Troll hesaplarını kapatması

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
twitter, çin, rusya ve türkiye'de devlet bağlantılı hesapları kapattığını duyurmuştur.

akp'ye yakın olan ve iktidarı eleştirenleri hedef gösteren 7342 hesap twitter tarafından kapatılmıştır.

raporda, kapatılan hesaplarla ilgili öne çıkan tespitler şöyle:

• aynı gün açılan, benzer kullanıcı adı olan, gerçek olmayan kişiler adına açılan çok sayıda hesap var.

• tek görevi, akp adına retweet yapmak olan bir hesaplar ağı ortaya çıkarıldı. bu ağlar, aynı içeriği daha görünür kılmak için uğraşıyor ve aslında “gündem” olamayan etiketleri (hashtag’leri) daha popüler yapmaya çalışıyor.

Twitter'da ise şöyle bir hasthag açıldı :

Sizler neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında Sota Sota A Adem Helvacı

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Filmin sonunda kötülerin ipliği yavaş yavaş pazara çıkar senaryo toplanmaya başlar ve en sonunda ise gerçek kötünün sonu gelir ya..İşte AKP filmide finale doğru yavaş yavaş gidiyor...

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bitmez onlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Filmin sonunda kötülerin ipliği yavaş yavaş pazara çıkar senaryo toplanmaya başlar ve en sonunda ise gerçek kötünün sonu gelir ya..İşte AKP filmide finale doğru yavaş yavaş gidiyor...

Medya ne zaman daha büyük bir siyasi sermaye ele geçirirse akp o zaman biter

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
IMG_20200613_122055.jpg

:sirit

Sabah sabah yarıldım.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
göbels 'i mezarda ters döndürecek propaganda fikirlerinden biri troller. twitter skip 60. :)

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Bir kaç arkadaşın bahsettiği yalakalardan biri ben oluyorum o zaman gerekirse beni forumdan atabilirsiniz. İşte özgürlükçü anlayışınız sizlerin bu.
Ne hikmetse o kapatılan hesapların bir çoğu yıllarca öncesinden ve binlerce takipçisi olan hesaplar.

@ Sota Sota Bey şayet forum bu şekilde siyasi hakaretler içerecek se size başarılar yolunuzda

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota konu neden mevzulara taşındı yanlış yere mi konuyu açtım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri