TV başka kart takılır mı?

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar bugün aklıma bir şey geldi. Benim Tv SEG buna bir üst modelin kartı takılır mı ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Model böyle yükseltilir mi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Takılır, taktık da çok sayıda ancak sizin de bilginiz dahilinde olduğunu bildiğim uyum durumunu eşleştirmek lazım. Aynı panel üreticisinde kullanılmış anakartlar, flash ıd durumları, SPI vs vs

MB9X yerine MB110
MB48 yerine MB81
MB35 yerine MB82

Bu liste istenirse çoğalır.

Fırsat bulursam MB120 yerine MB130 da denemek istiyorum.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Takılır, taktık da çok sayıda ancak sizin de bilginiz dahilinde olduğunu bildiğim uyum durumunu eşleştirmek lazım. Aynı panel üreticisinde kullanılmış anakartlar, flash ıd durumları, SPI vs vs

MB9X yerine MB110
MB48 yerine MB81
MB35 yerine MB82

Bu liste istenirse çoğalır.

Fırsat bulursam MB120 yerine MB130 da denemek istiyorum.
Öncelikle şunu sormak istiyorum. Sadece kart mı değişecek yoksa, o kartla birlikte başka parçalar da mı değişmek zorunda?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle şunu sormak istiyorum. Sadece kart mı değişecek yoksa, o kartla birlikte başka parçalar da mı değişmek zorunda?
Bu durum, ürüne ve duruma göre değişiyor. Panel boyutlarındaki farklılık, aydınlatma sisteminin çekeceği güç ile de paralel olduğu için ona uygun şekilde besleme kartının da değişmesi gereken durumlar oluyor.

Bunun dışında sadece soket yapısının ve hat sıralamasının uygun olması şartı ile sadece anakart değiştirerek de uygulama yaptığımız durumlar oldu ''Şu an halen fiilen eski şirketimdeki eski ofisimin duvarında takılı olan 22'' led tv bu şekilde çalışmaktadır.

TV tamamen toplamadır, panel başka, kasa başka, anakart başka, besleme kartı başka. 2013 den beri tık demedi maşallah :kiskis

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aslında sevgili F fikoloji de böyle bir tv toplamıştı, o sadece anakart değiştirmişti sanırım :alala
Benimki daha karışık abi , mb120 ve mb130 uyumlu lg 55" panele mb130 ana kart taktım, bunun için uyumlu güç kartı ayarladım hâli ile bütün kablolar değişti, buna uygun düzenledim. Yani imkan meselesi dışarıdaki kullanıcı için ise çok zor bir durum, benim elimde imkan olmasına rağmen zorlandım, panelin yapısı gereği kart vida delikleri bile uyumsuz du, otomatikman arka kapağı başka TV den aldım vs. vs. Yani hemen mb120 ye 130 kart al diyemiyoruz çünkü slot girişleri ve arka kapaklar farklı, he birbirine yakın olan mb96-97 gibi kartlarda arka kapakta pek sıkıntı çıkmaz bu seferde güç kartı ve panel kablosu uyumsuzluğu çıkabilir. Yani yazımda ki karışık anlatımın aynısı televizyonda da geçerli

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benimki daha karışık abi , mb120 ve mb130 uyumlu lg 55" panele mb130 ana kart taktım, bunun için uyumlu güç kartı ayarladım hâli ile bütün kablolar değişti, buna uygun düzenledim. Yani imkan meselesi dışarıdaki kullanıcı için ise çok zor bir durum, benim elimde imkan olmasına rağmen zorlandım, panelin yapısı gereği kart vida delikleri bile uyumsuz du, otomatikman arka kapağı başka TV den aldım vs. vs. Yani hemen mb120 ye 130 kart al diyemiyoruz çünkü slot girişleri ve arka kapaklar farklı, he birbirine yakın olan mb96-97 gibi kartlarda arka kapakta pek sıkıntı çıkmaz bu seferde güç kartı ve panel kablosu uyumsuzluğu çıkabilir. Yani yazımda ki karışık anlatımın aynısı televizyonda da geçerli
Hocam bu çok zor bir süreç gibi geliyor.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynen öyle bi kart al tak devam et ne yazikki olmuyor, ben 1 ay önceden planı kurup , arka kapak , ana kart, panel, kırık televizyonlar vs listeye aldım uyum sağladı ve işe koyuldum
Hocam, bu işi yani normal kullanıcı yapamıyor yani, çünkü; yazılım vs giriyor işin içine??

Hocam, bu işi yani normal kullanıcı yapamıyor yani, çünkü; yazılım vs giriyor işin içine??
Yazılım konusunu aslında buradan yapabiliriz ama dediğiniz gibi kablolar montaj konusu uzun sürer. Bir de uyumlu olmuyor gibi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Yazılım konusunu aslında buradan yapabiliriz ama dediğiniz gibi kablolar montaj konusu uzun sürer. Bir de uyumlu olmuyor gibi.
Evet çok zahmetli iş, he bazı kartlar var örnek; mb96 bundan bazı 97 ye geçebiliyor sunuz. Ama 96-97 kart hemen hemen aynı.ve çok yakındır bu kartta çoğu şey çalışmayacaktır.
Mb82 ana akrttan çok zahmet çekmeden mb140 a geçilebilir mb130 dan mb130s geçilebilir diyebiliriz

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tabi sonra panel yazılımı gibi uyumsuzluk çıkıyor bı kaç yazılımla duzelebiliyor

G Çevrimdışı

gogo41

Yeni Üye
15 Ara 2022
1
46
MErhaba bu kartlardan biri bozuk lg 26" led tv ye ait diğeri sanırım 42 inç bir tv ye ait ve sağlam ben aynı diye almıştım ama farklıymış bu anakartı 26 inç olanında kullanabilirmiyim soketleri farklı çevirici gibi birşey ile uyarlamak mümkün mü? değerli ustalarımızdan yorum bekliyorum teşekkür ederim

WhatsApp-Image-2022-12-15-at-13.52.33.jpg
WhatsApp-Image-2022-12-15-at-13.52.33-2.jpg
WhatsApp-Image-2022-12-15-at-13.52.33-1.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt