Turkcell'in Uyanıklığı

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Herkes bilir ki bir ayda 4 hafta var. Turkcell de bunu kendi tarifelerinde öyle bir kullanmış ki gizli zam mı desem bilemedim. Aylık paket yapmak yerine 4 haftalık paketler çıkartmışlar. 4 haftalık paket 28. günde bitiyor. Bunu hesaba koyarsanız senede 12 değil 13 paket aldığınızı görebilirsiniz. Bu da 60tllik paketin aslında 65TL, üstüne 1 kere de fazladan paket yüklemek için uğraştığınızı gösteriyor.

Screenshot_20220301-105621_Dijital-Operatr.jpg

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Elektrik faturası KDV indiriminden gün önce geldi günlük fatura, bi gün geç gelse kdvsi düşükten geçecek. Bilerek mi yapılıyor bilemiyorum.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Bir arkadaş konu açmıştı hocam yıllık tarifeyi tek seferde alarak hem daha ucuza alım yapmış hemde tasarruf ettiğiniz interneti 1 yıl kullanabilirsiniz. Bulamazsanız o paketin linkini atayım, bunlar çok pahalı.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Bir arkadaş konu açmıştı hocam yıllık tarifeyi tek seferde alarak hem daha ucuza alım yapmış hemde tasarruf ettiğiniz interneti 1 yıl kullanabilirsiniz. Bulamazsanız o paketin linkini atayım, bunlar çok pahalı.
Hocam ekim ayında yaptım ben o paketi. Düşünceniz için sağolun :)

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
vodafone 2 senedir yapıyor bu 28 günlük paket işini. farkı iletişim vergisi içinde olduğu için o 2 gün kabul edilebilir oluyor en azından.

yeni moda yıllık yada 3 aylık paketler sanırım

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
vodafone 2 senedir yapıyor bu 28 günlük paket işini
Bahsedildiği gibi 2 yıldır vodafone da faturasız paketlerinde bu şekilde yapıyor. Türk Telekom da aynı şekilde 28 günlük üzerinden satmaya başlamış. Biri yapar da diğerleri durur mu.

Diğerlerinde de gördüğüm ve Turkcell'de de yapılmaya başlanan farklı bir uyanıklık dikkatimi çekti. Bu faturasız paketlere sürekli zam geliyor zaten. Eskiden atıyorum 1000 dk 1000 sms 10 gb'lik bir paket 35 TL ismi de Relax 10 olsun, önceden bu sen iptal edene kadar her ay 35 TL'den yenileniyordu. Pakete zam gelse da aynı isimle devam ediyor, halihazırda kullanan müşterilere 3-6 ay sonra yansıyordu zam, bazıları da aynı paketten devam ediyordu. Şimdi öyle yapmıyorlar, faturasız paketler yenilenmesiz yani 28 gün sonra tekrar talimat verip alınacak şekilde, 1 kez alınca sonraki ay bir daha almıyor otomatik. Paket fiyatını güncellemek yerine de o paketi kaldırıp küçük bir değişiklikle yeni isimle paket çıkararak mevcut müşterilerinden daha fazla ücret almaya itiyor. Relax 10 yerine atıyorum Ferah 10 isimli bir paket çıkarıyor 1000 dk 900 sms 10 gb 45 TL yapıyor. Mecbur bundan almak zorunda bırakıyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri