Toshiba Tv

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Kullanmakta olduğum birisi 2021 yılının 9. Ay üretimi, diğeri 11. Ay üretimi olan 2 adet 50" android Toshiba TV nin her ikisinde de yeni sürüm android ile tarafımca güncellenmiş, yani her ikisi de eşit halde, bu TV lerin sadece panelleri farklı, diğer yönleri tamamen aynı iki ürün, bunlardan birisi stand-by konumunda iken kırmızı ışıkta sabit kalırken diğeri sık sık ve uzunca süren aralıklarla arka planda ne yapıyorsa, sürekli kırmızı/yeşil flaşör yapmakta, her iki TV de aynı merkezi sistemden yayın almakta ve aynı modeme bağlı, bu durum/farklılık neden kaynaklanmakta, bunun açıklaması ne olabilir?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Standby konumuna alırken kumanda üzerinden kapatma tuşuna 3-5 Saniye basılı tutun ekrana uyarı mesajı gelecek tv yi kapatmak isteyip istemediğinizi soracak evet seçip deneyin.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Onu biliyorum, genelde sık sık kullanım durumunda olduğu için her ikisini de, normal stand-by da kullanıyorum, bu durumda olan farklılığı merak etmiştim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ara bellek islemleri, arka planda işlem görme gibi durumlarda stand-by flaşör yapmaktadır. Normal bı durumdur. İki cihaz aynı gibi gözükse de küçük yazılımsal farklılıklar olabilir sonuçta panel farklı, belki birinde panel temizleme özelliği gibi durumlar söz konusu olabilir.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Flaşör yapan auo panel, hkc de böyle bir durum yok, panel değerlendirmesi yapacak olursam, auo da görüntüyü daha kolay optimize ettim, hkc de zorlandım, ancak o da istediğim gibi oldu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Flaşör yapan auo panel, hkc de böyle bir durum yok, panel değerlendirmesi yapacak olursam, auo da görüntüyü daha kolay optimize ettim, hkc de zorlandım, ancak o da istediğim gibi oldu.
Dediğim gibi varsayımdan bahsediyorum. Varsayımlar la yazılımdan tut odadaki pirizin Hrz değerine kadar gidebiliriz. 😁

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Hayır, flaşör yapanda sadece usb air mause takılı, daha olmadı onu çıkarıp bir deneme yapayım.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Usb air mouse kumandanın usb sini çıkardıktan sonra deneme amaçlı bir müddet bekledikten sonra yazıyorum, flaşör olayı biraz azaldı, ancak devam ediyor, başladı mı bitmek bilmiyor, ilginç, aynı usb yi diğerine takıyorum tık yok.🙄

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt