TKGS Kanal Sıralama Sorunu

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Office-Lens-1.jpg
Office-Lens-2.jpg

Vestel marka bu modelin tkgs kanal sıralamasında sorun var.

Sorun: Kanal sıralaması atlamalı olarak ayarlanıyor yani normalde tkgs ile 600 küsür kanal çıkıyor ama bu kanal aralarındaki sayılar atlamalı olduğu için 2000 küsür kanal şeklinde sıralanıyor.

Burada bahsedilen işlemi uyguladım ama bir sonraki güncellemede tekrar bozuluyor ?
4 49UD8200
Kendi kanal sıralamanızı yaptıktan sonra usb flash belleğe yedekleyin ardından da yedeklemeyi tv ye geri yükleyin tv yi kumanda ile kapatın öndeki kırmızı ledin yanıp sönmesi bitip direk yanmaya başladıktan sonra tv yi tekrar çalıştırın aradaki boşluklar kalmayacaktır. ?

Bu sorunu başka yaşayan var mı acaba ve çözüm olarak ne yapabilirim ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,512
Hocam denedim ama değişen bir şey olmadı :(

Şu an için aynı tv den olmadığı için deneme şansım yok sürekli hazır liste yüklediğim için bahsettiğiniz sorunu da fark etmedim ilk fırsatta denerim V.5.28.7.4 güncel yazılımla çözülebilir. Verdiğim linkteki hazır kanal dosyasını yükleyin TKGS yi esnek moda alın ? Veya yazılımı yükleyin.
Hazır kanal dosyası Link
?

V.5.28.7.4 Core update Yazılım link

?

Son düzenleme:
devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Evet aynı sorun bende de var. Gerçi sorun olup olmadığı konusundan pek emin değilim ama yinede gözüme takılmıştı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bende 2 TV var 2 sinde de aynı sorun var 11. kanaldan 13. kanala geçiyor.

Bu bir sorun değil, esnek moda alıp toplu taşıma yaparak numara atlamayı önleyebilirsiniz.
Yazılım otomatik olarak sıralama yapmadığı için bu böyle maalesef. (4-5 yıllık Vestel televizyonumuzda da böyle.)
Aradaki 12 numaralı kanalı sildiğiniz için 11'den 13'e atlıyor.
Ucuz uydu alıcılarında bile olan özellik kaç senedir Vestel televizyonlarda yok.
Gerçi Samsung ve LG'de de böyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum ya. :alala :hihi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bu bir sorun değil, esnek moda alıp toplu taşıma yaparak numara atlamayı önleyebilirsiniz.
Yazılım otomatik olarak sıralama yapmadığı için bu böyle maalesef. (4-5 yıllık Vestel televizyonumuzda da böyle.)
Aradaki 12 numaralı kanalı sildiğiniz için 11'den 13'e atlıyor.
Ucuz uydu alıcılarında bile olan özellik kaç senedir Vestel televizyonlarda yok.
Gerçi Samsung ve LG'de de böyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum ya. :alala :hihi
Sadece Vestelde var bu saçmalık örnek kanalı siliyorsun 12 komple gidiyor 11 den sonra 13 geliyor :hihi:hihi kanal taşıma işlemide biraz zor ahhh ahh eski uydu alıcılar heleki arçelik bir uydu var bizde elini öpmeye geldim abi diyorum.takır tukur du herşeyde bir tek oyun yoktu uyduda o kötü aynı serili beko vardı onda oyun vardı :clap:clap

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Sadece Vestelde var bu saçmalık örnek kanalı siliyorsun 12 komple gidiyor 11 den sonra 13 geliyor :hihi:hihi kanal taşıma işlemide biraz zor ahhh ahh eski uydu alıcılar heleki arçelik bir uydu var bizde elini öpmeye geldim abi diyorum.takır tukur du herşeyde bir tek oyun yoktu uyduda o kötü aynı serili beko vardı onda oyun vardı :clap:clap
Ben Samsung ve LG televizyonda da yaptım bu kanal taşıma işlerini, sadece Vestel'de değil diye hatırlıyorum.
Gerçi kurcaladığım Samsung Tizen değildi, eski modellerdendi.

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
70
63
S.A Aynı Anakarta Sahip 55UD8200 Kullanıyorum Sizin Bahsettiğiniz Sıkıntıyı Yaşamadım Tkgs Güncellemesi Yaptıktan Sonra Kapatıyorum Kapatılmazsa Kendi Sıralamasını yapıyor İsterseniz vestel Kanal Editörü Verebilirim Pc de Kendinize Göre Düzenlersiniz Kanal Listesi de Verebilirim Ama Tek Uydu lu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri