TV önerisi

U Çevrimdışı

UğurNmtl

Yeni Üye
17 Şub 2020
3
33
Tavsiye Forum üyesi olarak yeni katıldım aranıza. Değerli hocam Adem Helvacı ve üye arkadaşlara merhabalar.
55 inç veya 65 inç 4k ultra HD kalitesinde bir TV arayışım var. Öncelikle tv yi salonda 45 60 90 derecelik açılar ile izleyeceğim mesafe olarakta en fazla 5 metre olan Bir salon. İps ekran(panel) VA panelde olabilir. işlemci besleme anakart olarak performanslı bir ürün için ne tavsiyede bulunursunuz.
Daha cok film ve dizi izleme müzik dinlemek(ses kalitesi) internet (hız olarak) gerçek yenileme hızı oranı iyi tatmin edici arada bir oyun oynamak için ps konsolda. Oyun olmasa da olur. Marka farketmez Ama LG olmasın. Onun dışında. Fiyat 6000 TL ye kadar. Marka olarak örnek verecek olursak samsung özelliklerini taşıyıp veya ona yakın bir vestel markasıda olabilir.
Değerli Hocam ve üye arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

U Çevrimdışı

UğurNmtl

Yeni Üye
17 Şub 2020
3
33
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Smart konusunda ciddi beklentiniz varsa Vestel'den o konuda pek bir şey beklemeyin. Bugün işinizi görür ama yarını ne olur bilinmez.
Donanım ve yazılım altyapısı nedeniyle Tizen, WEBOS, Android gibi uzun ömürlü olamıyor. Vestel'de Linux çekirdeğini kullanıyor ama onunla bitmiyor tabi.
Ses konusunda da şu anki modeller nasıldır bilmiyorum ama Vestel yine size subwooferı olan Samsung veya LG modelleri gibi ses sunamayabilir.

Oyun ve film ağırlıklıysa VA panel tercih etmek daha iyi olur ama izleme açısı önemliyse, IPS'deki sorunları görmezden gelebilirim diyorsanız IPS panelli bir ürün tercih edersiniz.

Tavsiye konusunda Adem abi veya Can abi yardımcı olur size.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Smart konusunda Vestel ve üretimleri isteğinizi karşılayamaz. Bunun altını çizelim ?
Umutun dediği gibi Samsung veya LG ağırlıklı bakmanız sizin için daha makbul

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Smart v.s işleri için bir tane Android TV Box alırsaınız olur biter ve bunu her marka TV için yazıyorum!
takılmayın TV lerin Android işlerine+TV yi örneğin "MedyaPlayer" gibi kullanmak isterseniz yine aman
aman iş görmez yok ses kodeğini açmıyor yok bu videoyu desteklemiyor v.s v.s

Millet takılmış bir Smart olayına gidiyor yaw,Çin li dandik Box lar bu işlerin alasını yapıyor TV lere göre:hoba1

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Smart v.s işleri için bir tane Android TV Box alırsaınız olur biter ve bunu her marka TV için yazıyorum!
takılmayın TV lerin Android işlerine+TV yi örneğin "MedyaPlayer" gibi kullanmak isterseniz yine aman
aman iş görmez yok ses kodeğini açmıyor yok bu videoyu desteklemiyor v.s v.s

Millet takılmış bir Smart olayına gidiyor yaw,Çin li dandik Box lar bu işlerin alasını yapıyor TV lere göre:hoba1

Samsung tizenli smart tv ile jvc marka xiaomi mi box'la kullandığım tv pratiklik açısından mi box fark atar diye yazmıştım.Aynen dediğiniz gibi bir durum var.

Fakat sadece youtube veya netflix için kullanacaksam smart alırım onu da belirteyim.Hem kablo karmaşası yok hemde ek kumanda vs. yok.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Samsung tizenli smart tv ile jvc marka xiaomi mi box'la kullandığım tv pratiklik açısından mi box fark atar diye yazmıştım.Aynen dediğiniz gibi bir durum var.

Fakat sadece youtube veya netflix için kullanacaksam smart alırım onu da belirteyim.Hep kablo karmaşası yok hemde ek kumanda vs. yok.

Mi "S" serisi ok özellikle 1080/4K için NFlix de ama diğer Box lar da durum böyle değil(Shield hariç tabiki)

Kaldı ki panelin Smart ı dandik bile olsa,NFlix buradan izlenir diğer işlerin tamamı Box dan yapılır
Kablo karmaşası zaten illaki az-çok oluyor onları da bir şekilde arkaya atarak çözüyoruz

Kumanda olayında ise,iki tane ile hallediliyor,ben Air-mouse kullanıyorum ancak Box olayında 2 kumanda gerekiyor

U Çevrimdışı

UğurNmtl

Yeni Üye
17 Şub 2020
3
33
Smart konusunda ciddi beklentiniz varsa Vestel'den o konuda pek bir şey beklemeyin. Bugün işinizi görür ama yarını ne olur bilinmez.
Donanım ve yazılım altyapısı nedeniyle Tizen, WEBOS, Android gibi uzun ömürlü olamıyor. Vestel'de Linux çekirdeğini kullanıyor ama onunla bitmiyor tabi.
Ses konusunda da şu anki modeller nasıldır bilmiyorum ama Vestel yine size subwooferı olan Samsung veya LG modelleri gibi ses sunamayabilir.

Oyun ve film ağırlıklıysa VA panel tercih etmek daha iyi olur ama izleme açısı önemliyse, IPS'deki sorunları görmezden gelebilirim diyorsanız IPS panelli bir ürün tercih edersiniz.

Tavsiye konusunda Adem abi veya Can abi yardımcı olur size.
Oyun o kadar önemli değil, benim için önemli olan film dizi internet ses ve hızlı olması titreme yaratmaması, vestel istediğimi karsılamayabilir. Samsung qled60ra modeli nasıldır sizce

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yaw "Dizi" kritermi oldu şimdi onu çözemedim gitti:hmm
TÜRK Dizileri bir kere adam gibi çekilmeyip,işin kozmetik ve anime film çeker gibi Cam.ayarları
bile tuhaf(çoğu yalnış!) ancak izleyici profilini iyi bildikleri için böyle çekiyorlar

-örneğin gece sahneleri gelişmiş Cam.ile çeklimediği için her yer karanlık hatta zifiri karanlık ama
bizim sahneler de yapay acaip bir işiklandırma vardır:kiskis

-MediaPlayer için de BOX alırsın çok daha rahat-seçenekli bir aletin olur!

Siz alacağınız panel den öncelikle adam gibi resim vermesini bekleyin başka bir şey beklemeyin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt