Trendyol' dan sıfır diye satın aldım kullanılmış ürün geldi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ihtarname.png

C cnlord, A Adem Helvacı

Tamam bu yazılı belge, THH ne gittiğinizde size lazım olacak.
Siz YASAL ZAMAN DİLİMİNDE karşı tarafa yasal hakkınızı kullanmak istediğinizi ancak onların sizi prosedüre boğup hakkınızı kullanmanıza engel olduklarını bu şekilde ispat etmiş oluyorsunuz.

karşı taraf yasal yükümlülüğünü yerine getirmeyeceğini açık açık ifade ediyorsa zaten heyete gitmek dışında yolunuz olmadığı için bu belge (ekran alıntısı) sizin kurtarıcınız olacak.

Ayrıca, süreç takribi 6 ay. Bu zaman diliminde sizin mağduriyetinizi kimse önemsemeyecek ve dahi şu an da önemsemiyorlar gördüğünüz üzere. o nedenle sizin de karşı tarafı önemsemenize gerek olmadığı ortada. Siz elinizdeki ürünü kullanın, 6 aylık gecikme zammı olarak bu en doğal hakkınız.

Bu yasa dışı bir tavsiye değil zira bu süreçte ürünü kullanmanızı yasaklayan veya ihlal olarak gören/gösteren hiç bir kanun maddesi bulunmamaktadır.

C Çevrimdışı

cnlord

Yeni Üye
3 May 2020
16
34
Geçmiş olsun umarım en kısa sürede sorununuz çözülür

Satıcı yorumlarını okumakta her zaman fayda var

Artık herkes iade işinden kaçmak için topu servislere atıyor s

Tamam bu yazılı belge, THH ne gittiğinizde size lazım olacak.
Siz YASAL ZAMAN DİLİMİNDE karşı tarafa yasal hakkınızı kullanmak istediğinizi ancak onların sizi prosedüre boğup hakkınızı kullanmanıza engel olduklarını bu şekilde ispat etmiş oluyorsunuz.

karşı taraf yasal yükümlülüğünü yerine getirmeyeceğini açık açık ifade ediyorsa zaten heyete gitmek dışında yolunuz olmadığı için bu belge (ekran alıntısı) sizin kurtarıcınız olacak.

Ayrıca, süreç takribi 6 ay. Bu zaman diliminde sizin mağduriyetinizi kimse önemsemeyecek ve dahi şu an da önemsemiyorlar gördüğünüz üzere. o nedenle sizin de karşı tarafı önemsemenize gerek olmadığı ortada. Siz elinizdeki ürünü kullanın, 6 aylık gecikme zammı olarak bu en doğal hakkınız.

Bu yasa dışı bir tavsiye değil zira bu süreçte ürünü kullanmanızı yasaklayan veya ihlal olarak gören/gösteren hiç bir kanun maddesi bulunmamaktadır.

C Çevrimdışı

cnlord

Yeni Üye
3 May 2020
16
34
Ekran-goruntusu-2022-01-14-131759.png

Ekran-goruntusu-2022-01-14-131759.png
karar sürecı bukadar sürdu arkdaslar yanlız verılen karar mahkemede davanın red i verıldı bundan sonrakı süreçte adem abıden yardım istıyorum tekrar başvuru yapmak ıstıyorum karar namede bana verılen cevap şu şekılde verılmış

karar4a2ce22ec2cf3b02.png

Son düzenleme:
Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
çok geçmiş olsun. Size gelen faturada satıcının bilgileri yer almıyor muydu? Adı adresi vergi nosu vs. Onların bilgilerini şikayette kullanmanız gerekiyordu trendyol aracı firma çünkü. Ben mi yanlış anladım? :hmm

caylakpenguen Çevrimdışı

caylakpenguen 

Aktif Üye
3 Ara 2020
140
Selamlar.
Konu ile ilgili olacağını düşündüğümden belirtmek istediğim bir konu var.
ürün elinize ulaştığında kargo elemanının huzurunda paketi açıp kontrol etme hakkınız var.
Kontrol tamamlandıktan sonra teslim almanız önemli. eğer ürün hasarlı / ayıplı ise kargo elemanı tutanak tutarak iade işlemini başlatmalı.

bunu bir kargo elemanına sorup öğrenmiştim.
Bilgilerinize.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Satıcı firmayı şikayet edecektiniz.. Tekrar şikayette bulunmanız bu sefer satıcı firma vergi adres no ile şikayet etmeniz gerekli...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri