Toshiba 50" 50UA3D63DT TV sorunları

G Çevrimdışı

gezegegen

Yeni Üye
1 Ara 2022
10
34
Bu televizyonda karşılaştığım iki önemli sorun var.

1- İlk kurulumda (veya fabrika ayarlarına sıfırlandığında) tarih ve saat yanlış olduğu için "sınırlı bağlantı" hatası veriyor. Ne Wi-fi ne de ethernet üzerinden internete erişilemiyor. Tarih ve saati manuel olarak düzeltince sınırlı bağlantı hatası düzeliyor ve internete girilebiliyor.
2- Android çekirdek sürümü eski (Kernel 4.19.116+) bu nedenle exFAT ve NTFS dosya biçimlerini desteklemiyor. Yalnızca FAT32 biçimli USB diskleri destekliyor. Bu nedenle 4 gb'dan büyük filmleri flaş bellekten izleyemiyorsunuz.

Satın alacakların dikkatine!

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
TRT1 de teletexti 30-40 Saniye kadar açın saat kendiliğinden güncellenir.
İnternete bağlandığında (IP aldığında) Modemin saati güncelse tv ninde saati güncellenir.
Farklı formatlar için

G Çevrimdışı

gezegegen

Yeni Üye
1 Ara 2022
10
34
Fabrika ayarlarında Diseqc seçili olmadığı için kurulum sırasında sinyal yoktu. Uydudan tarih ve saati o yüzden alamamış olabilir.
Modem ise Türk Telekom'un verdiği standart ZTE fiber modemi. Arayüzde tarih ve saat bilgisi günceldi.
Dosya sistemi sorunu için önerinize bakacağım.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
tilki Çevrimdışı

tilki

Yeni Üye
17 Ara 2021
20
43
50UA3A63DT Toshiba android tvimden optic ses çıkışı ile ses sistemime bağlandığımda tvden ses gelmeye devam ediyor . Kısacası hem tvden hem ses sisteminden ses gelmekte , çözüm için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

G Çevrimdışı

gezegegen

Yeni Üye
1 Ara 2022
10
34
50UA3A63DT Toshiba android tvimden optic ses çıkışı ile ses sistemime bağlandığımda tvden ses gelmeye devam ediyor . Kısacası hem tvden hem ses sisteminden ses gelmekte , çözüm için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
vmh@vestel.com.tr ve support.tr@toshiba-tv.com e-posta adreslerine televizyon modeli, seri numarası, yazılımın güncel olduğu bilgisini ve sorunu anlatarak e-posta göndermenizi öneririm.

Keşfettiğim bir diğer sorun şu:
Televizyonun yanında gelen kumandada hem infrared (kızılötesi) hem de Bluetooth bağlantı var. Kumandadaki mikrofonu kullanmak için Bluetooth ile eşleştirmek gerekiyor. Örneğin bir medyayı (video, ses) duraklattınız, aradan beş dakika geçti, kumandadaki Bluetooth verici enerji tüketimini azaltmak için beklemeye geçiyor. Play (oynat) tuşuna basınca kumanda hem Bluetooth'u yeniden aktif ederek komut gönderiyor, hem de infrared ile komut gönderiyor, bu nedenle ilk ve tek basışta önce medya oynuyor saniye geçmeden duraklıyor. Medyayı oynatmak için iki kez play tuşuna basmak gerekiyor. Ve müşteri hizmetleri bunun kaçınılmaz olduğunu söylüyor. :slap Her seferinde iki kez play tuşuna basmak istemediğim için Bluetooth eşleştirmeyi kaldırdım, kumandayı yalnızca infrared ile kullanıyorum.

tilki Çevrimdışı

tilki

Yeni Üye
17 Ara 2021
20
43
Vestel merkezi ile görüştüm , teknik birimdeki yüksek mühendis bunda ne var dedi ? hem tv hem ses sisteminden elbette ses gelecekmiş doğal olan buymuş , o zaman ses sistemi kullanmamın ne anlamı kaldı dediğimde cevap yok.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Vestel merkezi ile görüştüm , teknik birimdeki yüksek mühendis bunda ne var dedi ? hem tv hem ses sisteminden elbette ses gelecekmiş doğal olan buymuş , o zaman ses sistemi kullanmamın ne anlamı kaldı dediğimde cevap yok.
Yüksek mühendisi mi? İyi işini yapan işini bilinçli bilgili yapan biri böyle cevap vermez. Bunun aldığı diploma sadece kağıt. Asıl diploma yaptıklarıyla olur.
Salla gitsin. Konuşmaya değmez

tilki Çevrimdışı

tilki

Yeni Üye
17 Ara 2021
20
43
Sayın hocam bende yüksek mühendis beye başka bir sektörde çalışmasının daha faydalı olacağını ilettim ama dinlediğini sanmıyorum sonuçta yüksek mühendis ...

G Çevrimdışı

gezegegen

Yeni Üye
1 Ara 2022
10
34
Ayarlar
Uygulamalar
Özel uygulama erişimi
Enerji optimizasyonu
Menüsünden "Bluetooth" kapatıp dener misiniz.
Ne yazık ki işe yaramadı. Sanırım kumandanın içindeki Bluetooth kartın beklemeye geçmesinden kaynaklanıyor.
Bu sorun için beni arayan Vestel yetkilisi "bunun böyle olmasının doğal olduğunu" söylemişti.
Kumanda çöp.

T Çevrimdışı

Tam35

Yeni Üye
6 Kas 2022
4
44
Merhaba,
Televizyonun orijinal başlatıcısı olan Google Android Leanback Launcher yerine Flauncher'ı yükleyip, yedek kumandanın favori tuşuna bu başlatıcıyı atadım. Leanback Launcher'ı ADB ile devredışı bırakırsam (veya yüklemesini kaldırırsam), TV'yi açtığımda yeni başlatıcı Flauncher varsayılan uygulama olur mu veya TV kilitlenir, açılmaz mı (Google Android Leanback Launcher'ı bulamadığı için)? Android telefonlarda varsayılan uygulamayı atama seçeneği olmakla birlikte, Android TV'de bu özelliği göremedim.

T Çevrimdışı

Tam35

Yeni Üye
6 Kas 2022
4
44
Merhaba,
Google Android Leanback Launcher uygulamasının kaldırılması, cihazın çalışmasını olumsuz etkiler mi? Bu konuda sayın fikoloji ve By_Trol tecrübelerinize dayanarak, yorumlarınızı veya önerilerinizi paylaşabilir misiniz? Saygılarımla...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt