Toshiba 49U6763DAT Açılmıyor.

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Televizyon şuanda açılırken Toshiba logolu bir ekranda bekliyor ve 5 10 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor. Kumandadan açma düğmesine ya da kanal değiştirmeye basınca yine açılmaya çalışıyor ama aynı şekilde toshiba yazan ekran sonrasına geçemeden kapanıyor.

Bu duruma gelmeden önce dahili uydı alıcısı ile kullanıyorduk, ama son zamanlarda bina genelinde görüntüde aşırı şekilde karıncalanma vardı, (bazı kanallar sorunsuz gösteriyordu). Bu işlem için çanak anten değişti, LNB değişti derken normal çalışmaya başlamıştı ama yine de tek tük bahsettiğim karıncalanmalar devam etti, aynı karıncalanma komşularda da oluyordu. değişim sonrası onlarda da ara sıra devam etti.

Bu duruma gelmeden son gece tv açıldı, ama kanalları değiştirirken hiç bir şekilde uydu sinyali almıyordu. ben de çok önemsemedim kapadım oda değiştirdim devam ettim.

Kumanda üzerinden tuş kombinasyonu ile vs TV'yi sıfırlama şansımız var mıdır ? Belki işe yarar diye düşünüyorum.

Yada tv nin nesi bozulmuştur ? Yeni tv parasına patlamaz değil mi ? Piyasa coşmuşken tv almak hiç iyi olmaz :(

*bir de benim tv nin komşuların yayınını bozma, ya da değişen çanak+lnb ikilisinin benim tv yi bozma ihtimali var mıdır dersiniz ? tamirden sonra yine bozulursa hayata küserim.