Türknet deneyimim ve Türknete geçecek olan arkadaşlar için bilgilendirmeler.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Türknet de Türktelekom altyapısı ile hizmet vermiyor mu? Nasıl daha kaliteli hizmet veriliyor şaşırıyorum. Türk telekomdan kurtulmak istiyorum.Şiimdilik Türknet alternatif gibi.

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Türknet bana bedava hizmet vereceğini söylese bağlatmam ? müşteri temsilcilerine ulaşamama kesintiler ve muhattap bulamama en büyük eksiklik... Ben GIBIRNET kullanıyorum taahhüt yok piyasadaki en uygun fiyatı veriyorlar ayrıca 3 ay oldu tık yok kendi vaadettiği hızı veriyorlar. 7/24 istediğin saatte ara telefonuna ve whatsapp hattına kesin cevap veren birisi de var (üstelik bot değil bizim gibi bir insan ?) Ayrıca steam oyunlardaki Ping değerim türknetteki değerlere nazaran 10-15 ping daha azaldı. Taahhütsüz internet araştıranlar bi düşünsün derim.

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
Türknet bana bedava hizmet vereceğini söylese bağlatmam ? müşteri temsilcilerine ulaşamama kesintiler ve muhattap bulamama en büyük eksiklik... Ben GIBIRNET kullanıyorum taahhüt yok piyasadaki en uygun fiyatı veriyorlar ayrıca 3 ay oldu tık yok kendi vaadettiği hızı veriyorlar. 7/24 istediğin saatte ara telefonuna ve whatsapp hattına kesin cevap veren birisi de var (üstelik bot değil bizim gibi bir insan ?) Ayrıca steam oyunlardaki Ping değerim türknetteki değerlere nazaran 10-15 ping daha azaldı. Taahhütsüz internet araştıranlar bi düşünsün derim.
gibirnet sanal ip veriyor diye biliyorum ipleriniz aynı mı modem arayüzü ile googledeki

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu ne gibi bir sıkıntı yaratır? Yani cihax kontrolü dışında sadece internete gir çık yapanlar için sorsam???
statik IP adresi kişiye özeldir değişmez genel olarak güvenlik amaçlı kurumsal şirketler firmalar tarafından ağ güvenliği kamera sistemleri vs için kullanılır dinamik IP Değişken IP adresidir ISS tarafından en uygun olanı atanır bağlantı koptuğunda yada modem resetlendiğinde İP adresiniz değişir standart sınırlı sınırsız fark etmez internet paketi kullanan herkes özel olarak ISS'sinden fark ödeyip statik IP talep etmediği sürece dinamik değişken IP kullanır...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
statik IP adresi kişiye özeldir değişmez genel olarak güvenlik amaçlı kurumsal şirketler firmalar tarafından ağ güvenliği kamera sistemleri vs için kullanılır dinamik IP Değişken IP adresidir ISS tarafından en uygun olanı atanır bağlantı koptuğunda yada modem resetlendiğinde İP adresiniz değişir standart sınırlı sınırsız fark etmez internet paketi kullanan herkes özel olarak ISS'sinden fark ödeyip statik IP talep etmediği sürece dinamik değişken IP kullanır...
Dinamik ip'de sıkıntı yok da cgn'den muzdarip millet. Sorduğum soru da bu idi. cgn ya da ip havuzuna atılırsak ne dert olur?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dinamik ip'de sıkıntı yok da cgn'den muzdarip millet. Sorduğum soru da bu idi. cgn ya da ip havuzuna atılırsak ne dert olur?
farkını ver statik IP al cgn,den kurtul süperonlıne ttnet türknet hepsi aynı cgn veriyor Mevcut IP'ler yetmediği için veriyorlar
bende cgn IP ile bağlanıyorum türknet kullanıyorum adsl 16 ms ping 20mbps indirme 1.20mbps yükleme değerler yeterli gayet iyi koskoca ttnet ana sağlayıcı 15mbps üstünü vermiyor türknet ne alabiliyorsan onu veriyor o yüzden türknet sistem böyle santral uzaklığı kablo kalitesi modem gibi faktörler var kaliteli internet için her yere fiber gelmesi lazım tt satıldı fazla yatırım yapılmıyor bursa merkezdeyim fiber daha gelmedi yok eski bakır altyapı üzerinden hizmet alıyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Turknet müşteri hizmetlerinin cgn cevabı :
Merhaba, bunun sebebi dünyadaki IP numarası sıkıntısı. Maalesef IPv4 adresi kalmadı. Bu yüzden bazı şehirlerde CGNat gibi teknolojiler kullanarak havuz IP uygulaması yapmak zorunda kalıyoruz. Bu bizim de istemediğimiz bir durum. IPv6 için çalışmalarımız devam ediyor. Ama bu süreçte dilerseniz statıik ıp alabilirsiniz

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Turknet müşteri hizmetlerinin cgn cevabı :
Merhaba, bunun sebebi dünyadaki IP numarası sıkıntısı. Maalesef IPv4 adresi kalmadı. Bu yüzden bazı şehirlerde CGNat gibi teknolojiler kullanarak havuz IP uygulaması yapmak zorunda kalıyoruz. Bu bizim de istemediğimiz bir durum. IPv6 için çalışmalarımız devam ediyor. Ama bu süreçte dilerseniz statıik ıp alabilirsiniz
Mesajlar için teşekkür, zırt pırt söyleyip duruyorum ama: sonunda tooway aldıracaklar, aboneliğini de yurt dışı alacam o olacak :sirit

E Çevrimdışı

Ekindohkkaa

Yeni Üye
25 Ara 2020
16
34
Bende tavsiye ederim ve yeni abone olacak arkadaslara UAI15AM51CHG davet kodunu bırakiyim . Yanlız cihaz 5gbz desteklemiyorsa 2.4gbz ile en fazla 52mbs alabiliryorsunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri