TOSHİBA 43ll3a63dt çözünürlük problemi

M Çevrimdışı

Mico66

Yeni Üye
5 Tem 2020
12
32
Toshiba smart led tv aldim. Onceki tv philips 42pfk6309 du. Menudeki yazilar onda daha keskindi. Ama bu tvde yazilar soluk ve kalitesi dusuk gibi philipste yazilara yakindan bakinca pixel pixel seciliyordu buna yakindan bakinca goruntu karisip gidiyor. Sanki panel fullhd degilmis gibi.

Bir diger sorum daha var yeni konu acmayayim. Bahsi gecen philips 2013 yilinda alindi. Bir gun youtube videolari izledim. Sonra kumandadan kapattim. Normal kapandi acmaya calistigimda acilmadi standby isigi yaniyordu ama tepki yoktu. Fisten cektim sonra geri taktim hicbir sekilde tepki yok artik. Standby isigi da yanmiyor. hic fise takilmamis gibi. Sorun ne olabilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Biri VA panel biri IPS panel olduğu içindir belki. Toshiba'da hangi panel var, Philips'de hangi tür panel var bilmiyorum.
Ayrıca izlediğiniz içeriğin çözünürlüğünden de kaynaklı olabilir. (YouTube ise eğer, hıza göre çözünürlük değişebileceğini unutmayın.)
Onun dışında panellerin NIT yani parlalık değerleri farklı olabilir. Biri 300 diğeri 200 ise mesela, bu hissedilir düzeyde fark eder.

Onun dışında bir arıza da olabilir.

F fikoloji By_Trol By_Trol A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOWEST

M Çevrimdışı

Mico66

Yeni Üye
5 Tem 2020
12
32
Biri VA panel biri IPS panel olduğu içindir belki. Toshiba'da hangi panel var, Philips'de hangi tür panel var bilmiyorum.
Ayrıca izlediğiniz içeriğin çözünürlüğünden de kaynaklı olabilir. (YouTube ise eğer, hıza göre çözünürlük değişebileceğini unutmayın.)
Onun dışında panellerin NIT yani parlalık değerleri farklı olabilir. Biri 300 diğeri 200 ise mesela, bu hissedilir düzeyde fark eder.

Onun dışında bir arıza da olabilir.

F fikoloji By_Trol By_Trol A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOWEST

Tesekkur ederim. Philipste ips panel vardi. Toshiba hangisi bilmiyorum ama belliki ayni degil. İcerikten ziyade menudeki yazilar beni rahatsiz etti izlerken sorun yok.

Diger konu hakkinda ne dusunuyorsunuz. Tv kapandi bidaha acilmadi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt