Toshiba 40L2863DAT ses sorunu!

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
Arkadaşlar merhaba. Daha bir kaç gün önce almış olduğum Toshiba 40L2863DAT model tv'imin sesinde düzensizlik var. Az önce açtığımda sesinde sürekli ıslığımsı sesler geliyordu. Tüm ses ayarlarıyla oynadım fakat değişen bir şey yok. Vİdeo olarak kaydettim sesini oradan dinlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Size zahmet dinlerseniz ve ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. A Adem Helvacı F fikoloji

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kasa titreşim yapıyor benim anladığım. Montajda hata olmuş olmasın fabrikada?
Onun haricinde sesi son seviyeye getirdiyseniz, aşırı yüksekse, o da yapabilir.

Servisi çağırın, bir baksın.
Hata varsa düzeltilir veya yenisi verilir.
Belirli bir ses seviyesinden sonra kasada titreme olabilir.
Bizim Vestel TV'de 120 Hertz 3'ncü seviyede, 500 Hertz 0'da.
Dinamik bas etkin, surround ses devre dışı.
Bir de THX veya DTS gibi efekt seçenekleri varsa, onlar da ekolayzer ile beraber hoparlörü zorluyor olabilir.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
Kasa titreşim yapıyor benim anladığım. Montajda hata olmuş olmasın fabrikada?
Onun haricinde sesi son seviyeye getirdiyseniz, aşırı yüksekse, o da yapabilir.

Servisi çağırın, bir baksın.
Hata varsa düzeltilir veya yenisi verilir.
Belirli bir ses seviyesinden sonra kasada titreme olabilir.
Bizim Vestel TV'de 120 Hertz 3'ncü seviyede, 500 Hertz 0'da.
Dinamik bas etkin, surround ses devre dışı.
Bir de THX veya DTS gibi efekt seçenekleri varsa, onlar da ekolayzer ile beraber hoparlörü zorluyor olabilir.
Yok son ses değil hocam. Yaptığı zamanlarda ses seviyesi 20 deyken de yapıyor. Ama her zaman da yapmıyor. Şimdi daha az olmak kaydıyla yine de yapıyor. Ses ayarlarıyla her türlü oynamama rağmen bir şey değişmedi. Yazılım güncellemeyi denemeyi düşünüyorum fakat güncelleme konusunda henüz bir cevap alamadım forumdan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Yok son ses değil hocam. Yaptığı zamanlarda ses seviyesi 20 deyken de yapıyor. Ama her zaman da yapmıyor. Şimdi daha az olmak kaydıyla yine de yapıyor. Ses ayarlarıyla her türlü oynamama rağmen bir şey değişmedi. Yazılım güncellemeyi denemeyi düşünüyorum fakat güncelleme konusunda henüz bir cevap alamadım forumdan.

Yazılımlık bir mesele değil o bence.
Ya montaj hatalı içinde, ya da belirli frekans aralıklarında bu hoparlör bunu yapıyor.
Kullanma şansım olsa net bir yorum yaparım ama, uzaktan ancak bu kadar oluyor.
Yeni aldığınız bir ürün olduğu için hiç macera aramayın, Vestel servisi gelip bir baksın.
Elinizde video da mevcut, servis sorunu çözmezse Vestel'e videosunu atarsınız fabrika kanalıyla çözüme ulaştırmaya çalışırsınız.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
Sanki hoparlörün diyaframı dış yada iç duvarlara sürtüyor.balans ayarından sadece sağ yada sol olarak dinlermisiniz.
Onu da denedim hocam. Yine yapıyor. İşin tuhaf yanı her zaman yapmıyor. Bazen yoğunlaşıyor ve yoğunlaştığı zaman sesi 20lerde de olsa o sesi çıkarıyor. İlginçtir ki youtubeda konuşmaların olmadığı dolby sesler açtığımızda sorun yok. Hatta ses gayet güzel geliyor. Özellikle konuşmaların olduğu görüntülerde, özellikle bazı ses frekanslarında bu gürültüyü yapıyor. Yani montaj sorunu vs gibi şeyler olsa her zaman her seste bunu yapması gerekmez mi ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20200126_163942.jpg

Selam
Öncelikle ses ayarları resmini de yuklermisiniz.
Genelde bu sesi konuşma sahnelerinde ve haberlerde daha çok hissedersiniz. Eğer ses ayarlarınız normal ise yukarıda bir resim ekledim isaretledigim kısımdaki kablolar hoparlörün bez kısmına değip ses yapabiliyor. Servis bunu düzeltebilir diye düşünüyorum en kötü bu tarz seslerde uygulama mevcuttur hoparlör ile cihazın panel metali arasına yalıtım malzemesi yapıştırmak sureti ile bu titreşim ortadan kalkabilir.
Servisten detsek alabilirsiniz ?

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
IMG_20200126_163942.jpg

Selam
Öncelikle ses ayarları resmini de yuklermisiniz.
Genelde bu sesi konuşma sahnelerinde ve haberlerde daha çok hissedersiniz. Eğer ses ayarlarınız normal ise yukarıda bir resim ekledim isaretledigim kısımdaki kablolar hoparlörün bez kısmına değip ses yapabiliyor. Servis bunu düzeltebilir diye düşünüyorum en kötü bu tarz seslerde uygulama mevcuttur hoparlör ile cihazın panel metali arasına yalıtım malzemesi yapıştırmak sureti ile bu titreşim ortadan kalkabilir.
Servisten detsek alabilirsiniz ?
ses ayarları fabrika ayarlarında kullanıyorum hocam. yani servisi mi arayayım diyorsunuz? Bir de bu yazılım güncellemesiyle alakalı size bir sorum olmuştu, o konuda da yardımınıza ihtiyacım var :) https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...-mb211-211s-qui-menu.2750/page-16#post-140008

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Onu da denedim hocam. Yine yapıyor. İşin tuhaf yanı her zaman yapmıyor. Bazen yoğunlaşıyor ve yoğunlaştığı zaman sesi 20lerde de olsa o sesi çıkarıyor. İlginçtir ki youtubeda konuşmaların olmadığı dolby sesler açtığımızda sorun yok. Hatta ses gayet güzel geliyor. Özellikle konuşmaların olduğu görüntülerde, özellikle bazı ses frekanslarında bu gürültüyü yapıyor. Yani montaj sorunu vs gibi şeyler olsa her zaman her seste bunu yapması gerekmez mi ?

Hoparlörün takıldığı braket sesten dolayı titreşim yapıyor titreşen braket tft panel sacına ve arka kapağa da değdiği için seste uğultu ile birlikte titreşim sesi gelebiliyor. Show tv deki Zahide Yetiş in sesinde daha belirgin olarak duyabilirsiniz. Servisten destek alın.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
2 gün önce servisi çağırdım ve gelip tv'yi götürdüler. Bugün TV geldi. Hoparlörleri değiştirmişler ve yazılımı yükseltmişler. Sorun çözülmüş gibi görünüyor takip edip göreceğiz. Yardımlarınız için hepinize teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bugün tv de youtube videosu izlerken kendi kendine reset attı. kapanıp toshiba yazısı gelip tekrar açıldı. ve normal tv kanalı olarak devam etti. sorun ne olabilir? A Adem Helvacı F fikoloji
Normaldir sorun yok.
O an ki voltaj, ram, işlemci kapasitesi, video çözünürlüğü, video boyutu, gibi bir çok neden sıralanabilir.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
Normaldir sorun yok.
O an ki voltaj, ram, işlemci kapasitesi, video çözünürlüğü, video boyutu, gibi bir çok neden sıralanabilir.
youtubeda ara sıra donmalar takılmalar yaptı. ondan dolayı mı yapıyor hocam? bunun için ne yapmalıyım tvyi açıp kapatınca düzelir mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri