Trendyol'dan alınan ürün için Tüketici Hakem Heyetine dilekçe yazılması

A Çevrimdışı

Aydan Alpay Atalay

Yeni Üye
24 Kas 2021
2
26
İyi günler,
Trendyol'da ki Bittibitiyor adlı satıcıdan Huawei Matebook 13 aldım. Üründe ölü piksel vardı ve bununla ilgili yetkili servisten rapor aldım. Trendyol iade etmeyince ve kurda artınca değişim yapayım dedim. Resmi distribütör garantili ürün. Ürünün değişimi için yetkili servise verdim ama onlar yapmayız dedi. Tüketici hakem heyetine dilekçe yazar iken karşı tarafı kim olarak alıcam? Ürünün garantiden değişimini istiyorum, mümkünse ayıpsız misli ile değişimi. Daha önceden böyle işlem yapmadığım için bilgim yok ve yanlış dilekçe yazmak istemiyorum.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Kanun değişikliği varmı , yokmu bilmiyorum .

Yazı içinden çıkarılmış cümledir .

Ayıplı maldan ve/veya ayıplı malın neden olduğu her türlü zarardan dolayı tüketiciye karşı satıcı, bayi, acenta, imalatçı-üretici ve ithalatçı, müştereken ve müteselsilen sorumludurlar.

4077---4.png

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aydan Alpay Atalay

Yeni Üye
24 Kas 2021
2
26

Ayıplı maldan ve/veya ayıplı malın neden olduğu her türlü zarardan dolayı tüketiciye karşı satıcı, bayi, acenta, imalatçı-üretici ve ithalatçı, müştereken ve müteselsilen sorumludurlar.

4077---4.png

4077---4.png
Teşekkürler bilgilendirme için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri