Toshiba 43l2863dat HDMI Sorunu

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
Başlıkta da görüldüğü gibi Toshiba 43l2863dat model televizyonu kullanıyorum. Aylar sonra televizyona PS4 bağlamak istedim fakat hiçbir HDMI girişinden görüntü alamadım. Acaba sorun PS4'te mi diye ikinci bir TV'de (Samsung) ve 2 ayrı monitörde test ettim ve görüntü alabildim. 4-5 çeşit HDMI kablosu denedim hepsi de sağlam.

Televizyona bu sefer masaüstü bilgisayarımı HDMI kablosuyla bağladım ve görüntü aldım. Başka bir masaüstüyle denedim yine görüntü aldım. Daha sonra Laptop'u HDMI ile bağlamayı denedim ve yine görüntü alamadım. Tivibu ile denedim yine görüntü alamadım. Denemediğim yöntem kalmadı.

Denediğim yöntemler;

-Televizyonun yazılımı güncel
-Televizyonun kurulumunu tekrar yaptım olmadı
-Ekran ayarlarında çözünürlüğün tüm çeşitlerini denedim olmadı
-PS4'te bulunan ilgili görüntü ayarlarını denedim olmadı
-PS4'ü güvenli modda başlattım görüntü alamadım.
-Sadece 2 adet masaüstü bilgisayar ile (Ekran kartı ile HDMI bağlantı) görüntü ve ses alabiliyorum. Hiçbir sıkıntı yok.
-Laptop ve Tivibu başka bir TV'de çalışıyorken Toshiba'da yine görüntü alamadım.

Bu Televizyonu tamamen sıfırlamanın bir yolu yok mudur? Yoksa HDMI arızası mı var? Teknik servis çağırmayı da düşünüyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunun nedenini Albanez açıklıyordu. Bu HDMI protokolünden kaynaklı bir sorun. Yani Toshiba veya Vestel ile ilgili değil.

TV'yi fişten çek, standby ışığı sönsün. Konsol'u da fişten çek. İki cihaza da hiçbir şey takılı olmasın.
Sonra cihazları birbirine HDMI ile bağla, sonra cihazları aynı anda fişe tak.

Bir de HDMI kablo takarken ark oluşuyor mu, dikkat ettin mi? (Elektrik kıvılcımı)

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
Dediklerinizi yaptım. Görüntü alamadım yine. Hatta aynı anda güç vermesi için üçlü priz ile denedim olmadı. Önce konsolu açtım sonra TV'yi, daha sonra tam tersini yaparak yine denedim. Görüntü alamadım.

Laptop'u bağladığımda 2. ekranın yani TV'nin ismi görüntü ayarlarında görünüyor. Bilgisayar cihazın bağlandığını görüyor ama ekranda yine görüntü yok.

Kabloyu takarken herhangi bir kıvılcım oluşmuyor. Sadece bozulduğu için iade ettiğim HDMI kablosunda kıvılcım oluyordu. O kablo ile de masaüstü bilgisayar bağlıydı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dediklerinizi yaptım. Görüntü alamadım yine. Hatta aynı anda güç vermesi için üçlü priz ile denedim olmadı. Önce konsolu açtım sonra TV'yi, daha sonra tam tersini yaparak yine denedim. Görüntü alamadım.

Laptop'u bağladığımda 2. ekranın yani TV'nin ismi görüntü ayarlarında görünüyor. Bilgisayar cihazın bağlandığını görüyor ama ekranda yine görüntü yok.

Kabloyu takarken herhangi bir kıvılcım oluşmuyor. Sadece bozulduğu için iade ettiğim HDMI kablosunda kıvılcım oluyordu. O kablo ile de masaüstü bilgisayar bağlıydı.

Farklı kablo ile deneyin derim.
Benzer sıkıntıyı ben de masaüstü veya dizüstü bilgisayarım ile yaşıyordum.

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
Hocam elimde 5-6 tane HDMI kablo var zaten hepsiyle denedim. Toshiba TV'de sorun yaşıyorum sadece. Monitörler ve 2012 Model Samsung TV'de hiçbir problem yok. Anlayamadım gitti.

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
Garantisi devam ediyor bakalım teknik servis ne diyecek. Ama anlayamadım yani bilgisayarların çalışıp diğerlerinin çalışmaması çok garip.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu bir sıkıntı yaratmış olmalı,benim nacizane düşüncemdir bu tabii.

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
Ben de ondan şüpheleniyorum. Fakat arızalandığını varsayarsak, bilgisayarları bağlayınca da görüntünün gelmemesi gerekmez miydi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben de ondan şüpheleniyorum. Fakat arızalandığını varsayarsak, bilgisayarları bağlayınca da görüntünün gelmemesi gerekmez miydi?
Köyde çin malı bir tv var 32'' ,üstelik tek hdmi var,elimdeki uydu alıcılarından sadece birisi görüntü-ses aktarıyor , diğerlerinde hiç bir şey yok,bende anlamadım ama böyle :)
Diğer tüm uydu alıcıları diğer tvde görüntü-ses aktarması yapıyor,o tvnin kablosunu söküp çin malına takmıştım ,yinede ses-görüntü alamamıştım,yani dediğim gibi nedenini bende anlamadım,normalde o tv hiç görüntü vermemesi gerekir bana göre,ama veriyor ,uyduruk bir uydu alıcısında üstelik,hanımla gittiğimizde bazen oradan izliyorum :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

İsterseniz servisten destek isteyin, hazır garantili ürün.
Arıza olsa ben de portun çalışmayacağını düşünürdüm sizin gibi.

Menü'ye girip 4725 tuşladığınızda Diagnostic menüsüne girip HDCP Status'un karşısında ne görünüyor ona bakabilir misiniz?
OK yazıyor mu bir bakın.

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
İsterseniz servisten destek isteyin, hazır garantili ürün.
Arıza olsa ben de portun çalışmayacağını düşünürdüm sizin gibi.

Menü'ye girip 4725 tuşladığınızda Diagnostic menüsüne girip HDCP Status'un karşısında ne görünüyor ona bakabilir misiniz?
OK yazıyor mu bir bakın.

Dediğiniz yere girip baktım HDCP ile ilgili olanların karşısında OK yazıyor. Bunlar değiştirilemiyor sanırım aktif değiller.

Alcarin Çevrimdışı

Alcarin

Yeni Üye
15 Ocak 2020
7
29
Servis ile görüştüm. Kullanıcı hatası olup olmadığına bakacağız dediler yine başımıza bela aldık gibi duruyor. Garantisi de devam ediyor daha belli ki işi yokuşa sürmenin hesabını yapıyorlar şimdiden. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt