Toshiba 58UA3A63 58'' Deneyim ?

D Çevrimdışı

defakto

Yeni Üye
12 Ocak 2021
3
44
Arkadaşlar merhaba. Hepsiburadadan 5300 TL ye Toshiba 58UA3A63 58'' siparişi verdim. Henüz teslim edilmedi ürün yolda. Yalnız dumur olduğum bir durum oldu. Bugün metro markete tesadüf eseri girdim. Bu ürün açık şekilde teşhirdeydi. Üründe 4 k video oynamasına rağmen görüntü çok kötü. Renkler cansız ve flu. Yanında digitsu vardı. Abartısız söylüyorum görüntü kalitesi toshibadan çok çok iyiydi. Yan profilden bakınca bile digitsu berrak bi görüntü verirken toshibanın ekranında sanki mat bir naylon var gibi inanılmaz soluktu. Hatta naylon varmı diye kontrol ettim :) Karşıdan bakıncada aynı şekilde cansız soluk. Şimdi biraz araştırdım hepsiburada yorumlarında, youtube inceleme videolarında genelde ekran çok soluk diye yorum yapılmış. Fikoloji hocamada yazdım. Ürünü kabul etmeden geri göndermeyi düşünüyorum. Siz neler düşünürsünüz. Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Parlak panel olduğu için olabilir.
Videonun çözünürlüğü düşük olabilir.
Ayarlar düşükte veya yanlış olabilir.
Ürün arızalı olabilir.

Bir sürü ihtimal var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi şöyle söyleyeyim YouTube'dan tekrar yazmak zor geldi, 58" TV lerde panda Va , chot Va gibi orta segment bir panel kullanılıyor. Va panel yapı tipi gereği yanlardan soluk olur.
Ayrıca aklıma gelenlerden, forumda da çok konusu oldu, ürün satmak için mağaza çalışanları bazı markalarda ekran ayarlarını düşürerek kendi ürününün canlılığını arttırabilir. Ben hiç bir markayı kötülemem hepsinin bir artısı bir eksisi vardır. Misal servis olayı ... Toshiba da Vestel gümbür gümbür , digitusuda bulabilirseniz ulaşırsınız artık.

Göz zevki hiç biseye benzemez siz bunla TV izliyeceksiniz günün bir bölümü bunda geçiyor. Geçmişinize bağlı belki siz ips panel kullandığınız için Va yapı sizi tatmin etmemiş olabilir. Yada dediğim gibi ayarlar doğru yapılmamış olabilir. Bunu anca gelince görebilirsiniz. Bence içinize sinmedi ise iade edin. Aklınızda kalacağına cebinizde kalsın.

Aklıma gelmişken bir arkadaşa 55v6863dat modeli aldırdım TV var ya dehşet, dehşet olmasa kendi evimdekini modifiye ederek bu modele geçmezdim. Ama arkadaş IPS den geçmişti alışamadı ve iade etti. Abi zevk bu ya ben evimde çay elimde cips yanında açmışım bı film ama zevk yerine işkence çekiyorsam ne yapayım o TV yi ☺️

Anlattıklarıma istinaden ya demeyeceksin yada direk iade et. Şöyle bişey var eğer internet satışı ise 14 gün iade şartı mevcut ama servis fişi istiyorlar. Servis cihaz normal diyebilir bu nedenle basınız agriyabilir. Ona göre kendiniz karar vermelisiniz

D Çevrimdışı

defakto

Yeni Üye
12 Ocak 2021
3
44
Şimdi şöyle söyleyeyim YouTube'dan tekrar yazmak zor geldi, 58" TV lerde panda Va , chot Va gibi orta segment bir panel kullanılıyor. Va panel yapı tipi gereği yanlardan soluk olur.
Ayrıca aklıma gelenlerden, forumda da çok konusu oldu, ürün satmak için mağaza çalışanları bazı markalarda ekran ayarlarını düşürerek kendi ürününün canlılığını arttırabilir. Ben hiç bir markayı kötülemem hepsinin bir artısı bir eksisi vardır. Misal servis olayı ... Toshiba da Vestel gümbür gümbür , digitusuda bulabilirseniz ulaşırsınız artık.

Göz zevki hiç biseye benzemez siz bunla TV izliyeceksiniz günün bir bölümü bunda geçiyor. Geçmişinize bağlı belki siz ips panel kullandığınız için Va yapı sizi tatmin etmemiş olabilir. Yada dediğim gibi ayarlar doğru yapılmamış olabilir. Bunu anca gelince görebilirsiniz. Bence içinize sinmedi ise iade edin. Aklınızda kalacağına cebinizde kalsın.

Aklıma gelmişken bir arkadaşa 55v6863dat modeli aldırdım TV var ya dehşet, dehşet olmasa kendi evimdekini modifiye ederek bu modele geçmezdim. Ama arkadaş IPS den geçmişti alışamadı ve iade etti. Abi zevk bu ya ben evimde çay elimde cips yanında açmışım bı film ama zevk yerine işkence çekiyorsam ne yapayım o TV yi ☺️

Anlattıklarıma istinaden ya demeyeceksin yada direk iade et. Şöyle bişey var eğer internet satışı ise 14 gün iade şartı mevcut ama servis fişi istiyorlar. Servis cihaz normal diyebilir bu nedenle basınız agriyabilir. Ona göre kendiniz karar vermelisiniz
Değerli görüşleriniz için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi hiç kabul etmemek daha mantıklı. En azından soru işareti kalmaz. Yanlız Son bir şey sormak istiyorum. Bu tv yi almadan önce Vestel 58UA9600 58'' modelinede bakmıştım. Ama vestelin görüntüsü daha iyiydi. Farklı panellerimi kullanıyorlar. Yoksa vestelde Pixellence farkı mı. Vestel 58UA9600 58' e geçmemi tavsiye edermisiniz. İki ürün aynı fiyat aralaıklarında. Tekrar teşekkürler.

Not: Toshiba almayı düşünenler Carrefoursa da 4999 TL ye düşmüş.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Değerli görüşleriniz için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi hiç kabul etmemek daha mantıklı. En azından soru işareti kalmaz. Yanlız Son bir şey sormak istiyorum. Bu tv yi almadan önce Vestel 58UA9600 58'' modelinede bakmıştım. Ama vestelin görüntüsü daha iyiydi. Farklı panellerimi kullanıyorlar. Yoksa vestelde Pixellence farkı mı. Vestel 58UA9600 58' e geçmemi tavsiye edermisiniz. İki ürün aynı fiyat aralaıklarında. Tekrar teşekkürler.

Not: Toshiba almayı düşünenler Carrefoursa da 4999 TL ye düşmüş.
9600 de daha düşük ekran yenileme hızı ,
9600 1600smr Hz , toshiba 2000 smr hz
İkisinde de pixelence yok ki ?
9600 de TMC panel , toshibada TMC ve panda panel
İkiside hdr10 ve Dolby vision
İkisi de d-led
Ses olarak Toshiba da daha iyi

Yani burada aklıma ilk gelen yazdığım gibi incelediğimiz carfursa daki TV nin renk ayarları aklıma geldi ☺️

E Çevrimdışı

Evren35

Yeni Üye
16 Ocak 2021
5
37
Herkese merhaba, ben de bunun 50 olan modelini almayı düşünüyorum ama kullanıcı deneyimini merak ediyorum, özellikle yan açılar, 30 - 45derece gibi.
Kullananlar görüşlerini paylaşabilir mi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri