Toshiba 55UL3B63DT

S Çevrimdışı

semih203

Yeni Üye
10 Eyl 2020
13
32
Ürünü Hepsiburada üzerinden aldım kutusunda hasar yok fakat kurulum yapıldığında panelde gölgelenme olduğu ortaya çıktı. Panel üreticisi hakkında bilgi alamadım. Değişim için iade edeceğim.

Alexa ile Google Asistanı deneyecektim. Olmadı :affet:bilmiyom

IMG_20200926_180101.jpg

IMG_20200926_171406.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
samsung panel mb230 ana kart
panel katmalarındaki bir polorize yerine oturmamış bu nedenle katmanlı gözüküyor.
gölgelenme değildir. Tamir mümkün ama yeni almışsınız değişim veya iade talep edebilrisiniz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
panel katmalarındaki bir polorize yerine oturmamış bu nedenle katmanlı gözüküyor.
gölgelenme değildir. Tamir mümkün ama yeni almışsınız değişim veya iade talep edebilrisiniz

Bence değişim yapılmalı.
Gerçi bu ürün de düzeltildikten sonra yeniden satışa sunulacak, değişen bir durum yok aslında.
Onarım yapılması daha kısa sürer gibi geliyor. :alala

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bence değişim yapılmalı.
Gerçi bu ürün de düzeltildikten sonra yeniden satışa sunulacak, değişen bir durum yok aslında.
Onarım yapılması daha kısa sürer gibi geliyor. :alala
Evet onarım daha çabuk biter.
Onarilip satıldığında revizyonlu sınıfına girer.yabi barkod değişir.
Arkadaşın yerinde olsam değişim talep eder 2 hafta bu TV ile idare eder yenisi gelince de değişim sağlanmasını talep ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Evet onarım daha çabuk biter.
Onarilip satıldığında revizyonlu sınıfına girer.yabi barkod değişir.
Arkadaşın yerinde olsam değişim talep eder 2 hafta bu TV ile idare eder yenisi gelince de değişim sağlanmasını talep ederim

Değişimde önce TV'yi göndermesi gerekmiyor mu?
:alala Hepsiburada üzerinden almış. Yenisini Vestel kendisi mi gönderecek?

S Çevrimdışı

semih203

Yeni Üye
10 Eyl 2020
13
32
Aras kargo ile ürünü göndereceğim. Servis raporu ile yeni ürün gönderecekler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Panel Samsung VA gibi gelmedi bana.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3.799 TL ye almıştım. şuan 4.299 TL satıyorlar. Değişim talep etmek daha mantıklı gibi.

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
Bence de değişim yapılmalı. Bu şekilde tv izlemeniz mümkün gözükmüyor. Çok can sıkıcı bir durum. Geçmiş olsun.

E Çevrimdışı

eserkan

Yeni Üye
7 Eyl 2020
3
34
bu model tv sahibiyim. kurulum bir hafta önce yapıldı.
sağ üst köşede ve biraz sol üst köşede siyah görüntüde beyaz harelenme görünüyor. Bir arıza yada sorun mu acaba? F fikoloji

IMG_20201010_225636.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bu model tv sahibiyim. kurulum bir hafta önce yapıldı.
sağ üst köşede ve biraz sol üst köşede siyah görüntüde beyaz harelenme görünüyor. Bir arıza yada sorun mu acaba? F fikoloji

IMG_20201010_225636.jpg
TVden resim çekerken fotoğrafın odağına bakarsak absürt bir görüntü karşımızda ☺️
Normal gözle bunun çeyreği bile yoktur.

IMG_20201011_213211.jpg

Bu benim TV'nin siyah testi. Ben bunu yakayım o zaman ?
İşin şakası bir yana normaldir. Hem ince olsun hem ucuz olsun diyince tamamen simsiyah bir görüntü almak imkansız. Gerçi 10000 TL ye TV lerde artık böyle. Şans işi.
Ama benim TV normal yayında veya film izlerken hiç siritmiyor. Gözle bu resimdekini giremiyorum bile. Eminim ki normal yayında sizinki de bu şekildedir.

E Çevrimdışı

eserkan

Yeni Üye
7 Eyl 2020
3
34
Dediğiniz gibi normal yayında belli değil. Siyah sahnelerde ortaya çıkıyor. Önceki mesajlarda sorun olduğu yazılınca bir bilene danışayım istedim.☺️ Teşekkürler

A Çevrimdışı

azash

Yeni Üye
31 Eki 2020
8
49
Ürünü 1 aydan uzun süredir kullanıyorum. Gelelim bu sürede ki deneyimlerime. Öncelikle kargo süreci hızlı ve sorunsuz geçti.
Horoz Lojistik yapması gerekeni yaptı. Vestel servisi ertesi gün geldi ve kurulumu yaptı.
Belki pandemi belki de farklı sebeplerle panel testi dahi yapmadan evden ayrılmaya çalıştılar.
Ama önceden hazırlıklı olduğum için panel testini yaptırdım.
Beni biraz ilgili ve bilgili görünce daha makul yaklaştılar isteklerime.
Sorunlu piksel yoktu. Panelde ışık sızması vardı. Ama hem test gündüz yapıldığı için çok fark etmedim, hem de görüntüyü bozacak kadar olmadığından önemsemedim.
Daha sonra ışık sızması testini karanlıkta yaptım. Test olarak rahatsız etse de görüntüye etkisi olmadığından hiç üstelemedim.

Gelelim Televizyona.
Son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim. İyi ki almışım.
Evet bu televizyona 42 inç bir televizyondan geçtim. Bu sebeple büyüklüğe alışmam epey zor oldu.
Hatta hala alışmadım. Sadece büyüklük kısmı bile beni hala kendisine hayran bırakıyor.
Televizyonun tüm ayarları kurulumda ki gibi. Görüntü ve sese kendim bir ayar yapmadım.
Televizyonu Teledünya HD kutusu ile kullanıyordum. Sonradan conax modul kiraladım ve kutuyu iade ettim.
Artık tek kumandayla Kablo Tv yi televizyonumda kullanabiliyorum. TV nin beni görüntü büyüklüğünden sonra en çok etkileyen kısmı sesi oldu.
Özellikle Türkçe dublaj film, dizi izlerken konuşma seslerini anlayabilmek için eski televizyonumda ki sesi çok açamak zorunda kalırdım.
Bu da yayında orjinal efekt sesi geldiği zaman odada ses patlamasına yol açar ve çok rahatsız ederdi.
Oysa bu televizyonda dublaj konuşma sesleri efekt orjinal sesleri ile aynı netlikte geliyor. Ve yüksek ses açmama gerek kalmıyor.

Renk canlılığına bayıldım. Gerek 4k herekse1080p içeriklerde renk canlı, görüntü sorunsuz.
Televizyonumun tek saçmaladığı kısım, yakın çekim yüksek hızlı sahneler. :) Eh zaten bunu da bilerek aldım.
Daha doğrusu bu panel tipinde (Samsung VA panel var üzerinde) bu tarz sorunu her TV için yaşayacaktım.
Böyle sahneler geldiğinde yayın HD ise (TV yayını) görüntüde ki anlık bozulma çok bariz oluyor.
Yayın 4k bir içerik ise bozulma daha az hissediliyor. Bu televizyonda ki en sevdiğim şey 4k doğa/uzay belgeseli izlemek :)

TV genel olarak kaliteli bir görüntüye sahip. Ayakları üzerinde oldukça dengeli duruyor.
Smart kısmında yer alan uygulamalar (Prime-Netflix ve Youtube) çok rahat ve sorunsuz.
Kumanda bence oldukça kullanışlı.
Geçen sürede 2 kere donma yaşadım. Uygulamalardan TV yayınına geçerken. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen güncelleme ile düzelecektir.

HD TV yayınlarda işini güzel yapıyor. Ancak SD yayınlarda, büyük ekran kabusa dönüyor :) Yine de izlenmeyecek kadar kötü değil.
Şu an fiyatları benim aldığıma göre daha fazla. Ben aldıktan sonra dolar %10 ucuzladı ama TV nin fiyatı arttı. Anlaşılan dolar yüzünden pahalı hayat yaşadığımız kısım da çok tutarlı değil :)

Son olarak; Bu TV yi aldığıma memnunum. Benim isteklerimi ve beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. 4.200 TL yerine 10.000 TL vererek bir TV alsaydım da sanırım şu an aynı duygular içerisinde olacaktım. Bu da demektir ki 5.800 TL cebime para kaldı :))
Bu kadar nokta atış ile bir TV öneren Adem Helvacı Adem Helvacı üstadımıza bir kez daha teşekkürler.

Geri
Üst Alt