Toshiba tvlerde pixellence

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aşağıdaki konu tam sana göre ,kartın nedir bilmiyorum ama 130 ise aynen yap,değilse dosyaları tvden çekip burada anlatılan yeri bulup(softpix) yine aynen anlatılan gibi yap :ok

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
pix ile az bir şey görüntü iyi gibi göründü bana. asıl memc peşine düştüm. mb130s kartta memc var mı ? soru bu. profil dosyasını taradım. alenen memc ile ilgili bir kısım göremedim. benim gibi takıntı yapan varsa yazışalım arkadaş. :)

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
pix ile az bir şey görüntü iyi gibi göründü bana. asıl memc peşine düştüm. mb130s kartta memc var mı ? soru bu. profil dosyasını taradım. alenen memc ile ilgili bir kısım göremedim. benim gibi takıntı yapan varsa yazışalım arkadaş. :)

ben varım :) dediğiniz gibi memc yok hiçbir 130 serisi kartta. Ayarlari ve profilleri ben de deştim, yok. Aslında var da, muhtemelen yazılımın derinlerinde Bir yerde. Yonga setinin desteklememesi mümkün değil, bilerek açmıyorlar besbelli. Menu 4725 ile çıkan ekranın ilk satırlarında memc hw:NA sw:Na gibi bir ibare hatırlıyorum. Onu available yapana helal olsun. :)

mutfağa 40’ vestel aldım. Memc hariç beklentilerimi karşılıyor ama esas tv olsa idi sırf bu yüzden geri verirdim.hareketli çözünürlüğün yükselmesine çok faydası var, kim ne derse desin. 1080i 50 diyorlar yayına ama diziLer 25p çekiliyor. Her kare gözüme takılıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
dediğiniz gibi memc yok hiçbir 130 serisi kartta. Ayarlari ve profilleri ben de deştim, yok. Aslında var da, muhtemelen yazılımın derinlerinde Bir yerde. Yonga setinin desteklememesi mümkün değil, bilerek açmıyorlar besbelli. Menu 4725 ile çıkan ekranın ilk satırlarında memc hw:NA sw:Na gibi bir ibare hatırlıyorum. Onu available yapana helal olsun.
memc hw:NA yazması yok demek zaten.

MEMC özelliği olan kartların işlemcisi ile MB130'un işlemcisi aynı mı acaba? Buna bakmalı önce bence.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
memc hw:NA yazması yok demek zaten.

MEMC özelliği olan kartların işlemcisi ile MB130'un işlemcisi aynı mı acaba? Buna bakmalı önce bence.

onu ben de biliyorum, ama çok da inandırıcı gelmiyor.yanılmıyorsam Mb130 anakart üzerindei SoC mstar marka. 2008 model 5 serisi Samsung tvmizde mstar işlemci ve memc var. Şahsen donanımsal olarak bu devirde 4k, hevc, smart vb destekleyen bir işlemcinin memc desteklememesini tuhaf buluyorum. Her marka bu özelliği ortaya koyarken bir işlemci üreticisinin rekabetten geri kalacağını sanmıyorum. Belki lisans kapsamında değildir o yüzden disable edilmiştir. Ya da hw demesi hardware acceleration gibi bir sey anlamina geliyordur. Yazılımla yine olabilir belki.

Yok ya, hiç bir şekilde desteklemediğine inanmıyorum ben. Sırf ürün farklılaştırma için bile yapılmış olabilir.

bu arada, vestel sitesinde 55ud9290 modelinde memc ve super resolution ( yani upscaling) var görünüyor. Model koduna bakılırsa MB130 olması muhtemel. Bakılabilir mi?

edit: Mb230muş. Vestelin modelnumaralandırmasının gram mantığı yokmuş.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu işlem büyük ihtimalle sw'den değil de hw profilden yapılabilir belki ,belki dedim çünkü elimde bu kartlı tv yok maalesef,birde mb96'dan sonraki kartlarda bazı bölümleri profillerden gizlemişler ki bunu yıllardır yazdım ,hem dhaberde,hemde burada ,açılmıyor tam liste "bilinmeyen"olarak görünüyor ,her bilinmeyeni tek tek açıp denemek lazım ki bu tvnin uçması da demektir,gerçi ben bir mb130 hw profilini inceledim,göremedim o seçeneği ama muhtemelen "bilinmeyen" seçeneklerde bir yerde olabilir :ok

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
A101 de bu hafta satılan 55 hi level mb230 kart var. Acaba memc açmak mümkün müdür.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
her bilinmeyeni tek tek açıp denemek lazım
Evet tam dediginiz gibi sebebi ,icerikte var ama programda isimi belirtilmedigi icin unknown görünüyor,kodu bulup menüde aktif hale getirmek lazim, ayni prime video olayinda oldugu gibi.
Programi hazirlayan kisi tommydata kendi tv kartina göre programlama yapdigini ve kartinin mb97 oldugunu paylasmis,diger kartlarla ilgili bilgisi yok dolayisiyla program icindede o özellikleri ekleyememis.
sizinde dediginiz gibi tek tek denemek lazim.Benim mb230 da eski toolbox da prime video görünmez iken, prime videolu toolbox da görünüyor.mb230 smart menüde bir uygulama daha unknown görünüyor ,uygulamalar icinde tivibu var , test icin tivibuplay olabilir diye düsünerek pasif yaptim fakat o degildi.
Eger denemek isteyen olursa profildeki unknown olanlari hepsini degil tek tek test ederek sonuca ulasmak olabilir ama bununla kimse ugrasmaz acikcasi..

20200311_2012421.jpg
20200311_2009531.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
onu ben de biliyorum, ama çok da inandırıcı gelmiyor.yanılmıyorsam Mb130 anakart üzerindei SoC mstar marka. 2008 model 5 serisi Samsung tvmizde mstar işlemci ve memc var. Şahsen donanımsal olarak bu devirde 4k, hevc, smart vb destekleyen bir işlemcinin memc desteklememesini tuhaf buluyorum. Her marka bu özelliği ortaya koyarken bir işlemci üreticisinin rekabetten geri kalacağını sanmıyorum. Belki lisans kapsamında değildir o yüzden disable edilmiştir. Ya da hw demesi hardware acceleration gibi bir sey anlamina geliyordur. Yazılımla yine olabilir belki.

Yok ya, hiç bir şekilde desteklemediğine inanmıyorum ben. Sırf ürün farklılaştırma için bile yapılmış olabilir.

bu arada, vestel sitesinde 55ud9290 modelinde memc ve super resolution ( yani upscaling) var görünüyor. Model koduna bakılırsa MB130 olması muhtemel. Bakılabilir mi?

edit: Mb230muş. Vestelin modelnumaralandırmasının gram mantığı yokmuş.

Vestel'de bildiğim kadarıyla harfler yıla göre değişiyor, onun dışında Samsung gibi bu işin teknolojisini üretmediği için isimlendirme konusunda fazla bir mantık beklemeyin derim.

MEMC neymiş diye baktım, Pixellence gibi resim iyileştirme teknolojisi sanırım.
HW dediği Hardware bence de.
2008 üretimi TV'de MEMC olduğuna emin misiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt