TürkNet'e geçiş sürecim

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
Arkadaşlar öncelikle merhaba 2011 yılından 2020 Temmuz ayına kadar Türk Telekom kullandım. Kullandığım zamandan beri o zamanlar tabii bilgimiz falan yoktu ben sadece Türk Telekom, Vodafone, Turkcell Superonline gibi firmalar internet veriyor sanıyordum. 2020'nin başlarında TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi bir çok taahhütsüz firmalar olduğunu gördüm. 2020 Temmuz ayında taahhütümün bitmesine 2 hafta kala TürkNete geçiş yaptım. Geçiş yapmadan önce 24 MBPS Download, 3 MBPS Upload, 90+ gibi bir fiyat ödüyordum. TürkNet'ten altyapımı sorguladığım zaman 100 MBPS'a kadar hız alabileceğimi gördüm. Gördükten sonra taahhüt cayma bedelimi öğrenmek için Türk Telekom M.H. 'ni Mart ayında aradım ve 742 TL gibi bir fiyat söylediler. Ben de 2020 Temmuz ayına kadar bekledim ve taahhütümün bitmesine 2 hafta kala TürkNet'e geçtim. İyi ki geçmişim diyorum yeni taşındığım eve nakil yapmadan önce 100 MBPS'a kadar Download ile 5 Upload alıyordum. Nisan ayında zorunlu bir nakil sürecim vardı yeni evimin altyapısı max 76 MBPS kadar hız gösteriyordu. TürkNet'e nakil talebinde bulundum ve 1 gün olmadan nakil işlemleri kolayca tamamlandı. Tamamlanmadan önce Türk Telekom port yok vb. tarzı şeyler söylemiş TürkNet'e ve ben defalarca altyapı sorgusu yaptığım halde boş port var ve altyapı var olarak gözüküyordu. TürkNet destek ekibi sayesinde tekrardan nakil işlemlerimi başlatıp 1 gün olmadan gerçekten nakil işlemimim tamamlandı. Taşındığım evde ilk olarak 66 MBPS hız almaya başladım arıza kaydı oluşturmuştum ve Türk Telekom gelip düzeltti. Altyapı sorgum 76 mbps gösterdiği halde ( iç tesisatımı falan yeniledim.) 88 MBPS hız almaya başladım. Normalde daha yüksek hız alırdım fakat nms hız profilim vardı. Benim sadece 2 isteğim vardı hattım interleaved moddaydı ve nms hız profilinin kaldırılıp hattımın fast moda geçişini istemiştim. Aradan aylar geçti fakat maalesef Türk Telekomun elinde olduğu için geçişi ve nms hız profili kalkmadı taa ki son 1 ay öncesine kadardı bunlar. Bundan 2 hafta önce geceleyin bir altyapı çalışması olmuş ve hattımın nms hız profili kalkmıştı ve hattım interleaved moddan fast moda geçişi olmuştu. Altyapı sorgusu sitelerinde sorgulama yaptığım zaman hâlâ 76 MBPS hız alabileceğim yazarken ben 102 MBPS hız alıyorum. Ve hattım Fast modda. TürkNet'ten istediğim her şey olmuştu. Gerçekten iyi ki varsınız. İyi ki TürkNet var. :)

Arkadaşlar birde TürkNet'in arkadaşını getir kampanyası mevcut eğer ki benim davet kodum ile başvuru yaparsanız hem siz hem ben 1 ay ücretsiz internet hakkına sahip oluyoruz. Eğer ki düşünürseniz aşağıya bırakıyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Davet kodu: XUO13OH10LKL
Bağlantı:

Hat Değerlerim:

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 102012 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8188 kbps
near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 8
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 2:22, 17 secs
DSL activetime :0 min, 22 secs
Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.7 dB
output power upstream: 5.2 dbm
attenuation downstream: 7.4 dB
Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 25.8 dB
output power downstream: 13.2 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

Adsiz.pngalt.png
at.png
cs-pingn.png
hiz-2.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ben de geçtim bakalım nasıl olacak. inşallah utandırmaz.
Türknet TT,den iyidir alabildiğin hızı veriyor tek sıkıntı arıza olduğunda TT geç bakıyor yada görmezden geliyor
Arıza olduğunda sabırlı olmak lazım geçte olsa sorun gideriliyor arızalara TT bakıyor birde canlı m.hizmeleri yok
oim'den yazarak yada arayıp tuşlayıp arıza kaydı bırakıyorsunuz genel anlamda kaliteli hizmet veriyorlar diyebilirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt