Tüketici Gözünden ve Kamerasından VESTEL 65Q9900

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sahadan gelen geri bildirimler forumumuz için çok önemli dostlar.
Tüketicilerin bu geri bildirimlerini hem potansiyel tv alıcıları hem de mevcut kullanıcıların kendi ürünlerini homojen dağılım anlamında test etmeleri için fırsat/fayda olarak görüyorum.
Tüketicinin internet hız sorunu nedeniyle yüksek çözünürlük görüntülerde takılma olmuş ancak ürünün özellikle yan açı performansına dair sizlere çok somut bir sonuç sunuyor.

Tüketicinin görüşleri şu şekildedir;

vestel 65q9900 u almadan önce, Samsung au9000 i almıştım ama renk canlılığı, yan açılarda izleme performansı beni tatmin etmediği için iade edip vesteli aldım. Maalesef kendi evimde 2017 model Samsung UN55MU7500 var ve hem panelin matlık oranı (yansıması az) hemde görüntü kalitesi samsung au9000 den daha iyi geldi benim gözüme. Ayrıca gündüz samsungu izlerken arka bahçeyi kendimi de ekrandan olduğu gibi izliyordum, Samsung bu sebeple bende hayal kırıklığı yarattı onu size belirtmiş olayım. Gündüz güneşli havada vesteli dinamik görüntü ayarlarında izlerseniz direkt panel güneş ışığı almadığı sürece izlemede bir sıkıntı yaratmıyor.

İkinci olarak vestelin yan açı performansı çok iyi 45 derece izleme açısı çektiğim video da salondaki en uç noktadaki koltuğun olduğu yer. Sanki Kamera çekimlerinde o kadar belli olmuyor ama çıplak gözle izlediğimde 45 derece ile çektiğim 70 derece arasında hiçbir kalite detay farkı yok. 70-75 derecelik açı ile tvyi kayıpsız ve full detay kayıpsız izleyebiliyorsunuz bu çok hoşuma gitti. İşallah Vestel bu tip panel kullanmaya devam eder üretimlerinde.

Ses sistemi çok iyi yalnız dikkat edilmesi gerekli bir husus normal uydu kanalları ve konuşma programı izlerken mutlaka akıllı ses ayarı ve Dolby atmosun kapalı olması gerekiyor aksi takdirde çok rahatsız edici oluyor dinlemesi.

Vestel qui işletim sistemini, samsung tizeni baz alarak yapmaya çalışmış gördüğüm kadarı kadarı ile. İşletim sistemi fena değil ama çok ham durumda. Özellikle sunulan aplikasyonları zayıf. İşallah ileride bu aplikasyon mağazasına da eklemeler yapılır. Birde tizen kadar hızlı değil qui işletim sistemi. Ben bu tvnin tek zayıf noktasının işletim sistemi olduğunu düşünüyorum.

İşallah ONVO TV lerde olduğu gibi, Vestel de size incelemeniz için bir numune gönderir, sizde detaylı incelemelerinizi paylaşırsınız. Tarafsız kanallarda yapılan incelemelerin ne kadar büyük faydası olduğunu göremiyor Türk firmaları maalesef. Eğer sizin kanalı izlemese idim philips 58pus 8506 veya 65pus8506 veya TCL65725 alacaktım. İncelemeleriniz sayesinde almadım.

Bu arada bulutlanma veya ışık sızması sorunu yok. Veya varsa bile normal insan gözünün seçebildiği bir bulutlanma veya ışık sızması görmedim. Kamera çekimi yanıltmasın tvnin siyah ekranında insan gözü siyah görüyor. Sadece Kamera çekiminde izlendiğinde siyah içindeki ışığı fark ediyorsunuz.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın. bence alınabilecek en güzel tvlerden biri o tvde bir şeyi bir denemenizi istesem. Tvbox , PlayStation gibi bir cihazı hdmi ile tvye bağlayıp önce cihazı sonra tvyi açın ekrana dikkatle bakın inceleyin. özellikle beyaz ve siyah sahnelerde ekranda daha önce olmayan bir bulutlanma parlama homojen olmayan renk yoğunluğu oluqşacak mı? şuan 3 farklı vestel üretimi tvimde bu sorunu yaşıyorum. sadece herşey kapalıyken, hdmi dan bağladığım cihazı önce açınca ekranda homojen olmayan ışık renk dağılmaları oluyor kendi kumandasında youtube basınca düzeliyor 3 farklı modelde olunca sizde de olacak mı diye merak ettim bende de qui menü var

F Çevrimdışı

fufu06

Yeni Üye
9 Ocak 2022
39
37
Cihaz in 55 inc ips ekranlisini kullaniyorum aldigima pisman degilim cihaz gayet guzel. Yazilim stabil ve hizli, ancak bazi iyilestirmeler yapilabilir, ozellikle ekran parlakligi ile ilgili daha cok detay olmali, mesela belli saatlerde parlakligin otomatik kisilmasi gibi. Uygulama magazasinda meshur programlarin bulunmasi yeterli olacaktir. Youtube music var mesela cok guzel, ama spotify yok. Web tarayicisiyla ulasilabilsw de pratik olmaz.

M Çevrimdışı

micro40

Yeni Üye
4 Mar 2022
10
30
Adem ustam q9900 ile alakalı sizin ve vestoloji arkadaşımız bütün videolarını izledim 65q9900 almaya karar verdim ancak LG yada BoE display gelmesi gözle görülür bir fark eder mi?

Teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem ustam q9900 ile alakalı sizin ve vestoloji arkadaşımız bütün videolarını izledim 65q9900 almaya karar verdim ancak LG yada BoE display gelmesi gözle görülür bir fark eder mi?

Teşekkürler.
LG ve Panda seçenekleri olmasından daha iyi diyebilirim.
Panda kalitesi anlamına değil yapı tipi anlamında zira birisi IPS diğeri VA

LG ve BOE de ise her ikisi e IPS tabanlı bir teknoloji oldıuğu için daha mantıklı bir karma panel olmuş.
Hatta size ilginç gelebilir lakin bazı durumlarda BOE olmasını LG ye tercih ediyorum COF sayıları nedeniyle.

M Çevrimdışı

micro40

Yeni Üye
4 Mar 2022
10
30

LG ve BOE de ise her ikisi e IPS tabanlı bir teknoloji oldıuğu için daha mantıklı bir karma panel olmuş.
Hatta size ilginç gelebilir lakin bazı durumlarda BOE olmasını LG ye tercih ediyorum COF sayıları nedeniyle.
İlgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Bu gün geçtim siparişi direk fabrikadan yollayacakları için seri numarası paylaşmayız dediler. Ancak Ocak ayı üretimi yeni üretim olduğunu söylediler. Acaba 66q9900 için yeni üretimlerinde hangi panel gelecek. Bir bilginiz varmı?

R Çevrimdışı

ridvan1903

Yeni Üye
16 Mar 2022
3
35
Yeni üretimden bahsediyorsanız doğrudur.
Adem abi merhabalar

3 gün önce Regal 65R854UQ aldım ( 9.880 TL ) kurulum yapıldı 20 dk sonra tam ortadan dik çizgi çıktı , direk değişim aldım VESTEL Manisa dan aradılar bende Q serisi VESTEL 65Q9900 istedim üstüne ücret olmadan tamam dediler , Ama REGAL VA panel 17mb180e anakart vardı , Vestel ADS panel olarak gelcek değilmi Yeni 65Q9900 hep ADS yani IPS panelmiş birde anakart REGAL gibi olsa keşke hızlı sahneler çok başarılıydı

Kendim SAMSUNG 65KS9500 kulanıyorum , Abimde TLC 65C728 var bunları bilerek görerek söylüyorum REGAL 65R854UQ Qled gerçekten çok güzel tv olmuş VA panel olarak

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi merhabalar

3 gün önce Regal 65R854UQ aldım ( 9.880 TL ) kurulum yapıldı 20 dk sonra tam ortadan dik çizgi çıktı , direk değişim aldım VESTEL Manisa dan aradılar bende Q serisi VESTEL 65Q9900 istedim üstüne ücret olmadan tamam dediler , Ama REGAL VA panel 17mb180e anakart vardı , Vestel ADS panel olarak gelcek değilmi Yeni 65Q9900 hep ADS yani IPS panelmiş birde anakart REGAL gibi olsa keşke hızlı sahneler çok başarılıydı

Kendim SAMSUNG 65KS9500 kulanıyorum , Abimde TLC 65C728 var bunları bilerek görerek söylüyorum REGAL 65R854UQ Qled gerçekten çok güzel tv olmuş VA panel olarak
Abi VA ile quantum paleti birleşince cidden güzel sonuç çıkıyor ortaya.
Bana göre eksikleri ne biliyor musunuz? Lumen değeri :)

R Çevrimdışı

ridvan1903

Yeni Üye
16 Mar 2022
3
35
Abi VA ile quantum paleti birleşince cidden güzel sonuç çıkıyor ortaya.
Bana göre eksikleri ne biliyor musunuz? Lumen değeri :)
Gerçekten güzel sonuçlar veriyor , Işık gücü önemi çok büyük o kesin gece bir sorun yok ama gündüz fark ediliyor ,

Şunuda Söyliyim Okuyan arkadaşlar için bilginize 2016 Model Samsung 65KS9500 gerçek 10 bit panel ve REGAL 65R854UQ karşılaştırma yapınca Samsung halen High End olduğunu hissettiriyor , hızlı sahne piksellenme kumlanma dediğimiz tv nın kalitesizleştiren olay samsung ta çok başarılı regale göre ,

TLC 65C728 ile 65R854UQ daha benzer panel 8 bit + 2 frc olduğu içindir gibi ama 65C728 hızlı sahnelerde resmen kusursuz gibi akıyor , heleki 2 gün günce bir güncelleme geldi TLC ye Siyahların MAVİ ye çalma durumu vardı Şuan baya baya çok iyi oldu , kuru kuru farklı görüntüler değil esas alığım aynı videolarda karşılaştırma yapıyorum .

Ö Çevrimdışı

Öksüz

Yeni Üye
11 May 2022
28
48

Bende 65Q9900 modeli sipariş verdim hangi panel ve hangi ankart geleceğini bilmiyorum. İnşallah problem olmaz

vestel65Q9900 sipariş verdim. Anakart ve panelde sorun olmaz inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt