Tuya uyumlu kamera / Sizce hangisi?

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
87
44
Merhaba arkadaşlar,

Salon için Tuya uyumlu kamera almayı düşünüyorum. Öyle çok beklentim yok, kedileri izlerim hemde güvenlik amaçlı kullanırım. Bu sebeple bütçeyi kısık olarak ayarladım. İki seçeneğim var, sizce hangisi? Bu fiyat bandında başka göremedim, varsa paylaşabilir misiniz?
Teşekkürler.

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
87
44
Üstadım eve IP kamera takacaksan güvenliğini iyi alacaksın yada harici erişime kapatacaksın.
kaba kuvvetle şifresi patlatılırsa mahremiyet anlamında zora sokabilir.

Ömer Çolak Ömer Çolak
Haklısın Sota Hocam, çok aktif kullanmam zaten evde yokken açık olur. Dediğim gibi amaç kedileri ve salonu izlemek. Sürekli açık kalmaz. Meslek gereği kullandığım şifreleri de kırmak pek mümkün değil. Yinede temkinli olmakta fayda var. Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,503
Haklısın Sota Hocam, çok aktif kullanmam zaten evde yokken açık olur. Dediğim gibi amaç kedileri ve salonu izlemek. Sürekli açık kalmaz. Meslek gereği kullandığım şifreleri de kırmak pek mümkün değil. Yinede temkinli olmakta fayda var. Teşekkürler.
Evde yönetilebilir router varsa belirli ip izin vermenizi tavsiye ederim.
Haberlerde görüyoruz evde yetişkin bireyler yokken çocuklara musallat olan şerefsizleri.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
980
29
Geliştiricinin hatalarını da göze almak lazım. Sürekli şifre denenerek en zor şifrelerin bile kırılması mümkün olabiliyor eğer geliştirici o kapıyı açık bırakmışsa örneğin.

Benim de önerim evden çıkılacağı zaman açılarak önlem alınması yönünde olur.

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
108
54
Evde yönetilebilir router varsa belirli ip izin vermenizi tavsiye ederim.
Haberlerde görüyoruz evde yetişkin bireyler yokken çocuklara musallat olan şerefsizleri.
Şerefsiz deyince aklıma geldi. İki gün önce e-mail aldım.

Kamera önünde yaptığınız uygunsuz fotolarınızı ve videolarınızı kaydettim. Size 3 gün müsaade. 1500 dolar kripto parayı filan hesaba gönderin. vs. vs. vs.

Daha önce 950 avro isterlerdi. Zam yapmışlar. :hihi

Ben de cevap yazdım. Öyle bir videom varsa bol bol seyret. Belki bir şeyler öğrenirsin yazdım. Tam gönderecekken vazgeçtim. Belki e-mail ile birlikte başka şeyler de karşıya gider diye.

Bu şekilde e-mail alırsanız dikkatli olun. Bunu paylaşmak istedim.

Geri
Üst Alt