Toshiba uydu girisi soketi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkdaslar dun temizlik yaparken tvmin uydu girisin soketi kirilikdi garantiye girmiyormus ne yapmam gerek
2 seçenek ile çözüm bulabilirsin
1- ana kart değişir
2- eğer onarım yapılabilir se sadece anten girişi değişebilir.
bunları yetkili servis olan vestel yapabilir. Size kalmış birşey, Bana kalırsa anten girişinin değişmesinin mahsuru yok, fiyat olarakta %70 daha uygun. Özel servise daha ucuza yaptıracağım deyipte dahada sıkıntıya girmemeni tavsiye ederim

H Çevrimdışı

hakancrm19

Yeni Üye
27 Eki 2018
42
39
harici uydu takma şansın varsa hdmı den tak eğer yok üstündekini kullanayım diyorsan el yatkınlığın varsa sök yaptır yoksa biliyorsun servisleri işte kardeşim. Ör: Bana 150 tl dedikleri kombinin kart tamirini kendim söktüm 4 role aldım lehimledim 25 tlye mal ettim sıkıntısız kullanıyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
H hakancrm19 konu hakkında katılıyorum, elinden geliyor anlıyorsan çok zor değil ama bilmiyorsan sakın müdahale edip 5 kuruşluk işi 500 tl ye maal etme, hd bir cihaz parasına uydu alıcı girişini yaptımanız daha mantıklı.
ustamın dediği gibi 300 tl demirdöküm kombi kart fiyatı çektileri , 4TL ye işi bitirdim :)
iyi günler

H Çevrimdışı

hakancrm19

Yeni Üye
27 Eki 2018
42
39
H hakancrm19 konu hakkında katılıyorum, elinden geliyor anlıyorsan çok zor değil ama bilmiyorsan sakın müdahale edip 5 kuruşluk işi 500 tl ye maal etme, hd bir cihaz parasına uydu alıcı girişini yaptımanız daha mantıklı.
ustamın dediği gibi 300 tl demirdöküm kombi kart fiyatı çektileri , 4TL ye işi bitirdim :)
iyi günler

Aynen kardeşim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anakart ta hasar yoksa sadece Tuner değişerek çözülebilir.
Varsa anakart değişecek.
Servis sıfırını 200-300-400 arası bir fiyata takar.
İnternette aynı kartın temiz ikinci eli varsa düşünebilirsin.
Ama kart bire bir aynı olmalı. (Revizyon numarası gibi detaylar varsa, atlanmamalı yani.)

juxbox Çevrimdışı

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
153
42
Anakart ta hasar yoksa sadece Tuner değişerek çözülebilir.
Varsa anakart değişecek.
Servis sıfırını 200-300-400 arası bir fiyata takar.
İnternette aynı kartın temiz ikinci eli varsa düşünebilirsin.
Ama kart bire bir aynı olmalı. (Revizyon numarası gibi detaylar varsa, atlanmamalı yani.)

Anakarti soktum sadece soket lehim yerinfen kopmus A Ado hocam soketi nasil temin edebiliriz yada anakarti size yollasam o parca degismeden lehim
Olabilir

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkdaslar dun temizlik yaparken tvmin uydu girisin soketi kirilikdi garantiye girmiyormus ne yapmam gerek

Soketin kırılmasından kastınızın, RX bağlantı yuvasının tuner bloğundan koptuğu olarak kabul ediyorum.

Eğer pertinax üzerinde hatlarda ağır hasar oluşturmadıysa 2 lehimlik iş var, Normal tamirciye gitme sakın eğer babanın oğlu değil ise.
Yetkili servise de afedersiniz kurbanlık koyun gibi gitmeyin zira direkt anakart değişimine yönelirler. Sistemde kayıtlı onarım bedeli ne ise onun karşılığında (70-80TL olmalı) tekrar yerine takabileceklerse ürünü teslim edeceğinizi, yoksa yaptırmayacağınızı peşinen söyleyin o şartla ürün teslim edin.

Eğer buna yanaşmazlarsa tv den anakartı sökün kargoyla bana yollayın kopan parçasıyla birlikte. Ücretsiz halledrim ben, siz sadece kargo parasıyla kurtulursunuz bu işten. :ok

EDİT: veya alın bir tane harici HD uydu alıcı kimseyle muhatap olmadan kullanın gitsin :ok

juxbox Çevrimdışı

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
153
42
Soketin kırılmasından kastınızın, RX bağlantı yuvasının tuner bloğundan koptuğu olarak kabul ediyorum.

Eğer pertinax üzerinde hatlarda ağır hasar oluşturmadıysa 2 lehimlik iş var, Normal tamirciye gitme sakın eğer babanın oğlu değil ise.
Yetkili servise de afedersiniz kurbanlık koyun gibi gitmeyin zira direkt anakart değişimine yönelirler. Sistemde kayıtlı onarım bedeli ne ise onun karşılığında (70-80TL olmalı) tekrar yerine takabileceklerse ürünü teslim edeceğinizi, yoksa yaptırmayacağınızı peşinen söyleyin o şartla ürün teslim edin.

Eğer buna yanaşmazlarsa tv den anakartı sökün kargoyla bana yollayın kopan parçasıyla birlikte. Ücretsiz halledrim ben, siz sadece kargo parasıyla kurtulursunuz bu işten. :ok

EDİT: veya alın bir tane harici HD uydu alıcı kimseyle muhatap olmadan kullanın gitsin :ok

Lehimlik isi var benim elim yatkin cok tamir isi yaptim ustad ama suan elimde
Lehim makinasi isi cihazi yok sokmek icin servis dediginiz gibi kurbanlik koyun muamelesi yapacak anakarti soktum resmi size aticam birazdan
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ado ustad resimler

7F07B29A-9FD4-469F-830E-18BCDE87CE89.jpg
844A280E-CC55-436B-B305-BEF9F8ACA0CE.jpg

imagefbd655a7c0486ae3.jpg

A Ado ustad allah razı olsun kargo bilgilerini gönderirmisin anakartı size göndermek istiyorum en temizi

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

FatihGney

Yeni Üye
29 Eki 2018
2
28
juxbox juxbox hocam lnb tuner devreleri yetkili servislerde 90 tl gibi bi fiyata değisebilir ama bazen hasar yüksek oldugunda değişmeside fayda etmeyebiliyor ama resimlerde gördügüm kadarıyla tuner devresi degiştirelerek düzelebilir gibi duruyor istanbul avrupa yakası tarafındaysan yardımcı olabilirim

juxbox Çevrimdışı

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
153
42
juxbox juxbox hocam lnb tuner devreleri yetkili servislerde 90 tl gibi bi fiyata değisebilir ama bazen hasar yüksek oldugunda değişmeside fayda etmeyebiliyor ama resimlerde gördügüm kadarıyla tuner devresi degiştirelerek düzelebilir gibi duruyor istanbul avrupa yakası tarafındaysan yardımcı olabilirim

tuner devresinde birşey yok koruma ızgarasnın altında anakart üzerinde tuner devresi A Ado ustad büyük ihtimal yoğunluktan dolayı dönemedi sanırım dün akşam sorunu kendim çözdüm anakartın lehimlerini temizlemek baya zor oldu diyebilirim

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
tuner devresinde birşey yok koruma ızgarasnın altında anakart üzerinde tuner devresi A Ado ustad büyük ihtimal yoğunluktan dolayı dönemedi sanırım dün akşam sorunu kendim çözdüm anakartın lehimlerini temizlemek baya zor oldu diyebilirim
yani sorun çözüldümü.sorunsuz uydu yayınlarını gösteriyormu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt