Trendyol kazığı - awox'ın katkılarıyla

M Çevrimdışı

mcnby

Yeni Üye
29 Haz 2021
3
43
Trendyol'dan maalesef 2020 sonlarında bir tost makinası aldım. AWOX marka

Ürünü hem beğenmediğim hem de bir ayağının ilk fotoğrafta görülebiliyor kırık olması nedeniyle ideye gönderdim. Maalesef bana ürün daha fazla kırık halde geri geldi ve denilen ürünün servis raporuyla geri gönderilmesi. 50 tl lik tost makinası için servis raporu gerekmiş... neyse gittim servise. servis abi bunun açılışını biz yapmadık o yüzden tutanak tutamayız dedi. istanbul merkezi arayıp onay aldı. servise diyeceğim bir şey yok yardımcı olmaya çalıştı fakat istanbul AWOX merkez önünü kesti... Trendyolu tekrar tekrar aradım ve bu saçma uygulamaya son verin dedim. bana en yakın servis 55km başka bir ilçede nasa bilgisayarı açmıyoruz basit bir tost makinası. nerede alsanız al tak çalıştırdır... kimse servis sormaz... trendyol tmm geri gönderin inceleyelim dediler... 3. kez trendyola geri gönderdim. gelen rapor bu ürün kırık geri alamayız.... bende trendyol ile bütün alışverişimi kestim. anlayacağınız trendyoldan kazık yedim...

Tüketici mahkemesiyle de uğraşmadım aylık 1000 lirayı bulan alışverişimi kendi aptallıkları yüzünden kestim. şimdi bedava verseler trendyoldan bir ürün ve awoxtan hiçbirşey almıyorum. herkese de anlatıyorum. Dikkat edin sizde bu kazığı yemeyin.

IMG_20201219_140647.jpg

IMG_20210122_095717559eb9111e1b47ba.jpg

A Adem Helvacı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Büyük firmalar da sütten çıkmış ak kaşık değil ama Trendyol, N11 gibi sitelerin reklamına aldanmayın.
Buralar tıpkı iş hanı gibi, dükkanlara aracılık ediyor.

Ben mümkün mertebe N11'den alışveriş yapmam mesela.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Geçmiş olsun .
Kanunların güncellemesi gerek en önemli olan yaptırım .
Müşteri Velinimetimizdir lafta . doymuş firmalar .

Bliğilendirilmedir .

Ne olursa olsun her ürün alımında .
kadrajdan çıkmadan görüntüyü kesmeden ve ürünü çalışma ile , ürün kutu açılımı gibi videoya kayıt altına almak .

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
bu tarz ürünler kargolanmadan elden alınmalı... + adamların para saymasını bilmediğide kesin...

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Geçmiş olsun,Trendyol bu hantal ve saçma prosedürleri yüzünden çok müşteri kaybediyor.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Müşteri ve satıcı arasındaki hukuki anlaşmayı dükkan kiralayan ve adını kullanıp satış yaptıran firmalar çözmeli yoksa daha böyle çok örnek çıkar.

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
TRENDYOL alışveriş yapacağım son mecradır. Satıcısı kendisi olan büyük alışveriş sitelerini kullanmak her daim daha iyidir. Bu şekilde mağdur olsanız da daha hızlı ve kolay hakkınızı arayabilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Konu çok olmuş açılalı ama fikrimi burada da belirteyim.Çok yazdım ,internet üzerinden alışveriş yapmam diye,ama açar fiyat alırım ,Çankaya'ya da öyle giderim(İzmir) ,satıcıya da "falan yerde kargo dahil bu para,bana şuna verirsen alırım" derim.Daha hiç "git ordan al" diyen çıkmadı Çankaya'dan.Ama mahalle esnafından duydum tabii :)
Bu arada gençler,illa internet fiyatını da vermem ,çünkü kira veriyorlar,masrafları var dükkan sahiplerinin ,unutmayalım bunu :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Konu çok olmuş açılalı ama fikrimi burada da belirteyim.Çok yazdım ,internet üzerinden alışveriş yapmam diye,ama açar fiyat alırım ,Çankaya'ya da öyle giderim(İzmir) ,satıcıya da "falan yerde kargo dahil bu para,bana şuna verirsen alırım" derim.Daha hiç "git ordan al" diyen çıkmadı Çankaya'dan.Ama mahalle esnafından duydum tabii :)
Bu arada gençler,illa internet fiyatını da vermem ,çünkü kira veriyorlar,masrafları var dükkan sahiplerinin ,unutmayalım bunu :ok
çankaya candır orda pazarlık yaparsın biri olmazsa birinden alırsın.fakat bulunduğum ilçede bir şey almak istediğimde çok fahiş fiyatlar çekiyorlar mecburen çankaya yolu gözüküyor .

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,239
62
Bir çok ürünü(Elektrik,elektronik,yedek parça) mecbur olmadıkça senelerdir semtteki esnaflardan almam,yol parasına kıyar,gider Çankaya'dan alırım.Daha önce bilmeden semt esnafı kazansın dedik,onlar bizi kazıkladı.Önce semttekilerden fiyat sorarım,daha sonra ver elini Çankaya.Her zaman semttekilerden daha ucuza almışımdır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
çankaya candır orda pazarlık yaparsın biri olmazsa birinden alırsın.fakat bulunduğum ilçede bir şey almak istediğimde çok fahiş fiyatlar çekiyorlar mecburen çankaya yolu gözüküyor .
Köyiçi mahallesindeydin değil mi sevgili ataseven,geçen perşembe 8052 sokaktaydım,adresi bilsem çayını içmeye gelirdim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri