toshiba a500 1 dn batarya

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
s.a arkadaşlar toshiba a500 1dn bilgisayar kullanıyorum bataryası öldü artık orjinal batarya satılmıyor galiba satılsada 500 / 700 tl diyorlar

internette var 100 / 150 tl satılıyor ne kadar güvenlidir nerden nasıl bulabilirm bilgisayarım iyi kullanıyrum yeni bilgisayarda almak istemiyorum

sarj batarya kayıp oranı resimde görüldüğü gibi 95,60 ları bulmuş bataraya ölü resmen doğrumu

toshiba pa3534u-1brs modeli

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
İnternette satılanlar genelde replika oluyor, orjinale yakın performans verse bile bir süre sonra performansı düşecektir diye düşünüyorum.
Pil mevzusunu araştırırken gördüğüm, bu replika markalara dair, pil performansının orjinalinden düşük olduğu yönündeydi.

Daha önce şu siteden klavye, ekran almıştım. Sorun yaşamadım. İstersen pil bakabilirsin;

Bu arada ben de Toshiba dizüstü sahibiyim, L50-B-1DC kullanıyorum, pil meselesini araştırırken Technopat'ta birisi şu siteyi öneriyordu ama hiç alışveriş yapmadım onu söyleyeyim;

Pil konusunda belki Sota Sota bir şeyler söyleyebilir. Bir de onun cevabını bekle derim. :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
elektronik bilginiz yoksa iyi bir bilgisayarcıya gidip bataryanızı söktürün , içerisinde kaç tane 18650 pil varsa pilsitesi.com (n11 mağazalarıda var) üzerinden sony panasonic gibi markaların orjinal pillerini satın alıp aynı bilgisayarcıya pillerin bağlantısını yaptırın . benim bildiğim bu ebatta pillerin orjinal satışını yapan birkaç firmadan birisi , sanırım en uygun ve uzun ömürlü çözüm yolu bu . bilgisayar ve bataryası konusunda tecrübeli arkadaşlar daha mantıklı ve basit çözümlerde sunabilir , benim aklıma gelen en garanti yöntem bu oldu .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
elektronik bilginiz yoksa iyi bir bilgisayarcıya gidip bataryanızı söktürün , içerisinde kaç tane 18650 pil varsa pilsitesi.com (n11 mağazalarıda var) üzerinden sony panasonic gibi markaların orjinal pillerini satın alıp aynı bilgisayarcıya pillerin bağlantısını yaptırın . benim bildiğim bu ebatta pillerin orjinal satışını yapan birkaç firmadan birisi , sanırım en uygun ve uzun ömürlü çözüm yolu bu . bilgisayar ve bataryası konusunda tecrübeli arkadaşlar daha mantıklı ve basit çözümlerde sunabilir , benim aklıma gelen en garanti yöntem bu oldu .

Bu yöntemin işe yarayıp yaramadığını merak ederdim hep. Bu piller bulunabiliyorsa kendi Toshiba'mda denemek isterim, 5-10 DK kadar götüren bir pili var.
Şarj edilebiliyor hala.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Bu yöntemin işe yarayıp yaramadığını merak ederdim hep. Bu piller bulunabiliyorsa kendi Toshiba'mda denemek isterim, 5-10 DK kadar götüren bir pili var.
Şarj edilebiliyor hala.

burada uygulamalı gösteriyor yalnız teknik bilgi sahibi olmayanlara kurcalamayı tavsiye etmem , 18650 piller çok tehlikelidir kumanda pillerine benzemez şakaya acemiliğe gelmez .

şu pil işini görür misal ;

biraz daha tuzludur ama tavsiye istersen ;

arama bölümüne 18650 yazarsan dünya kadar seçenek çıkar , Mah değeri ve markasına göre fiyatı değişiyor , marka içerisinde de eski yeni seriler var , n11 üzerinden hemen hemen aynı fiyatlara ücretsiz kargoyla alabilirsin , kendi siteside 75 lira üzeri ücretsizmiş . benimde asus yedek pc için niyetim var ama az daha götürür . iyi bari aklıma gelmişken arabanın anahtarı ve garajın kumandaları için pil bakayım bende , mn27 ve cr1220 kolayına bulunmuyor :)

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
İnternette satılanlar genelde replika oluyor, orjinale yakın performans verse bile bir süre sonra performansı düşecektir diye düşünüyorum.
Pil mevzusunu araştırırken gördüğüm, bu replika markalara dair, pil performansının orjinalinden düşük olduğu yönündeydi.

Daha önce şu siteden klavye, ekran almıştım. Sorun yaşamadım. İstersen pil bakabilirsin;

Bu arada ben de Toshiba dizüstü sahibiyim, L50-B-1DC kullanıyorum, pil meselesini araştırırken Technopat'ta birisi şu siteyi öneriyordu ama hiç alışveriş yapmadım onu söyleyeyim;

Pil konusunda belki Sota Sota bir şeyler söyleyebilir. Bir de onun cevabını bekle derim. :ok

merhaba hocam ben toshiba a500 1dn bilgisayar kullanıyorum bu özelliklere sahip olan yeni model bilgisayarlar kaç tl civarında dır

ram hafıza ekran boyutu ekranı buna yakın olanlardan yani oyun ile işim olmaz hiç

tüm özellikler burda var

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
toshibanın yetkili servisini aradım orjinal yok dediler bataryanın 180 tl yan ürünü varmış 6 ay toshiba garantili dedi

bilgisayar kötü değil 180 verip 1,5 sene kullansam kötü değildir heralde bu ayarlarda laptop 3000 den aşağı değildir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
toshibanın yetkili servisini aradım orjinal yok dediler bataryanın 180 tl yan ürünü varmış 6 ay toshiba garantili dedi

bilgisayar kötü değil 180 verip 1,5 sene kullansam kötü değildir heralde bu ayarlarda laptop 3000 den aşağı değildir

Biraz geç olacak ama marka model bilgisi öğrenip kıyaslama yapmanzı tavsiye ederdim.
Gereksiz yere fark ödememek adına. 6 ay Toshiba garantisi pek inandırıcı gelmedi çünkü.

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Biraz geç olacak ama marka model bilgisi öğrenip kıyaslama yapmanzı tavsiye ederdim.
Gereksiz yere fark ödememek adına. 6 ay Toshiba garantisi pek inandırıcı gelmedi çünkü.

mecbur alacam bi yerden sonuçta bilgisayarda sorun yok orjinalide yok 180 verip kullanacağım

varmı yapabileceğim bişey başka yeni bilgiaatyar almak ta tuzlu

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
s.a arkadaşlar bilgisayarımıın bataryası artık bitti toshiba a500 1 dn bilgisayar var toshiba pa3534u-1brs bataraya alıcam bunu buldum nasıldır değişik yan müadil ürünler var önerisi olan varsa sevinirim fişten çekiyorum % 85 den tam 2 dk içinde % 30 lara iniyor kayıp oranı battery care programda % 97 yazıyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
s.a arkadaşlar bilgisayarımıın bataryası artık bitti toshiba a500 1 dn bilgisayar var toshiba pa3534u-1brs bataraya alıcam bunu buldum nasıldır değişik yan müadil ürünler var önerisi olan varsa sevinirim fişten çekiyorum % 85 den tam 2 dk içinde % 30 lara iniyor kayıp oranı battery care programda % 97 yazıyor

Yukarıda linkleri verdim.
İçinize sinen bir tanesini alın.
Hangi firma kaliteli pil kullanmıştır bilmiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt