lg 3d smart tvde aynı durumu yaşadı yanlış hatırlamıyorsam 1700 lira gibi bir rakam çıkarmışlardı, tvyi aldığı fiyatla 200 lira fark vardı arada, haliyle gidip yenisini almıştı. çocuk olan her evde yaşanma ihtimali olan bir kaza çok geçmiş olsun belki çözümü maliyeti kısmen daha ucuzdur araştırın yinede çöpe atmadan önce. bu arada çok anlamam bu panel işlerinden ama Ankara'daysanız itfaiye meydanına bir bakın derim atıl vaziyette çok değerli eşyalar olabiliyor belki başka sorunu vardır bozuk diye hiç paraya satarlar değerlendirmek lazım

Azizim panel neredeyse altın değerinde, hiç kimse sağlam paneli atıl duruma çıkartmaz diye düşünüyorum :ok

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Acıkcası samsung 55" 55mu7000 in içinde (UE55MU6100K dada aynı panel kullanılıyormuş)

CY-QM055HQEV1H bir panel arayışımda benim var birbucuğa kadar razıydım hadi kur farkları olsun ikibin tl .)) olurda denk gelirseniz temin edelim A Ado hocam bi soruşturabileceğin birileri varmıdır samy kanadından yada vestelde buna muadil bi 55" varsa gerekirse vesteli alıp VA samy kullanılan panellerden biri uyar diye tahminim bu 7000 panellerdede enteresandır tcon kart bulunmamakta zanedersem ya panele entegre yada anakarttan çözüyor anlayamadım :) elimde başka bi 55ju6470 vardı besleme birebir aynı anakartta yuvaya oturuyo gel gelelim 6470 de tcon kart var hadi onu bu tconu atlayıp 7000in anakartını iki adet LVDS lerle panele direk takabiliyosun fakat :) görüntü gelmiyor haliyle anakartın lvds sıralamasını bilmediğimizden 7000in anakart çıkışları ile 6470 in tconun çıkışlarını bilemediğimizden tutmuyo şemasına ulaşsak bi ihtimalle tutturabilir 6470i biüst seriye çevirirdik kısacası anakartları değerlendirsek sevincem. sevgi saygı selamlarımla...

20180903_030352.jpg

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Azizim panel neredeyse altın değerinde, hiç kimse sağlam paneli atıl duruma çıkartmaz diye düşünüyorum :ok

kesinlikle katılmakla birlikte dünyanın en enteresan yerlerinden birisi olma özelliği taşır itfaiye meydanı . hocam inan bana aklına hayaline gelemeyecek şeyleri hiç parasına bulabilirsin burada . 4-5 sene önce sanırım daha ps4 çıkmamış , bende oradaki bir spotçudan profilo katı meyve sıkacağı aldım depodan getirecek adam . neyse sen getir ben az dolaşayım giderken alırım dedim . o günde hafta başı deli bir kalabalık var . ara sokaktayım insanlardan nefes alınmıyor , yerde örtünün üzerinde 2 tane üstüste birisi slim diğeri kalın kasalardan ps3 gördüm kesin bozuktur arızalıdır diyorum (bu arada kardeşime aldığım ps3 kırmızı ışık sorunu başlamıştı) bizde anlamıyoruz tabi bu arıza işlerinden maltepede bir yeri aramış 300 lira fiyat çekmişler . neyse kaç para dayı tanesi 100 lira :) dedim bozuk mal sağlamı kaç para bunun falan sıkı bir pazarlıkla ben ikisini 35 liraya aldım . adam arızalı dedi bende sağlam parçasını bulur kullanırız kafasındayım .gittim spotçudan katı meyve sıkacağını aldım bunlarıda bagaja attım 2 hafta dolaştılar arabada . sonra aklıma geldi peder beylere gittik biradere dedim ki git bagajdan malzemeleri getir . hiç ümidim yok ama neyse . getirdi önce slim olanı taktık enerji var ama aynı kırmızı göz sıkıntısı mevcut . fat kasayı taktık bundada enerji var ama cihaz normal görünüyor lan yoksa diyorum içimden tak diye açıldı cihaz . bekliyorum kapanacak birşey olacak yok , birde hafızada pes 2013 vs... oyunlar var başladık oynamaya cihaz banamısın demiyor . sene 2018 birader üniv. 3'e geçti hala kullanıyor cihazı . öbür ikisinide o zaman tanesi 250 liradan tamir yapan yere sattık sıcağı sıcağına çok karlı bir alışveriş oldu .

birde çocuk diş çıkarırken kehribar diş kolyeleri var hacettepedeki doktorumuz önerdi , kızılayda bir gümüşçüye sordum gram hesabı imiş 23 gram kehribara gramı 18 liradan 400 lira düz olur diye fiyat çektiler . bunun hakikisi bu paraya elbette . neyse hanımı aradım dedim bu para deli para boşver sosyetik işler bunlar edebiyat yapıyorum . neyse havada güzel itfaiye meydanına gideyim dedim . gittim izbe bir sokakta dolaşıyorum dayının birisi toplamış tespihleri çakmakları hurda saatleri bir sürü ıvır zıvır kimse yüzüne bakmıyor dayı tespihler kaç para 5 lira dedi (şimdinin max. 30-40 lirası) , sarı kocaman püsküllü bir tanesini elime aldım kehribar ama yok olamaz katalindir kehribarı vermezler bu paraya diyorum hiç ses etmeden 5 liraya tespihi aldım içim kıpır kıpır geri gümüşçüye gidiyorum . götürdüm koydum önüne baktı etti kehribar bu dedi . tarttı 29,5 gram , kendisindeki ile arada fark var ama bana çakallık yapıyor kafa kafaya değiştirelim yok dedim bu daha eski belki tarihi değeri var üste 250 lira isterim hesap etti kitap etti 200 lira teklif etti , o zaman böyle tespih vs... moda değil satacak yerde yok tamam dedim kabul ettim . hem diş kolyesini hemde 200 lirayı aldım çıktım . diş kolyesi hala duruyor , şu anda hakiki kehribar bulmak mesele hemde fiyatı dolar olarak manyak rakamlar ediyor . şans mı dersin başka birşey mi dersin blmiyorum .

biraz uzun oldu kusura bakmayın ama fırsatınız olurda Ankara'ya gelirseniz ve denk gelirsek size itfaiye meydanının fahri rehberliğini yapayım , bizler bu acemilikle bu kadar şey denk getirebiliyorsak sizde elbette birşeyler denk getirirsiniz , panel mi olur başka şey mi olur Allah bilir :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
kısa gırmeden olur dıye dusunuyorum suan hangı memlekette bulussak sıcak nedenıyle tadı cıkmaz.

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
40
Böyle bir site var paylaşmakla hata etmem inşallah

En azından o kadar para verip sonra ufak bir eşya çarpması ile çöp olabilecek televizyonlarımızı az da olsa korumuş oluruz diye düşünüyorum. Ben iki tane almıştım. Biraz yansıma yapıyor ama kırılması çizilmesinden iyidir. İki çocukla evde sıkıntı yok :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Böyle bir site var paylaşmakla hata etmem inşallah

En azından o kadar para verip sonra ufak bir eşya çarpması ile çöp olabilecek televizyonlarımızı az da olsa korumuş oluruz diye düşünüyorum. Ben iki tane almıştım. Biraz yansıma yapıyor ama kırılması çizilmesinden iyidir. İki çocukla evde sıkıntı yok :ok

Tüketici adına faydalı hiç bir paylaşımda sakınca yoktur bizim için azizim, Elinize sağlık :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt