Toshiba Satellite L500-202 ürün hakkında bir kaç sorum olacak

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Toshiba Satellite L500-202 model üründe,

1 - power tuşuna bastığımda cihaz açılıyor gibi oluyor cd sürücüsünden de ses geldikten sonra enerjiyi kesiyor bu işlemi bir kaç kere denedikten sonra yani bir kaç kere power tuşuna bastıktan sonra normal açılıyor windows 7 starter kurulu yeni kurulum yaptım bios ayarlarından bu sorunu çözebilir miyim.

2 - ayrıca üründe Mobile Intel® GMA 4500M ekran kartı olduğunu görüyorum bu üründe Miracast kablosuz ekran yansıtma özelliği var mı bilgisayardan tv ye kablosuz yansıtma yapabilir miyim.

3 - cihazın arkasında windows 7 ürün anahtarının bir kısmı silinmiş orjinal lisanslı kullanmak istediğim için bu lisans numarasının doğrusunu öğrenebileceğim bir yer var mı.

4 - cihazın üzerine radyolarda bulunan ses kısma açma gibi yada frekans bulma gibi sağa sola çevrilen bir tuş mu desem silindir mi desem bir şey var çeviriyorum ama bir şey olmuyor bu ne olabilir.

Umut Barış Umut Barış desteğinizi rica ederim :)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
pc den tv ye kablosuz ekran paylaşma özelliği ekran kartında olması gereken bir özellikli mi yoksa pc sisteminde anakartta olması gereken bir özellikli mi, windows 7 de kablosuz ekran yayınlama yapılabiliyor mu.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
1- Biostan kaynaklı ise biosu varsayılan ayarlara getirince geçmesi lazım. Daha çok donanımsal gibi duruyor. Kondansatör denmiş, olabilir ama kesin bundandır denmez. Belki kısa devre yaptıran bir şey vardır.

2- Ekran yansıtma, ekran kartıyla ilgili olmaması lazım ama çeşitli uygulamalarla yapılabilir çok da verimli olmuyor donuk, sürekli takılan yada renklerin birbiri içine girdiği, çizik cdden izlenen film gibi bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.

3- Biosa gömülü key varsa ProduKey uygulaması ile görebilirsiniz. Aynı şekilde yüklü olan windowsa girili keyi de görebilirsiniz.

4- Kulaklık için ses seviye kontrolcüsü veya CD-Rom'un player özelliği olabilir. Eski model CD-Romlarda bulunan şu ayar düğmesi gibi bir şeyden bahsediyorsunuz sanırım.

2_13-2.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,428
Sota Sota sayın yöneticim bu konuyla ilgili bir yorumunuz var mı yansıtma ile ilgili
cihazın açıklamasıyla ilgili başka adaptör deneme şansınız var mi.

lisansın etiketi duruyorsa microsoft turkiyeden yardim talebinde bulunun.

cihazin önündeki siyah renkli saga-sola sonsuz donebilen düğme ses açma-kapatma

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt