Toshiba 49U7763DAT Kullanıcı incelemesi (Amazon 2.300₺)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
B bunelan, toshiba 50u5863dat a101 online mağazada var ama fiyat en son 2800 dü sanırım. fiyat düşer gibi geliyor bana uzun süredir stokta çünkü. takip etmenizi tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36
B bunelan, toshiba 50u5863dat a101 online mağazada var ama fiyat en son 2800 dü sanırım. fiyat düşer gibi geliyor bana uzun süredir stokta çünkü. takip etmenizi tavsiye ederim.
enflasyonla topyekün mücadele, doların düşmesi, uzun süredir stokta olması vs. derken ben de 2500 tl civarına düşmesini pusuda bekliyorum =)

J Çevrimdışı

javie

Yeni Üye
5 Eki 2018
25
43
Kurulum yapan eleman hbb tv yi kapalıya getirmişti. Bunun bir özelliği var mı acaba ??

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kurulum yapan eleman hbb tv yi kapalıya getirmişti. Bunun bir özelliği var mı acaba ??
Hbb tv , normal yayında kanalın varsa internet yayını onu açmanızı sağlıyor desek en basit anlatım şekli oluyor(hava durumu varsa izlediğiniz eski bölümler, kanalın yayın akışı gibi gibi şeyler mevcut)
Televizyon İnternete bağlı değilse zaten gereği yoktur.
Şöyle de bir gerçek mevcut vestel hbbtv tavsiye etmiyor; bu yayınların kaynakları fox atv kanal7 gibi kanalların altyapısı hala düzelmediği için televizyon kendiliğinden kapanıp açılıyor. Bu yüzden de şahsen ben bile kapalı yapıyorum

A Çevrimdışı

Adalet

Yeni Üye
19 Eyl 2018
12
33
İyi akşamlar,
Bir aydır gayet mutlu mesut sorunsuz bir şekilde tv'yi kullanıyordum, ta ki bugüne kadar. Anlayamadığım bir şekilde netflixteki görüntü ayarları bozuldu. Netflix uygulamasını açtığımda, filmlerin dizilerin olduğu ekranda renkler gayet düzgün. Ancak dizi/film'i açtığımda renkler inanılmaz soluklaşıyor. Hatta herkesin bildiği dizinin başlangıcındaki netflix yazısı ekranda resmen turuncu gözüküyor. Netflix uygulamasını açtığımda tv'nin görüntü ayarlarını da açamadığım için hiçbir şey yapamıyorum. Uygulamayı başlatmadan önce görüntü ayarlarını değiştirdiğimde ise hiçbir şey fark etmiyor, yine görüntü aynı şekilde soluk.
Açıklamada biraz problem yaşıyorum ancak sorunu anlayabilen ve çözüm konusunda yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İyi akşamlar,
Bir aydır gayet mutlu mesut sorunsuz bir şekilde tv'yi kullanıyordum, ta ki bugüne kadar. Anlayamadığım bir şekilde netflixteki görüntü ayarları bozuldu. Netflix uygulamasını açtığımda, filmlerin dizilerin olduğu ekranda renkler gayet düzgün. Ancak dizi/film'i açtığımda renkler inanılmaz soluklaşıyor. Hatta herkesin bildiği dizinin başlangıcındaki netflix yazısı ekranda resmen turuncu gözüküyor. Netflix uygulamasını açtığımda tv'nin görüntü ayarlarını da açamadığım için hiçbir şey yapamıyorum. Uygulamayı başlatmadan önce görüntü ayarlarını değiştirdiğimde ise hiçbir şey fark etmiyor, yine görüntü aynı şekilde soluk.
Açıklamada biraz problem yaşıyorum ancak sorunu anlayabilen ve çözüm konusunda yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum :)
Netfilx tabanlidir Belki kendiliğinden düzelir belki de internet probleminiz vardır. Eğer sürümünüz güncel değilse tv ye güncelleme yapıp deneyin derim

A Çevrimdışı

Adalet

Yeni Üye
19 Eyl 2018
12
33
Netfilx tabanlidir Belki kendiliğinden düzelir belki de internet probleminiz vardır. Eğer sürümünüz güncel değilse tv ye güncelleme yapıp deneyin derim
çok enteresan ama playstationdaki netflix uygulamasından girdiğimde böyle bir problem yaşamıyorum. tv güncellemesini tarattırdım ancak en güncel sürümde olduğumu söyledi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
çok enteresan ama playstationdaki netflix uygulamasından girdiğimde böyle bir problem yaşamıyorum. tv güncellemesini tarattırdım ancak en güncel sürümde olduğumu söyledi.
TV nin söylediği mi? Yoksa burda bilir kişiden mi destek aldınız ?
İsterseniz menü 4725 yapıp servis menü resmini paylaşın kontrol edelim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
B Çevrimdışı

besir66

Yeni Üye
1 Şub 2019
3
32
bu core yazılımını deneyin.
yükleme anlatım. https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-yazilim-yukleme-resimli-anlatim.2744/#post-59621

Üstadım paylaştığın güncellemeyi yükledim ama yenisi var mıdır?
Hatta aşağıdaki linkteki "17MB120" olanlar uyumlu mudur?
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...b120-mb130-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/

Böyle bir televizyonda spotify olmaması beni çok üzüyor. Spotify yüklü güncelleme gelmesini umutla bekliyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üstadım paylaştığın güncellemeyi yükledim ama yenisi var mıdır?
Hatta aşağıdaki linkteki "17MB120" olanlar uyumlu mudur?
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...b120-mb130-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/

Böyle bir televizyonda spotify olmaması beni çok üzüyor. Spotify yüklü güncelleme gelmesini umutla bekliyorum.

Bugün öğrenmiştim bu forumu ve biraz araştırdım şimdi. Cevabımı da aldım. Core yazılımları paylaşırken "bu marka ile uyumlu değil" şeklinde yazıyormuş paylaşan arkadaşlar. Toshiba uyumlu değil yazmadığı sürece indirip yükleyebileceğimi varsayıyorum artık. Bir şey olursa da sizin burda paylaştığınızı kurtarma amaçlı kullanırım.

Umarım spotify da gelir bir gün :)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt