Türkiye, 30 milyon doz BionTech aşısı alıyor

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada Haziran sonuna kadar 30 Milyon doz BionTech aşısının geleceğini açıkladı. Bakan Koca bugün de 4.5 milyon aşının geldiğini belirtti.

Bakan, BionTech firmasının sahibi Uğur Şahin’le görüştüğünü, 30 milyon doz aşı için söz aldıklarını belirtirken “Bu rakamı açıklayabilirsiniz dediler” ifadesini kullandı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bence, boşuna zahmet etmesinler, bu topluma aşı alsan da hikaye, millet her şeyin en iyisini biliyor.

Mesafe hak getire, çoğunluğun maskesi ya kolunda ya çenesinde. İnşallah virüs tedbirini alanlara hiç bulaşmaz yoksa çekilen zorluklar boşuna...

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
nisan sonu yerli aşı onay sürecine girecek, de dediler. nisan sonu aşılama mesafe kat edecek, de dediler, yakın zamanda 50 milyon sinovac gelecek, de dediler. haziran sonu nüfusun büyük kısmı aşılanmış olacak, da dediler. dilin kemiği yok ki, diyorlar da diyorlar. ama toplum hakkını savunmayı zul sayan bir toplum. emekli maaşını bile kendisine hediye ettiklerini sanan bir toplum. birey de olamamış, vatandaş da. böyle toplumu söyle diline kuvvetli bir muhtar da rahatlıkla yönetir, o derece yani.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
nisan sonu yerli aşı onay sürecine girecek, de dediler. nisan sonu aşılama mesafe kat edecek, de dediler, yakın zamanda 50 milyon sinovac gelecek, de dediler. haziran sonu nüfusun büyük kısmı aşılanmış olacak, da dediler. dilin kemiği yok ki, diyorlar da diyorlar. ama toplum hakkını savunmayı zul sayan bir toplum. emekli maaşını bile kendisine hediye ettiklerini sanan bir toplum. birey de olamamış, vatandaş da. böyle toplumu söyle diline kuvvetli bir muhtar da rahatlıkla yönetir, o derece yani.

Adam "malum kişiyi anamın üstünde yakalasam, suç kesin anamdadır" diyor ya. Böyle şuursuzluk varken bu adamlar az bile yapıyor.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Yanlış hatırlamıyorsam Mart ayında aşılama kampanyası ile 35 milyon aşı yapılacaktı ne oldu? Bakalım bizlere sıra gelecek mi?
hata yapılır. pandemi var, normaldir. ama benim asıl içerlediğim şey, yaptıkları hataları kabul etmemeleri, özür dileme kültürleri olmaması, samimiyet olmaması, şeffaflığın hele, hiç olmaması. sanki bize rağmen, bizi yönetmek istiyorlar.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
hata yapılır. pandemi var, normaldir. ama benim asıl içerlediğim şey, yaptıkları hataları kabul etmemeleri, özür dileme kültürleri olmaması, samimiyet olmaması, şeffaflığın hele, hiç olmaması. sanki bize rağmen, bizi yönetmek istiyorlar.
Evet, temelde mide bulandıran şey bu tavırları... Ne yaparsak yapalım kendi taraftarımız bize inanıyor mantığı... Yani, aya dört şeritli yol yaptık desek inanacaklar var diyor gafiller.

Yazacak çok şey var ama nafile.

wendor11 Çevrimdışı

wendor11 

Aktif Üye
6 Şub 2018
80
47
gelse ne olacak öyle şerefsisler varki aşı icin randevü alıp da ışı bozulsun diye gitmiyorlar bu kadar mı düşmansınız devletinize bu yapılan lar düpe düz hayinlik tir durmadan eleştirenler merak ediyorum bu vatan icin ne yapmış devletin tüm imkanların dan faydalınıp en cok bagıranlar ben apt görevlisiyim site de tiriyonluk lar dolu herşeyden en iyi bedava faydalanıp sonrada her mecrata kıleye başında hertürllü hakareti ediyorlar yani işin icinde olunca hicte inanmıyorum bu şovalye lere aşı sırası gelipi te gitmeyenlerin sayısı % 23

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Evet hata olabilir. Fakat kestirilemeyen konular hakkında kesin konuşulmamalı. İşte "tünelin ucu göründü, maskeleri yakında atıyoruz, kendi aşımız nisanda çıkıyor" gibi şeyleri söylemek risk ister, böyle açıklamalar insanları rehavete sürüklüyor. Hatayı kabul etmek de bir erdemdir, özür dilenmeliydi.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Ben dün akşam haberlerde aşı sırası gelipte gitmeyenlerin aşılarının iktidarın ilçe yönetimlerinde "yetkili abilere" yapıldığı yönünde bir iddia duydum :hmm

Şimdi burada iki soru işareti var eşelenmesi gereken;

1. Gerçekten bu randevular gerçek kişiler adına mı alınıyor? Randevu alan adam kendi rızasıyla mı gitmiyor? Gitmeyecek ise neden randevu alıyor?
2. Yapılmayan ve erimiş haldeki aşıyı değerlendirmek adına kime neye göre yapıyorlar? Boşa çıkan aşılarda telefon trafiği yaşandığına dair iddialar var.

Pis kokular geliyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
güney afrika varyantına karşı etkili olmadığı söyleniyor.astra zeneca ve johanson aşılarınada bir çok ülke yasak getirdi. geriye bi sağlam çin aşısı sinovac kaldı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri