TPLİNK ARCHER VR600 MODEM ARIZASINA ÇIKAN FAHİŞ ÜCRET

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
tp link modemim bozuldu bende yenisine baktım hepsi buradada 799 tl dı.bu parayı vermek istemediğimden modemi tplınk servisine gönderdim.cihaz şimdi geri geldi. verilen cevap bu. ürünün garanti süresi dolmuştur.anakartın değiştirilmesi gereklidir.parçası yurtdışından gelecek olup ücret olarak 830tl+KDV olarak tarafınıza bir fiyat belirlenmiştir.tamirini onayladığınız takdirde 3 ay garanti süresi olacaktır.3 aydan sonra bir arıza oluşursa bu durum da tarafınıza yeniden arızaya göre fiyat belirlenmektedir.
sıfırının hepsi buradada 799 tl satılan bir ürüne çıkan fahiş tamir ücreti ne demeli nereye şikayet etmeli ne yapmalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
İyi de benim bildiğim değişen parçaların yasal garanti süresi 6 ay değil mi?
Hepsiburada 799'a satıyor olabilir tabi ama, servisin fiyatı ve uyguladığı kur ile hepsiburada'nın uyguladığı kur ne onu bilmiyorum.
Parçanın döviz cinsinden fiyatı olunca ürünün fiyatını geçiyor da olabilir. Tabi neredeyse ürünün kendisi olan bir parçadan bahsediyoruz. :alala

A Adem Helvacı bilir bu işleri.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ürün 4 yıllık garantisi bitti ben sıfırına 799 tl vereceğime uygun bir fiyatla yaparlar diye servisine gönderdim onlarda bu ücreti çıkardılar.bana tuhaf gelen sıfırının 799 tl satıldığı bir ürünün tamiri için çıkan ücret sıfırından pahalı birde o kadar parayı vereceğim sadecene 3 ay garanti veriyorlar.bu servisler ……… adam arıyorlar.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Son çözüm olarak kart seviyesinde tamir yapabilecek bir elektronikçiye gösterilebilir. Büyük ihtimalle basit bir kısa devredir. Tabi bunu anlayıp bulmak her yiğidin harcı değildir. Hele de modem gibi devre şeması bulması pek mümkün olmayan bir üründe tespit yapmak uzun sürer görsel bir bozukluk yoksa.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Son çözüm olarak kart seviyesinde tamir yapabilecek bir elektronikçiye gösterilebilir. Büyük ihtimalle basit bir kısa devredir. Tabi bunu anlayıp bulmak her yiğidin harcı değildir. Hele de modem gibi devre şeması bulması pek mümkün olmayan bir üründe tespit yapmak uzun sürer görsel bir bozukluk yoksa.

Kısa devre değil de işlemci de bozulmuş olabilir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
sahibindende 2 el 400 tl buldum onu aldım izmirde modem tamiri yapan bir yer varmı acaba bunuda yedek için yaptırabilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
ürün 4 yıllık garantisi bitti ben sıfırına 799 tl vereceğime uygun bir fiyatla yaparlar diye servisine gönderdim onlarda bu ücreti çıkardılar.bana tuhaf gelen sıfırının 799 tl satıldığı bir ürünün tamiri için çıkan ücret sıfırından pahalı birde o kadar parayı vereceğim sadecene 3 ay garanti veriyorlar.bu servisler ……… adam arıyorlar.

Mantıksız geliyor tabi ama onlar da sonuçta sistemde yazan fiyatı söylüyorladır diye düşünüyorum.
Yani umarım öyledir.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
İşlemci yada kablosuz çipi değişirse yazılıma gerek olmaz hafıza çipinin arızalacağını pek sanmıyorum ama genelde böyle arıza veren şeyler besleme devresi kısmındaki kondansatörler yada mosfetler oluyor. Bir ihtimal de çipler ama genelde güç kısmından dolayı oluyor arıza. Tabi benim bilgim laptop tamiri ile sınırlı onu da hobi olarak kendim eğitim dökümanları, videoları falan izleyerek öğrendim modemin işleyişi, devre tasarımı nasıl bilmiyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ucuz yapan biri olursa yaptırabilirim izmirde varmıdır acaba .yedek olarak durur modem bozulunca yedeğim yoktu yeğenden ödünç modem bulup onla 1 haftadır idare ettim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri