Turksat Kablo TV Cihazları ( Genel ) Hakkında

F Çevrimdışı

fatih00

Yeni Üye
27 Şub 2018
14
Bende  Neta HD 8970 recever var. Ben bu kadar kullanışsız bir şey görmedim. Kira olmasa kumandayı çoktan kırmıştım. 10 kere basıyorum 1 kere algılıyor. Ayrıca 4K Fun Box Kanalı da çalışmıyor. Televizyon 4k benim ama recever olmadığından çalışmıyor. Keşke modül alsaydım. Sizce modülle değiştirmek istesem kabul edilir mi? Son olarak bu filmbox kanalları var docubox falan. Hiçbirinin altyazı seçeneği düzgün çalışmıyor. Uygulamada stabil ancak tvde çok kötü. Bence bu sorun da receverdan. Sizde nasıl?

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bende Neta HD 8970 recever var. Ben bu kadar kullanışsız bir şey görmedim. Kira olmasa kumandayı çoktan kırmıştım. 10 kere basıyorum 1 kere algılıyor. Ayrıca 4K Fun Box Kanalı da çalışmıyor. Televizyon 4k benim ama recever olmadığından çalışmıyor. Keşke modül alsaydım. Sizce modülle değiştirmek istesem kabul edilir mi? Son olarak bu filmbox kanalları var docubox falan. Hiçbirinin altyazı seçeneği düzgün çalışmıyor. Uygulamada stabil ancak tvde çok kötü. Bence bu sorun da receverdan. Sizde nasıl?

Bence yeni bir kumanda alsan sorunun çözülür gibi geliyor bana. Bu tür durumlarda müşteri hizmetlerini arayıp cihaz arıza kaydı açtırmanız gerekir. Sonrasında evinize ekip gelir ve cihazınızı kontröl eder. Eğer cihaz sorunluysa cihaz kumanda sorunluysa kumanda ücretsiz olarak değiştirilir. Hiç kablo tv üyesi olmadım ama Tivibu üyesiyim cihaz yada kumanda arızalandımı ücretsiz değiştiriyorlar. Daha öncede Digiturk üyeliğim vardı onlarda ücretsiz değiştiriyorlardı her hangi bir arızada.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Bu arada teledunya tarafindan verilen cihazlar( yaniliyor olabilirim) 4k desteklemiyor. Conax module gecdikden sonra 4k funbix gosteriyor ve tek kumanda ile isimi hallediyorum. Bence conax daha mantili gibi geliyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Teledunyanin verdiği
Ne Set top box nede modemi 5 para etmez
Gelgor ki el mahkum kullaniyoruz
Hizmetleri 10numara olsada
Ihale Usulu Aldiklari Cihazlar
Nasil Bir Ihaleyse Baska Firma Hic Kazanamiyor
Rezillikte Sinir Tanimiyor

Mumkunse Conax Kullanin
Benim TV Conax yok nekadar Pismanim Bilemezsiniz

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Merhaba,
Bende teledünya kullanıcısıyım. HD kutu kullanıyorum.
Televizyon ihtiyacım var ve 4k bir tv almak istiyorum.
HD kutuda 4k tv nasıl bir performans veriyor bilgilerinizi paylaşır mısınız?
Normal kablo tv kullanırken full hd tv çamur gibiydi mecbur sd kutuya geçmiştim sonrada hd kutuya geçtim uzaktan iyi görüntü alıyorum.
4k tv alınca ev içi dekor değişikliği de olabilir ve tv 2 metre mesafeye gelebilir. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba,
Bende teledünya kullanıcısıyım. HD kutu kullanıyorum.
Televizyon ihtiyacım var ve 4k bir tv almak istiyorum.
HD kutuda 4k tv nasıl bir performans veriyor bilgilerinizi paylaşır mısınız?
Normal kablo tv kullanırken full hd tv çamur gibiydi mecbur sd kutuya geçmiştim sonrada hd kutuya geçtim uzaktan iyi görüntü alıyorum.
4k tv alınca ev içi dekor değişikliği de olabilir ve tv 2 metre mesafeye gelebilir. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

4K TV'de FHD yayın izlerseniz görüntü bulanık olur.
Malum panel çözünürlüğü 4K.
4K içerik izlemeyecekseniz FHD TV alın derim.
4K yayının yaygınlaşacağını sanmıyorum.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
4K TV'de FHD yayın izlerseniz görüntü bulanık olur.
Malum panel çözünürlüğü 4K.
4K içerik izlemeyecekseniz FHD TV alın derim.
4K yayının yaygınlaşacağını sanmıyorum.
Üstadım iyi bir fhd ile 4k neredeyse aynı para 10 yıl kullanıyoruz ister istemez fiyat farkı az olduğu için almışken 4k al diyor şeytan

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Üstadım iyi bir fhd ile 4k neredeyse aynı para 10 yıl kullanıyoruz ister istemez fiyat farkı az olduğu için almışken 4k al diyor şeytan

4K içerik tüketmeyecekseniz 4K panel almanızın anlamı yok.
Türkiye FHD yayına zar zor geçti.
Biz 2013 de FHD TV alınca HD yayına hangi kanal geçecek diye frekans kovaladık hep.

4K yayına geçilebileceğini sanmıyorum. Dünyada bile yaygın değil.
Çözünürlük bir teknoloji değil bence.

