Toshiba OLED MB180E 1.44.3.0 TV'nizde bir sorun yaşadığını

E Çevrimdışı

esquivel

Yeni Üye
20 Mar 2024
4
36
Bom dia. Comprei uma TV Toshiba OLED 55XL9C63DG há cerca de 6 meses. A televisão é muito boa, mas tem um bug de software muito chato. Sempre que desativo o TRU FLOW ou o Modo Filme, quando ligo a TV novamente, o TRU FLOW e o Modo Filme ficam ativados por padrão, mesmo que pareçam desativados. A única maneira de desativar o TRU FLOW e o modo Filme é ir para a opção TRU FLOW, ativá-lo e desativá-lo novamente. Tenho que fazer isso toda vez que ligo a TV. Se possível, você pode corrigir esse bug? O sistema é MB180. Estou enviando as informações abaixo.

A mesma coisa aconteceu com outra TV Toshiba, mas com MB130 e foi resolvido.
Tópico abaixo:

IMG-20240320-01034354d1e37d6565baea.jpg

IMG_20240320_01140984693792e3d34901.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Türkiye için üretilen televizyonların yazılımı sizin televizyonunuzda bazı özelliklerin eksik veya fazla olmasına yada hatalı çalışmasına neden olabilir. Risk alırım denemek isterim diyorsanız yazılımı verebiliriz.

E Çevrimdışı

esquivel

Yeni Üye
20 Mar 2024
4
36
Merhaba. Cevabınız için teşekkür ederim. Televizyon Portekiz'de satın alındı, ancak bu forum aracılığıyla, bu sorunun önceden var olduğunu anladım.

Umut Barış, senin sorunu anlamadım.

E Çevrimdışı

esquivel

Yeni Üye
20 Mar 2024
4
36
Türkiye için üretilen televizyonların yazılımı sizin televizyonunuzda bazı özelliklerin eksik veya fazla olmasına yada hatalı çalışmasına neden olabilir. Risk alırım denemek isterim diyorsanız yazılımı verebiliriz.
Vestel, televizyonumun yazılımını uzaktan 1.59.0.0 sürümüne güncellemeye karar verdi. Sadece sorunu düzeltmekle kalmadı, yeni sorunlar ekledi. Şu anda televizyon açıldığında televizyon kumandası çalışmıyor. Evrensel kumandalarla denedim, onlar da çalışmıyor. Yazılımın televizyonun kızılötesini devre dışı bıraktığı görünüyor. Ayrıca bazı grafik hataları da verdi (yeşil çizgiler). Sadece WiFi üzerinden uygulama kullanabiliyorum. Berbat.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Vestel, televizyonumun yazılımını uzaktan 1.59.0.0 sürümüne güncellemeye karar verdi. Sadece sorunu düzeltmekle kalmadı, yeni sorunlar ekledi. Şu anda televizyon açıldığında televizyon kumandası çalışmıyor. Evrensel kumandalarla denedim, onlar da çalışmıyor. Yazılımın televizyonun kızılötesini devre dışı bıraktığı görünüyor. Ayrıca bazı grafik hataları da verdi (yeşil çizgiler). Sadece WiFi üzerinden uygulama kullanabiliyorum. Berbat.
Güncelleme yazılımının uzaktan kumandayı devre dışı bırakacağını sanmıyorum. Full yazılım devre dışı bırakır.

E Çevrimdışı

esquivel

Yeni Üye
20 Mar 2024
4
36
Güncelleme yazılımının uzaktan kumandayı devre dışı bırakacağını sanmıyorum. Full yazılım devre dışı bırakır.
Vestel güncellemesinden sonra kumanda çalışmıyor. Televizyon kapalıyken, kumanda televizyonu açmak için çalışıyor. Ancak yazılım başladıktan sonra, tüm kumandalar çalışmıyor, ne orijinal ne de evrensel kumanda.

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,467
73
I have not had this TV model repaired. I have nothing in the archive to help you.
Try an email to the manufacturer.

Geri
Üst Alt