Toz Deterjanın Orjinal Olmaması

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba.

Bir kaç hafta önce Hepsibura'da sitesinden Bingo marka toz dererjan aldım. Deterjan geldi, deterjanın kokusu daha önce aldıklarımıza benzemiyordu. Şüphelendim deterjanın kabını incelmedim, yazılar silik renkler ve baskı özensizdi. Satıcının adresine baktım, Diyarbakır ilinden kargolanmış ve satıcı Diyarbakır da satış yapmaktaydı. Şüphelerim daha fazla arttı. Mağazanın yorumlarını inceledim. Birkaç kişinin daha mağaza hakkında olumsuz yorumlarını, gelen deterjanların daha önce kullandıkları deterjanlara benzemediğini, orjinal olmadığını vs yazmışlardı.

Hepsiburada ile iletişime geçtim, bu konuyu önemsediklerini ve derhal işlem yapacaklarını, bana gelen ürünü hepsijet firmasının ilk iş günü içerisinde evden alıp merkeze incelemeye alacaklarını söylediler. Geldiler, aldılar. İncelediler ve tarafıma ürün fiyatını iade ettiler.

Yalnız aradan bir kaç gün geçmesine rağmen aynı mağaza, aynı ürünü satmaya devam ediyordu. Tekrardan hepsiburada ile iletişime geçtim, bana ücreti iade ettiğinize göre, incelediğiniz ürünün orjinal olmadığına hükmettiniz. Ama ilgili firma halen satışta. Bunun sebebini sordum, bir şeyler konuştu.. Yine aynı şekilde ilgileneceğini söyledi. Özellikle takip ettim, bir kaç gün sonra halen her hangi bir işlem yapılmadı.

Şikayet var sitesine yazdım. Bir kaç gün sonra baktım, mağaza komple siteden kaldırılmış. Param iade edildikten sonra istesem mağazayı hiç takip etmezdim ama başkaları mağdur olur diye üstüne düştüm. Mağazanın yorumlarına, bu ürün orjinal değil demekle insanlara faydalı olunmuyor aslında.

Bu ve buna benzer bir sürü firma halen pazaryerlerin de satış yapmaktalar. Özellikle Gaziantep bölgesinde ünlü firmaların çakmaları harıl harıl üretiliyor. Semt pazarlarında satılan çoğu toz deterjanlar, şampuanlar sahte. Anlaşılan doğru düzgün denetleyen de yok malesef...

resim_2022-05-16_111825063.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Israrla ve ısrarla yazıyorum ki her ne kadar cicili bicili kibar kibar kurumsal dil ile konuşup aman efendim söyle ilgili böyle alakalıyız deseler de bu yer sağlayıcıları açık ve net alacakları komisyona bakıyr o nedenle halkın artık tek gücü sosyal mecra baskısıdır.

yer sağlayıcılara düzenleme getirilmediği ve yılladır ısrarla bağırdığım üzere YAPTIRIM uygulşanmadığı sürece de elimizdeki tek koz halen sosyal mecra baskını.

Yaşadığınız sorunu kısa bir açıklama ve destekleyici görseller ile bana admin@tavsiyeforumu.com adresinden laştırırsanız elimden geldiğince insanlara duyurmaya çalışırım.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Ayni sorunu bende yasadim urunun sahte oldugunu ablayinca iletisime gectim aldigim firma satista olan tum urunleri kaldirdi simdi geri satis yapiyor sahte urun satmaya devam ediyor

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Israrla ve ısrarla yazıyorum ki her ne kadar cicili bicili kibar kibar kurumsal dil ile konuşup aman efendim söyle ilgili böyle alakalıyız deseler de bu yer sağlayıcıları açık ve net alacakları komisyona bakıyr o nedenle halkın artık tek gücü sosyal mecra baskısıdır.

yer sağlayıcılara düzenleme getirilmediği ve yılladır ısrarla bağırdığım üzere YAPTIRIM uygulşanmadığı sürece de elimizdeki tek koz halen sosyal mecra baskını.

Yaşadığınız sorunu kısa bir açıklama ve destekleyici görseller ile bana admin@tavsiyeforumu.com adresinden laştırırsanız elimden geldiğince insanlara duyurmaya çalışırım.
Az önce mail attım hocam.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
sadece sorunum çözüldü hadi bana eyvallah demeyip tüketici faydasına çabalarınız gerçekten takdir edilesi.
Aynı problemi daha önce satın almadığım halde bir çok problem yaşayan müşteriden kaynaklı bende takip etmiştim başka bir marka ürün için
hepsiburadanın cevaı yine aynı cevaplar
biz tüketici hakkı konusunda duyarlıyız mevzuları filan

Bu tarz durumlar için
bir tavsiyede bulunabilirim
kesin bir çözüm niteliği taşımayabilir bazen ama daha etkili de olabilir
aldığınız ürünlerde sahtelik şüphesine kapıldı iseniz
ürünün türkiye distribütörü ile görüşün
durum böyle böyle detarjanı bu fiyata aldım
daha önce sürekli kullandığım bir ürün ve bu seferki ürün hiç te orjinallik hissiyatı vermedi
eğerki distribütör firma ürünü kendilerine göndermenizi isterse oturun arkanıza yaslanın
ürün incelenir
bir sıkıntı var ise
zaten sizi memnun etme adına kendileri bir tane ürün gönderir
ama asıl hukuki mücadele ozaman başlar
hepsiburada veya benzeri pazar yerlerinin de tepesine binerler satıcı firmanında

ürünü bize gönderin talebini her seferinde alabilirmisiniz onun garantisini vermem ama böyle bir talep gelirse
aldığınız yere iade etmeye göre çok daha etkili olur

ben daha önce omomatik ürünü hakkında görüşmüştüm omo türkiye distribütörü ile
zaten fiyatına baktığında
bu fiyattan bırakın komisyonlar dahilinde kazanç sağlamayı
n11 bu satıcıya bir güzellik yapsa bu satıştan komisyon almasa ilgili satıcı bu ürün için kargo parası ödemese dahi kazanç sağlayamaz
ürünün sahte olduğu kesin
eğer ürünü satın aldıysanız bize gönderin
biz mağduriyetinizi giderelim
hem satıcı kanadında hemde ilgili pazar yeri kanadında gerekenleri de yapalım demişlerdi

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
sadece sorunum çözüldü hadi bana eyvallah demeyip tüketici faydasına çabalarınız gerçekten takdir edilesi.
Aynı problemi daha önce satın almadığım halde bir çok problem yaşayan müşteriden kaynaklı bende takip etmiştim başka bir marka ürün için
hepsiburadanın cevaı yine aynı cevaplar
biz tüketici hakkı konusunda duyarlıyız mevzuları filan

Bu tarz durumlar için
bir tavsiyede bulunabilirim
kesin bir çözüm niteliği taşımayabilir bazen ama daha etkili de olabilir
aldığınız ürünlerde sahtelik şüphesine kapıldı iseniz
ürünün türkiye distribütörü ile görüşün
durum böyle böyle detarjanı bu fiyata aldım
daha önce sürekli kullandığım bir ürün ve bu seferki ürün hiç te orjinallik hissiyatı vermedi
eğerki distribütör firma ürünü kendilerine göndermenizi isterse oturun arkanıza yaslanın
ürün incelenir
bir sıkıntı var ise
zaten sizi memnun etme adına kendileri bir tane ürün gönderir
ama asıl hukuki mücadele ozaman başlar
hepsiburada veya benzeri pazar yerlerinin de tepesine binerler satıcı firmanında

ürünü bize gönderin talebini her seferinde alabilirmisiniz onun garantisini vermem ama böyle bir talep gelirse
aldığınız yere iade etmeye göre çok daha etkili olur

ben daha önce omomatik ürünü hakkında görüşmüştüm omo türkiye distribütörü ile
zaten fiyatına baktığında
bu fiyattan bırakın komisyonlar dahilinde kazanç sağlamayı
n11 bu satıcıya bir güzellik yapsa bu satıştan komisyon almasa ilgili satıcı bu ürün için kargo parası ödemese dahi kazanç sağlayamaz
ürünün sahte olduğu kesin
eğer ürünü satın aldıysanız bize gönderin
biz mağduriyetinizi giderelim
hem satıcı kanadında hemde ilgili pazar yeri kanadında gerekenleri de yapalım demişlerdi
Aslında ilk aklıma gelen çözüm bu olmuştu. Bingo yu arayıp detaylı fotoğrafları onlara göndermek. Ama ne hikmetse gittim HB yi aradım. Bundan sonra başıma böyle bir şey gelirse büyük ihtimal direk firma ile iletişime geçerim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt