Tunçmatik Enerji Korumalı Priz

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Merhabalar. Yakın zamanda beyaz eşya aldım. Sonrasında bunları nasıl korurum vs diye araştırmaya başladım. Siz değerli üyelerin yorumlarıyla birlikte bilgilendirme içeren videoların da etkisiyle akım korumalı prizlerin aslında varistör ile tek seferlik bir koruma yapabildiğini öğrendim. Böylelikle alternatiflere bakmaya başladım, tabi şu anda henüz ev yok ortada ama bilgiyi şimdiden edinmekte fayda var. Evde kaçak akım rölesi yoksa Legrand veya Schneider markaların tavsiye edildiğini ve Kael gerilim ve akım koruma rölesinin tavsiye edildiğini gördüm. On-line UPS'ler de var tabi. Tabi On-line UPS şu an benim için baya pahalı. Bunların hepsine -sıfır bilgim varken- sayenizde en azından artık aşinayım. Bu sebeple hepinize bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
Konunun sohbet kısmını atlamak isteyenler için soru sormak istediğim kısmına geçelim: bu linkteki ürünün yine linkteki iç tasarım görselinde varistör göremedim. Bu ürünün çalışma prensibi nedir? Sizce fayda sağlar mı? Şimdiden ilgilerinize teşekkür ederim.

4778796045f8264e4e23ed7c5bc6f1c5_1.png
23473fbba76121ac539cf4f37122ef12.png

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bu prizden ben 5 senedir kullanıyorum . tv , pc vb cihazlar bağlı herhangi bir sorun yaşamadım fakat 5 sene boyunca o otomatik sigorta hiç atmadı işe yarıyor mu bilmiyorum

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Bu prizden ben 5 senedir kullanıyorum . tv , pc vb cihazlar bağlı herhangi bir sorun yaşamadım fakat 5 sene boyunca o otomatik sigorta hiç atmadı işe yarıyor mu bilmiyorum
Teşekkür ederim. Malzeme kalitesi olarak Tunçmatik markasını beğeniyorum ama bu adına "koruma kelimesi ekle ve fiyatını katla" ürünü müdür onu merak ettim doğrusu. Evlilik öncesi beyaz eşyayı zar zor aldım zaten, üstüne bir de elektriğin azizliğine uğrayıp da firmaların nazıyla uğraşmak istemem ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu tür ürünler sadece adam kandırır.
Almayın, itibar göstermeyin.

Evdeki tesisat adam akıllıysa, bir nebze güvendesinizdir.
Elektronik cihazlar için online ups kullanabilirsiniz.

Online ups alamıyorsanız voltaj regülatörü de alabilirsiniz.
Schneider APC bakabilirsiniz.
Tabi yüksek wattlı ürünler için çeşitleri yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkür ederim. Malzeme kalitesi olarak Tunçmatik markasını beğeniyorum ama bu adına "koruma kelimesi ekle ve fiyatını katla" ürünü müdür onu merak ettim doğrusu. Evlilik öncesi beyaz eşyayı zar zor aldım zaten, üstüne bir de elektriğin azizliğine uğrayıp da firmaların nazıyla uğraşmak istemem ?
Malzeme dediğiniz şey toz plastik enjeksiyon.
Evinizdeki tesisat iyi mi kötü mü ona bakın derim.
Topraklama var mı, varsa durumu nedir buna baktırın derim.

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Bu tür ürünler sadece adam kandırır.
Almayın, itibar göstermeyin.

Evdeki tesisat adam akıllıysa, bir nebze güvendesinizdir.
Elektronik cihazlar için online ups kullanabilirsiniz.

Online ups alamıyorsanız voltaj regülatörü de alabilirsiniz.
Schneider APC bakabilirsiniz.
Tabi yüksek wattlı ürünler için çeşitleri yok.
Bilgi için çok teşekkür ederim. İçinde varistör görmeyince bunun çalışma prensibi nedir diye merak ettim biraz da. Akım korumalı priz ile ilgili yazılan çekilenlerden sonra uzağım zaten ama varistörsüz görünce bu konuda da forumumuzda bir konu olmalı bilenler bildiklerini paylaşmalı diye düşündüm.

Malzeme dediğiniz şey toz plastik enjeksiyon.
Evinizdeki tesisat iyi mi kötü mü ona bakın derim.
Topraklama var mı, varsa durumu nedir buna baktırın derim.
Haklısınız. Tunçmatik Line Interaktif kesintisiz güç kaynağı kullanıyorum ondan dolayı yazdım o yorumu. Yoksa dışından çok içi önemli tercih için. Değerli bilgileriniz için tekrardan teşekkür ederim.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
İçerisinde otomatik sigorta ve yüksek gerilim koruma kartı var en azından piyasadaki diğer akım koruma prizlerinden daha iyidir

eliniz biraz yatkınsa bu işlemi yapmak en iyi çözüm.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt