Toshiba 32LL3A63DT Sanal Kumanda Sorunu

X Çevrimdışı

xeqtr

Yeni Üye
15 Kas 2020
6
29
Selamlar,

Tvye app store girmeyince ilk kurulum yaptım ve bu işlemden sonra vestel smart tv üzerinden cihazı görmüyor daha önceden sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyordum.
Bu sefer de ekran youtube üzerinden ekran yansıtma özelliğini kullanayım dedim Toshiba ..(mac adresi).... bağlanıyor olarak kalıyor ekranı yansıtmıyor.

Netice de app store düzelmiş oldu fakat bu seferde sanal kumanda ve ekran yansıtma özelliği çalışmıyor

Ne yapmam gerekiyor?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Vestel ve ürettigi diger markalar süprizlere acik bir tv :) Appstore calismaz neden oldugunu bilmek mümkün degil,daha eski anakartlarda vewd calismaz sebebini bilen yok.Kullanicilar kendi cözümünü deneyerek buluyor..
Normal sartlarda bahsettiginiz sorunun wifi ile alakasi olmasi gerek ama sizde wifi calisiyor.Daha önce uygulamayi kullandiginizi düsününce kullanici hatasi tarafini komple ihtimaller disina atiyoruz zaten.Ilk kurulum seceneklerden bir digeri ama zaten yapmissiniz.
Geriye güncelleme opsiyonu kaliyor..Eger onu da yapmissaniz ,full yazilim yükleyerek ilk haline geri dönme secenegi benim aklima gelen son seceneginiz.

X Çevrimdışı

xeqtr

Yeni Üye
15 Kas 2020
6
29
Vestel ve ürettigi diger markalar süprizlere acik bir tv :) Appstore calismaz neden oldugunu bilmek mümkün degil,daha eski anakartlarda vewd calismaz sebebini bilen yok.Kullanicilar kendi cözümünü deneyerek buluyor..
Normal sartlarda bahsettiginiz sorunun wifi ile alakasi olmasi gerek ama sizde wifi calisiyor.Daha önce uygulamayi kullandiginizi düsününce kullanici hatasi tarafini komple ihtimaller disina atiyoruz zaten.Ilk kurulum seceneklerden bir digeri ama zaten yapmissiniz.
Geriye güncelleme opsiyonu kaliyor..Eger onu da yapmissaniz ,full yazilim yükleyerek ilk haline geri dönme secenegi benim aklima gelen son seceneginiz.

tv nin kendi ayarları üzerinden yazılım güncellemeyi denedim fakat güncel yazılımı kullanıyorsunuz misalinde bir şeyler çıkmıştı. güncelleme veya full yazılımı nereden bulabilirim?
// ekleme

az önce fark ettim tarayıcı açarken klavye de çıkmıyor en azından smart uygulaması varken klavyeyi orada kullanabiliyordum

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
tv nin kendi ayarları üzerinden yazılım güncellemeyi denedim fakat güncel yazılımı kullanıyorsunuz misalinde bir şeyler çıkmıştı. güncelleme veya full yazılımı nereden bulabilirim?
anakartiniz ve yazilim versiyonunuz ne? NAsil olacagini bilmiyorsaniz menü 4725 tuslarina basip en üstteki satirdan görebilirsiniz veya resimi paylasin

X Çevrimdışı

xeqtr

Yeni Üye
15 Kas 2020
6
29
anakartiniz ve yazilim versiyonunuz ne? NAsil olacagini bilmiyorsaniz menü 4725 tuslarina basip en üstteki satirdan görebilirsiniz veya resimi paylasin
buyrun resim

şöyle ilginç bir şeyde yaşadım az önce modemin adını ve şifresini değiştirip tv üzerinden tekrar wifiye bağlandım,telefondan da aynı şekilde youtube üzerinden ekranı yansıtmak istedim fakat youtubedaki o yansıtma ikonu çıkmıyordu
modemi tekrar eski adına ve şifresine geri çevirdim youtube girdim video açtım bu sefer ekran yansıtma ikonu ortaya çıktı
çok garip şeyler gerçekten :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
buyrun resim

şöyle ilginç bir şeyde yaşadım az önce modemin adını ve şifresini değiştirip tv üzerinden tekrar wifiye bağlandım,telefondan da aynı şekilde youtube üzerinden ekranı yansıtmak istedim fakat youtubedaki o yansıtma ikonu çıkmıyordu
modemi tekrar eski adına ve şifresine geri çevirdim youtube girdim video açtım bu sefer ekran yansıtma ikonu ortaya çıktı
çok garip şeyler gerçekten :)
Anakartiniz mb211 v3 sürümü ...güncel amazon prime li yazilim mevcut toshiba sizin ki..

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
usb icine yazilimi dosyasiz atarak menü 1505 tuslari ile yazilimi yükleyebilirsiniz,vestelin yayinladigi güncelleme yazilimidir garanti sorunu olmaz , güncelleme oldugu icin ayarlari kaydetmenize gerek yok..

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,515
App Store da çalışma var bir süre açılmama sorunları gelecek

X Çevrimdışı

xeqtr

Yeni Üye
15 Kas 2020
6
29
usb icine yazilimi dosyasiz atarak menü 1505 tuslari ile yazilimi yükleyebilirsiniz,vestelin yayinladigi güncelleme yazilimidir garanti sorunu olmaz , güncelleme oldugu icin ayarlari kaydetmenize gerek yok..
deneyip sonucunu yazacağım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

deneyip sonucunu yazacağım
malesef bu işlemde olmadı halen sanal kumanda ve ekran yansıtma özelliğini kullanamıyorum hosbulduk hosbulduk
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ne alakaysa bir anda kendi kendine hem ekran yansıtma hemde sanal uzaktan kumanda çalışmaya başladı yardımların için teşekkürler hosbulduk hosbulduk

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri