Türkçe Hakkında

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Dostlar Hepinize Merhaba;

Uzun yıllardır sizlerle birlikteyiz ve yeni gelen dostlar haricinde eskiler olarak hepimiz birbirimizi zaten tanıyor, yeni gelen dostlar da tanımaya başlıyor.

Forumumuzda aile yapısı, karşılıklı saygı, dürüstlük gibi kavramlar ilke düzeyinde olmakla birlikte TÜRKÇE kullanımı hususunda da kimseyi sıkmasak da azami özen göstermeye gayret ediyoruz.

Bu anlamda kullandığımız dilin kurallarına gerek sözlü gerekse yazılı anlamda riayet etmemiz gerektiği hususunu bir kere daha hatırlatmak isterim.

Benim de hatalı yazı tarzım olduğu durumlarda düzeltmenizi her fırsatta rica ediyorum sizlerden biliyorsunuz. Doğru bildiğimiz yanlışları birlikte düzeltebilmek dileklerimle hepinize sevgi saygı ve selamlarımla :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İyade diye yazanlar çok fazla her yerde görmeye başladım Türkçe yazıldığı gibi okunan söylenen,
telaffuzu kolay bana göre dünyanın en güzel dilidir dilimize sahip çıkalım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Bende tüm forumlarda elimden geldiğince Türkçeyi özenli ve dikkatli kullanmaya özen gösteririm.
Affına sığınarak mesajini düzenliyorum.

Türkçeyi, tüm forumlarda elimden geldiğince özenli ve dikkatli şekilde kullanmaya çalışırım.

ne yaparsak yapalım mobil ortamda
düzgün cümleler kurmak pek mümkün olmuyor.

Kendimden örnek veriyorum telefonun otomatik düzelmesinin çok fazla kurbanı oluyorum.
Ayrıca istemeden de olsa çok fazla devrik cümle kuruyorum.

Geri
Üst Alt