Trendyol ve Aras kargo teslim hatası

D Çevrimdışı

Demet34

Yeni Üye
3 May 2021
12
30
Arkadaşlar merhaba , bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum

21 Nisan 2021 günü trendyoldan bir krem siparişi verdim
Ürünüm ertesi gün kargoya verildi

26 Nisan ürünüm teslim edildi yazıyor sitede ve bildirimde geldi mail adresime ama ürünüm gelmedi
Gittim Aras kargoya sordum ürününüz teslim edildi dediler resmen azar yedim

Neyse ben trendyol müşteri hizmetlerini aradım şikayetimi belirttim ve konuyla ilgileneceklerini söylediler
Aradan 1 hafta geçti ses yok

Aras kargodan başka bir ürün siparişim de vardı onu getirirler ama
Şöyle bir durum var Aras kargo gelen ürünümün yerine trendyoldan aldığım ürünün yerine imza attırmışlar
Ürünün nüshasını attıklarında anladım
Ve Aras kargo hiçbir şekilde hatalarını kabul etmiyorlar
Hakkımı aramak istiyorum

Şimdi benim bu durum için hangi mercilere başvurmam gerekiyor

Şimdiden teşekkür ederim

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Teslim almadıginiz ürünü sizin teslim aldığınız görünüyor ve imza yerinde de size ait olmayan bir imza mi var yoksa yanlış mı anladım.

D Çevrimdışı

Demet34

Yeni Üye
3 May 2021
12
30
Teslim almadıginiz ürünü sizin teslim aldığınız görünüyor ve imza yerinde de size ait olmayan bir imza mi var yoksa yanlış mı anladım.
Şöyle anlatayım trendyoldan sipariş verdiğim zaman hepsi buradan da siparişim vardı Aras kargo getirecekti ikisini de
Ama Hepsiburada kargom geldi ona imzamı attırdılar ama trendyoldan getirmedikleri siparişimin yerine attırmışlar nüshada trendyoldaki siparişim gibi göstermişler

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Şöyle anlatayım trendyoldan sipariş verdiğim zaman hepsi buradan da siparişim vardı Aras kargo getirecekti ikisini de
Ama Hepsiburada kargom geldi ona imzamı attırdılar ama trendyoldan getirmedikleri siparişimin yerine attırmışlar nüshada trendyoldaki siparişim gibi göstermişler
Hepsiburada kargosunda şu durumda imzanizin olmaması gerekiyor anladığım kadarıyla. Belki bu kısım kullanılabilir. Ama ikna edici olmama ihtimali yüksek. İmza sahte değil size ait. Trendyol ve Hepsiburada ürün fiyatlariniz nedir

D Çevrimdışı

Demet34

Yeni Üye
3 May 2021
12
30
Hepsiburada kargosunda şu durumda imzanizin olmaması gerekiyor anladığım kadarıyla. Belki bu kısım kullanılabilir. Ama ikna edici olmama ihtimali yüksek. İmza sahte değil size ait. Trendyol ve Hepsiburada ürün fiyatlariniz nedir
Trendyol :124.90
26 Nisan Pazartesi günü teslim edildi yazıyor
Ama teslim edilmedi

Hepsiburada : 39.90
29 Nisan Perşembe günü teslim edildi bana

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
İspat etmek zor bu şartlarda. Eğer durum buysa sizin Trendyol siparişiniz kayboldu ve bu durumu bilen eleman diğerinin yerine bilinçli imza artırarak örtbas etti. Benim aklıma sadece yasal olmayan ve ürünün parasının 3 de birini kurtaracak bir yol geldi. Belki arkadaşlar daha düzgün bir yol gösterir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İşin yasal tarafını bilemem ama şunu diyeyim, madem hepsiburada ürününüz sistemde teslim edilmedi gözüküyor, gidin tüketici hakem heyetine durumu anlatın, hepsiburada'nın sisteminde de teslim edilemedi veya edilmedi olarak gözüktüğünü gösterin.

İspatı zor bir durum, ortada bir işgüzarlık veya iş bilmezlik mevcut, umarım çözebilirsiniz.

D Çevrimdışı

Demet34

Yeni Üye
3 May 2021
12
30
İspat etmek zor bu şartlarda. Eğer durum buysa sizin Trendyol siparişiniz kayboldu ve bu durumu bilen eleman diğerinin yerine bilinçli imza artırarak örtbas etti. Benim aklıma sadece yasal olmayan ve ürünün parasının 3 de birini kurtaracak bir yol geldi. Belki arkadaşlar daha düzgün bir yol gösterir.
İşin yasal tarafını bilemem ama şunu diyeyim, madem hepsiburada ürününüz sistemde teslim edilmedi gözüküyor, gidin tüketici hakem heyetine durumu anlatın, hepsiburada'nın sisteminde de teslim edilemedi veya edilmedi olarak gözüktüğünü gösterin.

İspatı zor bir durum, ortada bir işgüzarlık veya iş bilmezlik mevcut, umarım çözebilirsiniz.
Hepsiburada sitesinde “şahsa teslim edildi “ yazıyor

Trendyol siparişinde de aynısı yazıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Trendyol siparişinde de aynısı yazıyor
O zaman bu konuyu kanun bilen birilerine danışmaktan başka şansınız yok.
Adem Helvacı'nın yanıtını bekleyin, olmadı avukat vs. bir tanıdık bulup ona da danışın.

Ya kargo kaybedildi, belki de pert oldu ondan vermediler, ya da çalındı.
Aklıma başka bir seçenek gelmiyor.

Başıma gelmediği halde epey gerildim olayı okurken. :sirit

D Çevrimdışı

Demet34

Yeni Üye
3 May 2021
12
30
O zaman bu konuyu kanun bilen birilerine danışmaktan başka şansınız yok.
Adem Helvacı'nın yanıtını bekleyin, olmadı avukat vs. bir tanıdık bulup ona da danışın.

Ya kargo kaybedildi, belki de pert oldu ondan vermediler, ya da çalındı.
Aklıma başka bir seçenek gelmiyor.

Başıma gelmediği halde epey gerildim olayı okurken. :sirit
İlk defa başıma böyle birşey geliyor
Hakkımı aramak istiyorum ve ne gerekiyorsa elimden geleni yapmak istiyorum
Böyle sorumsuzluk , dolandırıcılık olmaz
Aras kargo tam rezaletlik ??‍♀️

Moderatör tarafında düzenlendi:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Madem Trendyol'dan gelmeyen kargoya imza attırdılar, o zaman Hepsiburada sitesinden aldığım kargo nerede demediniz mi ? Doğal olarak Hepsiburada'dan gelen kargoda imza yok. Madem kargo şubesi işi yokuşa sürüyor sizde yokuşa sürün, Aras Kargoya tamam Trendyol'dan gelen kargoyu teslim ettiğinizi söylüyorsunuz, o zaman Hepsiburada'dan gelecek olan kargom nerede deyin, hemen bana Hepsiburada'dan gelen kargomu bulun deyin. Bakalım ne diyecekler.

Bu arada kargo takip numaralarını paylaşırmısınız ?

D Çevrimdışı

Demet34

Yeni Üye
3 May 2021
12
30
Madem Trendyol'dan gelmeyen kargoya imza attırdılar, o zaman Hepsiburada sitesinden aldığım kargo nerede demediniz mi ? Doğal olarak Hepsiburada'dan gelen kargoda imza yok. Madem kargo şubesi işi yokuşa sürüyor sizde yokuşa sürün, Aras Kargoya tamam Trendyol'dan gelen kargoyu teslim ettiğinizi söylüyorsunuz, o zaman Hepsiburada'dan gelecek olan kargom nerede deyin, hemen bana Hepsiburada'dan gelen kargomu bulun deyin. Bakalım ne diyecekler.

Bu arada kargo takip numaralarını paylaşırmısınız ?
Trendyol kargo takip numarası
1749 3032 8726 4

Hepsiburada kargo takip numarası
1752 7807 5213 8

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri