Tüp farkları !?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ev tüpü olarak tombul ve uzun tüpün ne gibi farkları var?

images-101f9719fea21774e4.jpg
aygaz-tombul_ev-1.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
Gaz miktarı ve basınç galiba. Ya da basınç dedantör ile ayarlanıyordu bilmiyorum. Döner tezgahının enjektörüyle evdeki ocağın enjektörü aynı değildir muhtemelen.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yani şöyle bu iki model tüp evlerde kullanılıyor. Biz önceden çocukken daha doğrusu uzun olanı kullanırdık. Tombul olan daha pratik sök tak. Ve doldur boşalt yapılabiliyor ? Uzunda gaz daha mı fazladır yada ikisi aynı oranda mı? Ben uzunda bir miktar fazla biliyorum fakat emin değilim ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
Yani şöyle bu iki model tüp evlerde kullanılıyor. Biz önceden çocukken daha doğrusu uzun olanı kullanırdık. Tombul olan daha pratik sök tak. Ve doldur boşalt yapılabiliyor ? Uzunda gaz daha mı fazladır yada ikisi aynı oranda mı? Ben uzunda bir miktar fazla biliyorum fakat emin değilim ?
Uzun olan mantıken daha fazla olur diye düşünsek de, az yer kaplasın diye uzun da yapmış olabilirler. Bilemedim. Üreticiye sorun ya da bir tüpçüye? İpragaz vs mail atın bence yanıt verirler.

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235

Kilo olarak 12 ve 24 lükleri var uzunların. Tombul ile aynı kilo yani. Fark birim zamanda daha fazla gaz çekebiliyorsunuz. Büyük ocaklarda kullanılıyor. Örneğin 40 cm lik bekte tombul ev tipi tüp zor oluyor.

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Çocukken ipregaz kullanırdık uzun tip ve dedantörü vanalıydı sökmesi takması eziyet, her değiştiğinde conta değişimi, çakmakla kaçak gaz kontrolü falan :) sıkıntılıydı. Şişman olansa Aygazdı ve hep aygaz kullananlara imrenirdim nedense. Öğrencilik yıllarında şişman olanı farklı markalarda kullandım dedantörü klipsliydi söküp takması pratik ve conta değişimi istemiyordu. Velhasıl kelam ben tecrübelerime dayanarak sadece dedantörü farklı diye biliyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,348
tprsm.jpg
Alıntı link
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.
Biraz reklam oldu gerekirse Sota Sota link silinebilir.
12 kg Ev Tüpleri
XXXgaz, tüketicinin ihtiyacına yönelik olarak siboplu tombul ev tüpü ve vanalı uzun ev tüpü olmak üzere iki çeşit sunmaktadır. Genellikle evlerde tercih edilen bu tüpler aynı zamanda iş yerlerinde de kullanılabilmektedir. Çapı 36 cm olan tüp siboplu, çapı 30 cm olan tüp vanalıdır. Siboplu ya da vanalı farkı olmaksızın tüplerin içerisinde 12 kg LPG olup, tüm tüpler shrink ve çıt çıt kapaklıdır.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
12 KG ev tüpünden bahsedersek, vanalı (uzun) ve siboplu (tombul) arasında bir fark yoktur. Vanalı tüpler daha eski modeldir kullanımı biraz daha zordur. Evdeki uygun yere göre tercih ediliyor genelde. Vanalı tüplerin avantajı 24'lük (ticari tip) tüp veya sanayi tipi tüplerle aynı vanaya sahip olduğu için birbirleri yerine kullanılabiliyor. Siboplu tüpler sonradan çıkmış takılıp çıkarılması daha kolay tüplerdir. Aygaz'ın uzun tüp şeklinde olup siboplu tüp ağzı olan minivalf tüpleri de vardır. Bu da kullanım kolaylığı. İçeriği tamamen aynıdır.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,263
62
Biz senelerce iki çeşit tüpü de kullandık,sadece şekilleri farklı,içlerindeki gaz miktarı aynı.Diğer özelliklerini arkadaşlar yazmışlar.Sadece tüpün konacağı yere göre farklılık olabiliyor.

Geri
Üst Alt