TV besleme kartı ve Modem yanması-thh de reddetti..

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
merhabalar, bu konuyu 2022 senesinde sizlere açmıştım. Tüm yardımcı olan bilgi sahiplerine tekrardan teşekkürlerimi sunarım.

şaştık kaldık..

3db57f22de8f410de32ccd49a87189f5VNPJzUhoCo2STjcG-0.jpg
3db57f22de8f410de32ccd49a87189f5VNPJzUhoCo2STjcG-1.jpg
d07a890a8366400bfa2f5b2d0ea0c0fdvoSEwrDaB9x3gKaf-0.jpg
d07a890a8366400bfa2f5b2d0ea0c0fdvoSEwrDaB9x3gKaf-1.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,847
tekrardan merhaba konunuza bakınca olayı hatırladım. Mal ve Hizmet şatışı olmadığını öne sürüp, THH görevsizlik kararı mı vermiş.!
Vallahi Kafamı duvarlara vurasım geliyor.

Olayı Asliye hukuk mahkemesine taşımayı düşünüyor musunuz.?

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Mahkeme işleri ile alakalı hiç mi hiç bilgim, alakam yok. Süreç ne olur, nasıl olur bilemiyorum. Her geçen gün bu ülke ile alakalı umudum tükeniyor,yasama sevincimi bitiriyor. Ne adım atacağımı düşünemedim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,847
Mahkeme işleri ile alakalı hiç mi hiç bilgim, alakam yok. Süreç ne olur, nasıl olur bilemiyorum. Her geçen gün bu ülke ile alakalı umudum tükeniyor,yasama sevincimi bitiriyor. Ne adım atacağımı düşünemedim.
Avukatlık vekalet vereceksiniz 213tl
Asliye hukuk davaları için 9200 avukatlık ücreti.

İnanın hepimizde tükenmişlik durumu var.
Yendiğimiz yemekte, içtiğimiz su dan bile keyif alamaz hale geldik.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Red demek doğru olmaz sanırım. Görevsizlik kararı var. THH bir mahkeme değil ve de uyuşmazlığın yargının görev alanına gireceği belirtilmiş. Ne yazık ki karar gayet yerinde. Mahkeme yoluyla çözülmeli bu hadise.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,847
İşleyişe eleştiri

THH asıl amacı yargıya iş bırakmamak olmalı.!

Aynı evdeki birden fazla cihazın anakartlarının gerilime bağlı zarar görmesini tespiti yapabilecek kadro ve donanıma sahip olmalıdır ki.
Tüketici zararlarını kolayca tanzim edebilsin.

şuan P Pvsk1, hakkını arayabilmek için en az 10bin tl harca yapması gerekecek.
Zaman, para, enerji kaybından başka birşey değil.

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Zaten zamanımı çaldılar, 2 kere günlerce bekledim raportör için,sonrasında servise götürdüm, belgesini aldım. Üzerine @ademhelvacı abim sagolsun dolandirilmami engelledi, çıkarttım başka yerde yaptırdım. Gittim modem almak zorunda kaldım. 5ay geçmiş zamanımı da çaldılar.. Ne uğruna savaşalım ki..
Çoluğumun, çocuğumun rızkını gasp ettiler. Ne diyeyim. Allaha havale ediyorum.

Bu zaman zarfında destekleriniz için ayrıca teşekkür ederim. Allah doğru insanlarla karşılaştırsın hepinizi inşallah.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
İşleyişe eleştiri

THH asıl amacı yargıya iş bırakmamak olmalı.!

Aynı evdeki birden fazla cihazın anakartlarının gerilime bağlı zarar görmesini tespiti yapabilecek kadro ve donanıma sahip olmalıdır ki.
Tüketici zararlarını kolayca tanzim edebilsin.

şuan P Pvsk1, hakkını arayabilmek için en az 10bin tl harca yapması gerekecek.
Zaman, para, enerji kaybından başka birşey değil.
Somut vakıada kazanacağına dair emareler görebilseydim para harcamadan da dosyasını hazırlayıp işleme koydurtmaya çalışırdık ama ne yazık ki lehte emareler göremedim. Klişedir bilirsiniz ispat yükü iddia edene aittir. Elektrik şirketi, "benden kaynaklanmadı kendi iç tesisatında sorun vardı, voltaj her zaman dalgalanabilir bina içi koruma sistemleri yok/çalışmamış" derse nasıl ispat edebiliriz diye düşündüm aklıma pek bir şey gelmedi. Ama aynı gün aynı saatte birden çok kişinin başına aynı şey geldiyse ve bu kişiler tek dilekçe ile dava açarsa bir ihtimal.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Avukatlık vekalet vereceksiniz 213tl
Asliye hukuk davaları için 9200 avukatlık ücreti.

İnanın hepimizde tükenmişlik durumu var.
Yendiğimiz yemekte, içtiğimiz su dan bile keyif alamaz hale geldik.

9200 liraya alacak avukat bulmak zor. Asgari ücret 8500 diye bir cevapla karşılaşabilme ihtimali yüksek maalesef. Gideceğim geleceğim, bilirkişi takip edeceğim, yazışmalar yapacağım gibi bir sürü -haklı da bulduğum- sözler havada uçacaktır gibime geliyor. Tabi vekâlettik ücretlerini karşı tarafa bırakırlar ama sonuç ne çıkar belli de olmaz.

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Somut vakıada kazanacağına dair emareler görebilseydim para harcamadan da dosyasını hazırlayıp işleme koydurtmaya çalışırdık ama ne yazık ki lehte emareler göremedim. Klişedir bilirsiniz ispat yükü iddia edene aittir. Elektrik şirketi, "benden kaynaklanmadı kendi iç tesisatında sorun vardı, voltaj her zaman dalgalanabilir bina içi koruma sistemleri yok/çalışmamış" derse nasıl ispat edebiliriz diye düşündüm aklıma pek bir şey gelmedi. Ama aynı gün aynı saatte birden çok kişinin başına aynı şey geldiyse ve bu kişiler tek dilekçe ile dava açarsa bir ihtimal.
Var farklı apartmanda oturup, ledleri yanan. Ama adam zaten dilekçe bile vermemiş. Çare olunmaz derdimize..

9200 liraya alacak avukat bulmak zor. Asgari ücret 8500 diye bir cevapla karşılaşabilme ihtimali yüksek maalesef. Gideceğim geleceğim, bilirkişi takip edeceğim, yazışmalar yapacağım gibi bir sürü -haklı da bulduğum- sözler havada uçacaktır gibime geliyor. Tabi vekâlettik ücretlerini karşı tarafa bırakırlar ama sonuç ne çıkar belli de olmaz.
Nasip.. Havale ettik ne diyelim. Karar çıkana kadar belki burdan tayinim bile çıkar anladığım kadarıyla..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,847
Benim sitemim sistemin kendisineydi.
Daha işlevsel çözüm odaklı olabilmeli diye düşünüyorum.

Taban ücret 9200, üzeri avukatın vicdanına kalıyor.

Geri
Üst Alt