Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı futbolcu, tartışılmaz isim

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
TR ligine gelmiş;

En Kariyerli Yabancı Futbolcu; Nicolas ANELKA (Fenerbahçe, PSG, Arsenal, Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Juventus)

En Tanınmış Yabancı Futbolcu; Roberto CARLOS (Fenerbahçe, Bkz. 98 Dünya Kupası Fransa 'ya Attığı Frikiği)

En Faydalı Yabancı Futbolcu; George HAGI (Galatasaray, 2000 UEFA ve Süper Kupalar)

En Sevilen Yabancı Futbolcu; Alex DE SOUZA (Fenerbahçe, taraflı tarafsız herkesin ortak sevgisini kazanan, heykeli dikilen kişi)

Ama bunlara ilave olarak kariyer ya da fayda bakımından; Didier DROGBA 'yı, Wesley SCHNEIDER 'i, Samuel ETO 'yu, Robin VAN PERSIE 'yi, Mario GOMEZ 'i, Lucas POSOLSKI 'yi söylemezsek olmaz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir gün bir arkadaş gurubu arasında futbol sohbeti esnasında gurubun hiç sesi çıkmayana demişler ki ''Yahu senin hiç fikrin yok mu?''

O da demiş ki ''Valla bana göre bu maçta gol atsa atsa Schumaer atar''

''İyi de o kaleci kardeşim'' dediklerinde ise cevap olarak ''İyi de bir tek onu biliyorum'' demiş :kiskis

İşte o kişi ben oluyorum :kop

Futbol ile tüm ilgim alakam bu.

Tanıdığım bildiğim futbolcular ise, sanırım ikinci dünya savaşı yıllarında oynayan METİN ALİ FEYYAZ dır :kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hagi , Türkiye'ye gelmiş en büyük futbolcudur. Kendisi zamanında Maradona ile kıyaslanırdı , bu nedenle Karpatların Maradonası lakabını almıştır. Tabi bence Maradona daha büyük futbolcudur , onunla kıyaslanmak bile Hagi'nin ne kadar büyük bir futbolcu olduğunun kanıtıdır. Hem Real Madrid hem de Barcelona forması giyen , her iki takımda da kaptanlık yapan ender oyunculardandır. Türkiye'ye geldiğinde şaşırmıştık , şaka sanmıştık ? bizim basın yerden yere vurmuştu bastonla mı oynayacak diye , bu arada Galatasaray'a geldiğinde 31 yaşındaydı , o zamanlar futbolu bırakma yaşı 31 - 32 felandı , günümüzde artık futbolu bırakma yaşı 40 oldu. Galatasaray'da oynadığı 5 sezonda 4 Lig Şampiyonluğu , 1 UEFA Şampiyonluğu , 1 UEFA Super Cup Şampiyonluğu , 2 Türkiye Kupası , 2 Türkiye Süper Kupası Şampiyonluğu kazanmıştır. Yani 5 sezonda 2 si uluslararası 8 i yerel olmak üzere 10 kupa kazanmıştır. Aaahh HAGİ aahh , seni dünya gözüyle izledik yaa ne şanslı bir nesiliz. Keşke biraz daha oynasaydın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt