Transpeed Android Tv Box - S905x4 + Android 11 Sıcak Fırsat

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet arkadaşlar Aliexpress de gezinirken bu cihaza denk geldim, şu döviz kurunda gerçekten çok iyi fiyatı var donanınlarına göre cihazın. Ürün işlemcisi S905X4, ekran kartı Mali G31, Android sürüm 11.0, 2.4G/5G wifi mevcut, 2 adet usb, 1 adet sd kart, Av/SPDIF ve ethernet çıkışı mevcut.

S20220-154209.jpg

S20220-154222.jpg

Not: Cihaz lisanslı değildir, lisans benim için önemli değil diyenlere tavsiye ediyorum.

Opsiyonlu satın alma seçenekleri

2gb ram + 16gb depolama = Kargo dahil 558 tl
4gb ram + 32gb depolama = Kargo dahil 564 tl
4gb ram + 64gb depolama = Kargo dahil 688 tl
4gb ram + 128gb depolama = Kargo dahil 796 tl

Bu fiyatlar kısa süreliğine geçerlidir arkadaşlar. Özellikle 4gb + 32 depolama olanın fiyatı dikkat çekiyor. Bu ürün geldiğinde vergi ödeyeceğinizide unutmayın. Ama vergisini dahi ödeseniz bu donanımda bir cihazı ülkemizde bu fiyatlara alamazsını ?

Satın Alma Linki

Ayrıca satın aldıktan sonra satıcıya ürünün üzerine Tv Box değilde başka birşey yazmasını ve paketin üzerine 5 yada 10 dolar fiyat yazmasını söylerseniz çok daha az vergi çıkar ?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Ayrıca satın aldıktan sonra satıcıya ürünün üzerine Tv Box değilde başka birşey yazmasını ve paketin üzerine 5 yada 10 dolar fiyat yazmasını söylerseniz çok daha az vergi çıkar ?
tayip babanın memurları yemiyor artık bunları sinekten bile vergi alıyorlar.

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Ben 4 gb 64 gb olanını almıştım çok memnunum android 10 gayet iyi donma ve hafıza sorunu yok çok stabil.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Artık 5-10 $ yazdırmak işe yaramıyor gümrük memuru iyi niyetli ise az vergi yazıyor kimisi 2-3 kat fazla vergi,
Çıkartıyor neye göre hesapladıkları belli değil kimi satıcılar vergiyi tahsil ediyor onlarda %20 fazla vergi istiyor.
Aliexpress işi iyice karıştı CHP İyi Parti vs e-mail atalım şu aliexpress vergi muhafiyetini gündeme getirsinler.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Artık 5-10 $ yazdırmak işe yaramıyor gümrük memuru iyi niyetli ise az vergi yazıyor kimisi 2-3 kat fazla vergi,
Çıkartıyor neye göre hesapladıkları belli değil kimi satıcılar vergiyi tahsil ediyor onlarda %20 fazla vergi istiyor.
Aliexpress işi iyice karıştı CHP İyi Parti vs e-mail atalım şu aliexpress vergi muhafiyetini gündeme getirsinler.
Bir arkadaş getirtti bunu 80 tl vergi ödemiş, ama 10 dolar yazdırtmış paketin üzerine fiyatı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
aliexpress'ten alınan bazı ürünlerin vergisi içinde fiyatı yazıyormuş. yani, alırken vergiyi peşin ödüyormuşsunuz. bu onlardan değil herhalde.
Her satıcı vergi tahsil etmiyor mesela bu tv-box satıcısı vergi hariç satıyor vergi kapıda ödenecek.

Vergi dahil satış yapanlarda var hesapladım % 20 nin üzerinde daha fazla vergi istiyor satıcılar.

Vergi dahil sistemi beğenmedim fazla vergi kesiyor satıcılar.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Her satıcı vergi tahsil etmiyor mesela bu tv-box satıcısı vergi hariç satıyor vergi kapıda ödenecek.

Vergi dahil satış yapanlarda var hesapladım % 20 nin üzerinde daha fazla vergi istiyor satıcılar.

Vergi dahil sistemi beğenmedim fazla vergi kesiyor satıcılar.
Aynen vergi dahil alınca daha çok alıyorlar, ama şöyle birşey var galiba daha az vergi çıkarsa bunuda kanıtlayınca Aliexpress fazla parayı iade ediyormuş, ne kadar doğru bilemedim. Ama yinede en iyisi vergi hariç almak gibi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynen vergi dahil alınca daha çok alıyorlar, ama şöyle birşey var galiba daha az vergi çıkarsa bunuda kanıtlayınca Aliexpress fazla parayı iade ediyormuş, ne kadar doğru bilemedim. Ama yinede en iyisi vergi hariç almak gibi.
Ekran alıntısı görsel video kaydı vs eklersen satıcı söylediğinden farklı ürün gelirse yada ürün arızalı çıkarsa
Ürün sana ulaşmazsa Aliexpress elinde kanıt varsa belgelersen paranı iade ediyor mağdur olmuyorsun .

İp kamera diye ilan vardı 50 TL ama gelen ürün ip kamera değildi 2 adet almıştım ürünler bende kaldı.

Parası iade edildi bu şekilde 5-10 ürün bende kalmıştı paramı geri almıştım satıcıya acımıyorlar.

Çoğu alıcı dispute açmadığı için satıcılar görsel olarak benzer ama o özellikler ile ilgisi olmayan ürünler gönderiyor.

Bu genellikle 50-100 TL arası satılan ucuz elektronik ürünlerde oluyor alıcılarda zaten çok ucuzdu diyor :kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ekran alıntısı görsel video kaydı vs eklersen satıcı söylediğinden farklı ürün gelirse yada ürün arızalı çıkarsa
Ürün sana ulaşmazsa Aliexpress elinde kanıt varsa belgelersen paranı iade ediyor mağdur olmuyorsun .

İp kamera diye ilan vardı 50 TL ama gelen ürün ip kamera değildi 2 adet almıştım ürünler bende kaldı.

Parası iade edildi bu şekilde 5-10 ürün bende kalmıştı paramı geri almıştım satıcıya acımıyorlar.

Çoğu alıcı dispute açmadığı için satıcılar görsel olarak benzer ama o özellikler ile ilgisi olmayan ürünler gönderiyor.

Bu genellikle 50-100 TL arası satılan ucuz elektronik ürünlerde oluyor alıcılarda zaten çok ucuzdu diyor :kiskis
Yok ben vergi için söyledim, şimdi ürünü alırken vergi ücreti kesiyor misal 250 tl vergi kesti Aliexpress, ürün sana geldi meğer vergisi 80 tl miş. Bunun görselini atıp fazla ödediğin 170 tl vergi ücretini iade ediyor mu ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yok ben vergi için söyledim, şimdi ürünü alırken vergi ücreti kesiyor misal 250 tl vergi kesti Aliexpress, ürün sana geldi meğer vergisi 80 tl miş. Bunun görselini atıp fazla ödediğin 170 tl vergi ücretini iade ediyor mu ?
Haklıysan satıcı fazla vergi tahsil ettiyse dispute açıp paket üzerinde yazan ödenen vergi görselini paylaşırsan para iadesi yapılır,
diye tahmin ediyorum vergi dahil sistem üzerinden hiç alışveriş yapmadım aliexpress görsele belgeli kanıta dayalı para iadesi yapıyor.

Alıcı haklıysa para iadesi yapılır sıkıntı olmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri