Tv de dikey ışık hüzmesi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kısa bir zaman önce burada yine yazdım resimledim tekrar koyuyorum...

DSC_01094bb9bf12ccf680eb.jpg

DSC_011072c7bd39abaedcce.jpg

DSC_0113885abf515ba30a34.jpg

DSC_0114c39dbc760eb192f6.jpg

DSC_01117834e63218d2455e.jpg

DSC_0112c82127f2a978d124.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Biri solda ikisi sağda.. Ekran kiri değil alındıktan iki üç ay sonra bu hali almıştı. Tv alınalı on dört ay oldu...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar, ben yine yaz modundatım arkadaşlar biliyorsunuz ciddi yoğun geçiyor sezon, geciken cevaplarım için kusura bakmayın lütfen.

Farazi bir yorum ile, backlıght havuzundaki bar konumlandırmasının dikey tasarlandığını ve katman kalitesi nedeniyle de göze fazla battığını düşünüyorum.

Dengesizliğin sebebi ise lümen farkı, lüöen farkının nedeni de voltaj dağılımında dengesizlik olarak değerlendirilebilir diyor, sonra da kendi tezimi çürütecek şu yorumu yazıyorum, "bu tv lerde defansif backlıght yok, o yüzden tüm barlar eşit voltaj ile sürülür"

O zaman A şıkkı diyorum :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ledler dikine konmamıştır mutlaka ama,görüntü çok ilginç,bence birde siyah ekranda çek resmi ve firmaya yolla bakalım ,garantisi var nasılsa, :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
led lerin üstünde ve polarizer katmanın altın lgp dediğimiz plastik yapı eskiden kalındı ve şimdikiler baya bir ince ve ışığı yeteri kadar yayamamakta bu da led bar ların belirginleşmesine neden oluyor. artı A Ado ustanın dediği gibi led barlar üzerinde yeteri kadar voltaj dağılımı sağlanamıyor. voltaj dağılımı hernekadar 2 ye bölünsede yeterli değil

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
led lerin üstünde ve polarizer katmanın altın lgp dediğimiz plastik yapı eskiden kalındı ve şimdikiler baya bir ince ve ışığı yeteri kadar yayamamakta bu da led bar ların belirginleşmesine neden oluyor. artı A Ado ustanın dediği gibi led barlar üzerinde yeteri kadar voltaj dağılımı sağlanamıyor. voltaj dağılımı hernekadar 2 ye bölünsede yeterli değil
Ama aynı sırada hizasında ve alt alta olması "tesadüfün böylesi" olayı olmuş ,yani yukarıdan aşağıya 2.ci ve 3.cü sıra gibi :) ,olay bana çok saçma geldi ,benim tvlerde de var ama böylesi değil,sanki fazla akım çeken ledler(!) alt alta aynı sıraya özel olarak lehimlenmiş gibi :haha1

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ledler dikine konmamıştır mutlaka ama,görüntü çok ilginç,bence birde siyah ekranda çek resmi ve firmaya yolla bakalım ,garantisi var nasılsa, :ok
Garanti var fakat hatta fabrikadaki teknik birimlede görüştüm fakat bu tvde bişe yok deyip boş yere gidip gelirse diye mağdur olmaktan korkuyorum...

Aslında siyahta daha çok belirgin olmalı diye düşünmüştüm :)
Siyahta en ufak ışık sızması dahi yok ilginç..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Garanti var fakat hatta fabrikadaki teknik birimlede görüştüm fakat bu tvde bişe yok deyip boş yere gidip gelirse diye mağdur olmaktan korkuyorum...

Siyahta en ufak ışık sızması dahi yok ilginç..
Gerçekten siyahta olmaması ilginç,sevgili tkartal ,ama gözün alıştı her zaman oraya gidecek,senide rahatsız edecek eminim,neyse sustum :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Selamlar, ben yine yaz modundatım arkadaşlar biliyorsunuz ciddi yoğun geçiyor sezon, geciken cevaplarım için kusura bakmayın lütfen.

Farazi bir yorum ile, backlıght havuzundaki bar konumlandırmasının dikey tasarlandığını ve katman kalitesi nedeniyle de göze fazla battığını düşünüyorum.

Dengesizliğin sebebi ise lümen farkı, lüöen farkının nedeni de voltaj dağılımında dengesizlik olarak değerlendirilebilir diyor, sonra da kendi tezimi çürütecek şu yorumu yazıyorum, "bu tv lerde defansif backlıght yok, o yüzden tüm barlar eşit voltaj ile sürülür"

Evet mantıklı lümen farkı daha sonra devreden oluştuğuna inanıyorum. Fakat fabrika bu duruma profesyonel yaklaşır mı tek sıkıntım bu....

Gerçekten siyahta olmaması ilginç,sevgili tkartal ,ama gözün alıştı her zaman oraya gidecek,senide rahatsız edecek eminim,neyse sustum :)
Valla psikolojiyi bozuyor.... Tek renk görüntülerden nefret ediyorum :tara

Sayın A Ado [SUP]servise gönderme mi önerir misiniz yada referans olma durumunuz var mıdır? [/SUP]

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt