Tv kartı tavsiye ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Aklıma geldi, tavsiye forumu madem dvb s2 de fikirleri vardır diye düşündüm.:cigara

Kullanan insan bulmak lazım önce. :hihi
Technisat'ın DVB-S2 destekli modellerine bakın derim, illa kullanacağım diyorsanız.
Windows 10 veya kaç kullanıyorsanız sürücü (driver) desteği var mı yok mu ona da bakın derim.
İkinci el piyasası işinizi görür.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
yaw ben bir zamanlar kullandım bile ama şimdi sorsan;unuttum gitti diyeceğim sana:hoba1

çok merak ettim,nereden çıktı şimdi DVB-S işi???

bir de şimdi farkettim,sayın umut yazmış; "TechniSat" diye aha işte benimki de buydu,ondan
önce de dandik bir şey vardı şimdi aklıma geldi Techni

hatta bunun için TR de bir de çok meşhur forumu vardı ve bu işlerin de prof.adamları filan
dvbs forum gibi bir şeydi nete bak belki bulursun yada Turkeyforum dan bak mutlaka bulursun

sen "serkangüzel" i tanırmısın diyeceğim şimdi? bizi komple TF den şutlamışlardı ama başka bir kaç forumda
bu serkan hoca bulunur,prof. adamdır bu işlerde

en son DVB-S işin ext.Box ları çıkmıştı direk USB den takılan onlara bak!!
sanırım Techni nin de olabilir,PC içine takılanlar "out" olmuştu yaw:kiskis

Technisat skystar tv kartı'nı uzun süre kullandım.Hatta emektar yöneticiyim forumun birinde.İsim vermek istemedim reklam olmasın diye.Serkan Güzel ve diğer arkadaşlarla uzun süre bu işlerde uğraştık ama dediğim gibi artık emektar olduk.

DVB Dream
Pluginler ile harika işler çıkaran bir aletti.

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
skystar tv kartı'nı bir dönem kullanmıştım bende dönemin efsane kartı idi. Fakat bu tip kartların power la sorunları oluyor hep. Benim anakartımı yakmıştı. O yüzden satmıştım kartı.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
5 yıldan fazla pentium 4 işlemci olan bilgisayarda skystar tv kartını kullandım en ufak bir proplem yaşamadım.Sadece lnb üzerinden gelen kablo sağlam olmalı kısa devreye neden olmamalı.Lnb üzerine yağmurdan etkilenmesin diye şapka yapmıştım.
Tv kartı ile hem tv izledim hem kaydettim.Hem de offline donwload şeklinde bir çok dosya indirerek harika bir arşiv yapmıştım.
Sonrasında Dreambox ile tanışınca tv kartı önemini yitirip bir köşeye atıldı.

polatz Çevrimdışı

polatz 

Aktif Üye
5 Tem 2020
55
38
Bende Technisatın SkyStar 2'yi kullandım, dizüstü pc alınca emektar pc ve kartta duruyor bir köşede. Uydudan veri yakalıyorduk ne çıkacağı muamma... Diğer arkadaşlar gibi soru varsa cevaplarım diyemiyeceğim, o kadar derin bilgim yok maalesef :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri