tüy dökücü kremlerin kullanımı

M Çevrimdışı

manisamerkez

Yeni Üye
3 May 2022
27
39
arkadaşlar tüy dökücü kremler hakkında bilgisi olan var mı, şok da 15 tl değişik bir marka,
a101 de ise veet markası 25 tl ve yakın zamanda bime de sanırım erkekler için bir tüy dökücü krem gelmişti fakat kutularında genital bölge için uygun değil diyor.

genital bölge için bu tarz kremler kullanılamaz mı kullansak bir sorun olur mu bu konuda tecrübesi olan varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konularda sosyal mecralarda ''Bizim Eniştenin de'' veya ''Aaaynı kaynım'' gibi yaklaşımlar bana göre çok tehlikelidir ve Dermatolog veya Cildiye uzmanından görüş alınmalıdır lakin halk dili ile kendimizce konuya bakacak olsak sanırım ortaya şu düşünce çıkar.

İnsan vücudunda en çok siinir ucu bulunan bölgelerden birisi anüs bölgesidir. Erkek kadın farkı olmadan Genital bölgeler yine hassasiyet algısı anlamında bu kapsamdadır. Bahsi geçen tüy dökücü kremler ise ihtiva ettikleri kimyasallar nedeniyle temel olarak bu bölgelerin yapısına tam aksi bir üretimdir. Yani hassasiyete karşı sertlerdir.

Tüy dökücü dediklerine bakmayın, zamanında kullanmış birisi olarak bunların tüyü döktüğü falan yok bildiğin asitik bir etki ile yakıyor ve dolayısı ile kopup dökülüyor duşta. Tabi buna güzel bir isim bulmak gerektiği için ''Kılın protein yapısını bozarak'' vs diyorlar.

Zamanında saç uzatmaya merak saran ama kabarık saçları olan birisi olarak bir dönem gizli toka ve jöle ile saçlarımı birkaç ay uzatıp sonra GLATT denen bir krem ile saçlarımı düzleştirmiştim. (Tüy dökücü ile ne alaka demeyin geliyor şimdi)

Gayet başarılı olan bu uygulama sayesinde hayatımda ilk defa dönemin modası olan (90 lar) küt saçlarım olmuştu.
Neyse abi zamanı geldi askere gittik 2 sene sonra geldik vs ben dedim yine uzatayım, ama bu sefer aylarca bekleyemedim ve dedim ki ''Ulen şimdi biraz uygular sonra yine biraz uygularım''

Aynı yerden aynı marka kremi aldım (Karşıyaka Taner parfümeri) evde uyguladım herşey harika ama kısa oldu bu sefer. Neyse yeter dedim bıraktım.

Ertesi gün balkonda otururken kafamın hafif kaşındığını hissedip kaşıdım, elimi çekince elimle birlikte minik bir saç tutamı geldi.

Elimle bilerek tepemdeki saçı tutup çektim ve tataaaam bir avuç saç hayırlı olsun. :kiskis

Yanlarda sorun yok ama tepe gitti. Tabi ertesi gün berbere gidip kazıttım ister istemez.

Diyeceğim o ki bu ilaçların genel üretim şekillerinde kimya yapıları hep aynı. Kılın protein yapısı nasıl bozulur, yakarsın öldürürsün vs

Peki keratin içerikli bir kılın dahi protein yapısını bozan bu krem, genital bölgede bulunan o kadar hassas sinir ucunu etkilemez mi?

Genelde ''içine gelmesin yeter'' derler kadınlar için ve kısa vadede birşey yapmadığı bilinir lakin orta ve uzun vade için kime ne sonuç getireceği biliniyor mu ona bakmak lazım.

Kadınlar şimdi bir de LAZER operasyonlarına gidiyor. Bu makineleri kullananların çoğunun bu teknolojinin ne olduğundan dai haberi yok. Ülkemiz koşullarına göre bir sertifika verilir (Halamın kızı Dayımın oğlu kafası ile tanıdıklara dağıtılır bunlar market reyonunda promosyon ürün dağıtılır gibi)

Dolayısıyla ben bir uzman görüşü almadan bu işlere kalkışmanın doğru olmadığı görüşündeyim.

''Basit bir krem'' deyip geçmeyin lütfen. (ki zaten bunu yapmamışsınız tebrik ediyorum)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri