Tv kayıt sorunu

K Çevrimdışı

kaplan0

Yeni Üye
11 Ağu 2021
2
73
taşınabilir belek ile kanal listesi yükleyebiliyorum fakat record tuşuna basınca kayıt yapmıyor ekranda hiçbir ibare çıkmıyor kumanda test mmenüsünde baktım record tuşu çalışıyor bu sorunu nasıl düzelteblirim
20210810_160014.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yazılımda mevcut değildir.
Kumandadaki her tuş çalışacak diye bir kural yok.
Yazılım hangi tuşa bastığınızı söyler servis menüsünde ama TV'de o özellik yoksa çalışmaz.
Her TV için geçerli bu.
Ben gidip Netflix tuşlu bir kumanda alsam da o tuş Netflix'i açmayacak bana mesela.
Bizim TV'de yok çünkü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yazılımda mevcut değildir.
Kumandadaki her tuş çalışacak diye bir kural yok.
Yazılım hangi tuşa bastığınızı söyler servis menüsünde ama TV'de o özellik yoksa çalışmaz.
Her TV için geçerli bu.
Ben gidip Netflix tuşlu bir kumanda alsam da o tuş Netflix'i açmayacak bana mesela.
Bizim TV'de yok çünkü.
O dediği "kumanda test" umut :) ,hani kumanda tuşları çalışıyor mu acaba deniliyor ya ,işte o test :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O dediği "kumanda test" umut :) ,hani kumanda tuşları çalışıyor mu acaba deniliyor ya ,işte o test :ok
Anladım o kısmı.
Tuşun sonuçta hangi işlevi açacağı kumandadaki veya TV'deki yazılımda belli.
TV'ye Netflix diyorsun, öyle bir işlev tanımlı değilse tepkisiz duracak.
Sonuçta her modele ayrı kumanda üretilemeyeceği için, belli tip kumandalar yapılıyor işte.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
by.kaplan888' Alıntı:
taşınabilir belek ile kanal listesi yükleyebiliyorum fakat record tuşuna basınca kayıt yapmıyor ekranda hiçbir ibare çıkmıyor kumanda test mmenüsünde baktım record tuşu çalışıyor bu sorunu nasıl düzelteblirim
Aşağıdaki konuda anlatılmıştı ,işlem biraz risklidir :ok

arama kısmında mb82 modlama diye de aratılabilir :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt