Tp link 7210N Outdoor modem tamiri

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Tp link Outdoor modem 6 yıl aradan sonra arada bağlantı kesmeye başladı . Artık sık sık internet kopuyor. modem arayüzüne girmesine ve bağlantı var görünmesine rağmen internete girmiyor . Modemi dinlendirince yani cihaz soğuyunca sorun ortadan kalkıyor.Muhtemelen içerisinde direnç yada chip'de bir arıza var ısınınca sorun ortaya çıkıyor.. Cihazın içine baktığımda herhangi bir şisen yada deforme olmuş parça görünmüyor. Kontrol etmeye nereden başlamak lazım. Resim temsili fakat aynı modeme ait

teraspy teraspy A Adem Helvacı

Screenshot_589f8cebed010f35d.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Kutu açıkken çalıştırın, hangisi ısınıyor el ile kontrol edin?
Bir multimetre varsa eğer pasif elemanları da (direnç, diyot, kapasitör gibi) ölçmek faydalı olabilir.

meebbe Çevrimiçi

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bu tarz aletlerin tamiri mümkün olmayabiliyor zira arızası için uğraşmak boşa da olabiliyor.Yani şişik kondansatör, anahtar, gözle görülür arıza yoksa boşa uğraşmayın yeni bir cihaz bakın derim.Tercihiniz airties ve Zyxel den yana olsun derim.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
bu tarz aletlerin tamiri mümkün olmayabiliyor zira arızası için uğraşmak boşa da olabiliyor.Yani şişik kondansatör, anahtar, gözle görülür arıza yoksa boşa uğraşmayın yeni bir cihaz bakın derim.Tercihiniz airties ve Zyxel den yana olsun derim.

Bu zyxel modemleri oldum olası sevemedim ? . Bakalım biraz uğraşacağım olmazsa ubiquiti alırım gibi geliyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bence önce adaptörüne bak bakalım ,sıkıntılı olabilir ,dalgalı akım çıkabilir ,yani bozulmuştur,mümkünse başka adaptörle dene,genelde adaptör yapıyor,işin aslı bende böyle cihaz yok ama bana uydu alıcılarını tamire getiren komşulardan 7 kişiden ,5 inde adaptör sorunlu çıktı,ama çalışıyor görünüyordu adaptörler :ok
Hatta çalışırken voltajı ölç bakalım,gözle görünür düşme olacakmı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri