toshiba 48t5463dn yazılım

R Çevrimdışı

redcoder

Yeni Üye
8 Eki 2021
12
44
S.a umarım konuyu doğru yere açmışım dır.
Toshiba 48t5463dn
mainboard 17mb90-3 v1 23202459 44818 23202458 30
panel ves480udvs-3d-m01_48295_mb90

cihazımda fişi taktığımda standby sabit kalıyor start verdiğimde standby sürekli yanıp sönüyordu.
Formda mb90 kurtarma yazılımı bularak yükeme yaptım cihazım açıldı ama görüntü ters, rekler bozuk, kumanda etmiyor. bu sebepten ne servis menüsüne girebiiyorum nede tekrardan yazılım atmaya. sanırım uygun bi yazılıma fashlamak gerekecek.

İzmirde bu hizmeti verebilecek önerdiğiniz bir servis varmıdır acaba. İlginiz ve aakanız için şimdiden tşkler..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
MB90 kurtarma yazılımı varmıydı :alala
Seri numarana göre full yazılım lazım,ama önce telefonuna evrensel kumanda apk yüklemelisin ,veya 8in1 kumandan varsa kullanabilirsin.Bu kumandalardan birisi ile tv de deneme yap,kitapçığında kodlar var ,vestel ve ürünlerinin kodlarını tek tek deneyip çalışan kod ile kumandayı kullanarak alacağın full yazılımı tvye atabilirsin.Ben sharp yazılımından vestel yazılımına evrensel 8in1 kumanda ile yüklemiştim zamanında.

R Çevrimdışı

redcoder

Yeni Üye
8 Eki 2021
12
44
Toshibanin öyle bir seri ki 2 tane unibox sindan başka bi şey bulamadım. Sağlasın burada bir arkadaşın verdiği dosya ile denedim sistem açtı. Tabi kumanda olayını düşünemedim. Akıllı kumanda bakayım onunla bi denicem. Uygun panel yazilimida bulamadım ama farklı panel yazılımları ile denicem

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648
Toshibanin öyle bir seri ki 2 tane unibox sindan başka bi şey bulamadım. Sağlasın burada bir arkadaşın verdiği dosya ile denedim sistem açtı. Tabi kumanda olayını düşünemedim. Akıllı kumanda bakayım onunla bi denicem. Uygun panel yazilimida bulamadım ama farklı panel yazılımları ile denicem
Tv arka kapağındaki barkod resmini buraya ekleyin.

R Çevrimdışı

redcoder

Yeni Üye
8 Eki 2021
12
44
By_Trol By_Trol,

c2f7f7f6-c7cb-478c-9ae3-e71ca09a6d1c.jpg

1111197b459c38ab9d58c.jpg

jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
267
49
eğer başka kumanda ile tv kuruluma girerse linkte mb90 panel dosyasını servis menüden yükleyin ekran düzelir
klasör ismini pq olarak ismlendirin ve klasörü boş flash içene kopyalayıp menü4725 servis menü de en altta usb operation üzerine gelip kumandadan ok tuşuna basın yükleme yapınca tv nin fişi çekip geri takın
eğer mb90 n366 versiyonlu vestel yazılım var onu yükledinizse vestel kumanda ile deneyin biraz sorunlu olduğundan mb90 şaseler yazılım yüklerken çökme riski vardır.mb90 n366 versiyonlu yazılımı yüklemdinizse yükleyip deneyin ekran bozuk çıksada panel yazılımı yüklersiniz.mb90 şaselerde yazılım yükleme yaparken çökebilir.çökersede nand ve spi flash programlanması gerekir

R Çevrimdışı

redcoder

Yeni Üye
8 Eki 2021
12
44
@jacabojacabo,hocam size nasıl teşekkür ediceğimi bilmiyorum. panel düzeldi şimdi kumanda kaldı sadece birde smart özelliği olan bi yazılım bulursam sorunu tam çözmüş olucam dediğiniz yazılımı bulamadım link atarsanız çok sevinirim

jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
267
49
@jacabojacabo,hocam size nasıl teşekkür ediceğimi bilmiyorum. panel düzeldi şimdi kumanda kaldı sadece birde smart özelliği olan bi yazılım bulursam sorunu tam çözmüş olucam dediğiniz yazılımı bulamadım link atarsanız çok sevinirim
zaten son versiyon 3,66n yazılım yüklemişsiniz.kumanda olarak da vestel kumandası deneyin.smart için hiç uğraşmayın bu kartlarda sımart özelliği kalmadı ona android tv box alıcaksınız .fazla uğraşırsanız tv yi tamamen çökertirsiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Hadi gözün aydın ,bu arada modlama ile kumandayı da geri getirebilirsin ,tabii tvden profilleri alman lazım ,en kötü ihtimalle jacabojacabo jacabojacabo nun dediği gibi vestel kumanda da işini görür ,hatta bir tanıdığında vestel tv den varsa,kumandasını deneyebilirsin ,smrt için de hiç bulaşma bana göre ,eski kart ,ucuz yollu bir android box işini görür :ok

Geri
Üst Alt