I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
Daha kablo TV conax modülün bilinmediği, haliyle yangın olmadığı zamanlardan beri, yaklaşık 8 senedir modül kullanıyorum. 5 sene Samsung c serisi full HD Tv'de , 3 senedir de j serisi 4k Tv'de modül ile kullanmaktayım.
Kesinlikle modül ciddi görüntü kalitesi arttırıyor. Tek kumanda avantajı da cabası. Ayrıca istediğim kanal sıralamasını da PC üzerinde yapıp TV'ye atabiliyorum. Dezavantajı yeni eklenen yada sistemden çıkan kanal olduğunda manuel olarak tarama yapmak gerek.
4k kanal (funbox 4k) güzel ama sürekli aynı yayınlar döngü şeklinde yayınlanıyor, filmler dandik ve altyazısız. Olsa da olur olmasa da.

Cihaz konusundayız ama belirtmem gerek internet için kablo üyesiyim, ucuz ve %97 hız kalitesi ile kullanıyorum. Netflix sorunsuz 4k izliyorum. Sokaktaki kablonet kutusunun yakınında olmanın avantajını yaşıyorum.

Kötü olan netmaster infinity modemi kablolu kullanıyor, kaliteli AC router ile wi-fi yayıyorum.

Full HD yada 4k farketmez. Kesinlikle modül kullanın diyorum.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Daha kablo TV conax modülün bilinmediği, haliyle yangın olmadığı zamanlardan beri, yaklaşık 8 senedir modül kullanıyorum. 5 sene Samsung c serisi full HD Tv'de , 3 senedir de j serisi 4k Tv'de modül ile kullanmaktayım.
Kesinlikle modül ciddi görüntü kalitesi arttırıyor. Tek kumanda avantajı da cabası. Ayrıca istediğim kanal sıralamasını da PC üzerinde yapıp TV'ye atabiliyorum. Dezavantajı yeni eklenen yada sistemden çıkan kanal olduğunda manuel olarak tarama yapmak gerek.
4k kanal (funbox 4k) güzel ama sürekli aynı yayınlar döngü şeklinde yayınlanıyor, filmler dandik ve altyazısız. Olsa da olur olmasa da.

Cihaz konusundayız ama belirtmem gerek internet için kablo üyesiyim, ucuz ve %97 hız kalitesi ile kullanıyorum. Netflix sorunsuz 4k izliyorum. Sokaktaki kablonet kutusunun yakınında olmanın avantajını yaşıyorum.

Kötü olan netmaster infinity modemi kablolu kullanıyor, kaliteli AC router ile wi-fi yayıyorum.

Full HD yada 4k farketmez. Kesinlikle modül kullanın diyorum.
Eskiden kalma bir modül var ama güncelleme yapmak gerekiyor sanırım bu haliyle bazı kanalları göstermediğini biliyorum. Güncelleme nasıl olacak güncelleme olunca şu anki tüm kanalları izletir mi hiç bilgim yok. Başka bir TV de kullanmıştık çok ısınıyordu zararı var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Ilker hocam
Kablonet netmaster ve next konusunda diretmelerine anlam veremiyorum
Gidip gelip ihaleyi bunlara veriyorlar.
Müşteri sikayetci bende dahil
Modemin dhcp ve wifi cok cabuk cortluyor
Cekim problemi var
Ver motorolayi ihaleleyi millet makina kullansin.
Fazladan router yada access point kullanmaktan kurtar milleti.

I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
Ilker hocam
Kablonet netmaster ve next konusunda diretmelerine anlam veremiyorum
Gidip gelip ihaleyi bunlara veriyorlar.
Müşteri sikayetci bende dahil
Modemin dhcp ve wifi cok cabuk cortluyor
Cekim problemi var
Ver motorolayi ihaleleyi millet makina kullansin.
Fazladan router yada access point kullanmaktan kurtar milleti.
Amerika'dan Motorola modem getirttim, destek vermediler. Tüm ayarları kendim yaptım, canım çıktı. 1 ay içinde 3-4 defa parametreler değişti. Bezdim, arkadaşla geri gönderdim. Kendisi çatır çatır kullanıyor hâlâ.
Demem o ki, al gülüm ver gülüm işler. Birilerinin işleri tıkırında (vatandaşın hariç)
Verilen cihazlar ihalede nokta atış belirlenen cihazlar, altyapıyı bile ihaleyi alan firma belirliyor. Bu yapıda başka bir docsis modem kullanmak zulüm. Ben denedim, yandım. Siz yanmayın.
Ayrıca geçen bu 8 senede modül ile hiç destek alamadım. Her işimi kendim çözmek, öğrenmek zorunda kaldım.
Teknik servisin, o zamanlar conax şifrelemeden haberi bile yoktu. Kaç kere TV bozuk diyerek işin içinden çıkamadan evden ayrıldılar. Yabancı forumları yedim yuttum da hallettim.
Hatta imkanı olanlar için şiddetle tavsiye ederim, linkten ulaşabilirsiniz

Bu cihaz tek smart kartı birden fazla TV'ye dağıtıyor. Yani tek kablo TV smart kartı ile 2 ve daha fazlası Tv'de modül ile yayın izleyebilmeye yarıyor. Türkiye'de kullanılan kablo sistemi ile süper uyumlu. 1 sene içerisinde kendini amorti etmişti ( eski Euro kuru ile)
Modül ile ilgili mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışırım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eskiden kalma bir modül var ama güncelleme yapmak gerekiyor sanırım bu haliyle bazı kanalları göstermediğini biliyorum. Güncelleme nasıl olacak güncelleme olunca şu anki tüm kanalları izletir mi hiç bilgim yok. Başka bir TV de kullanmıştık çok ısınıyordu zararı var mı?
TV misin modelini belirtmemişsiniz ama en temizi, TV menüsünden sıfır kurulum yapmaktır. Ne kadar eski olursa olsun çalışacaktır. Isınma da normal, sorun olmuyor. Eğer TV Samsung ise kanal tablosu gönderebilirim, günceldir. Farklı markada benim listemi çalıştırmak zor olacaktır

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt