tıbbi eldivenlerde kirli oyun...

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647

ABD’de Hijyen Krizi: Kirli ve Kanlı İkinci El Tıbbi Eldivenler Yeniymiş Gibi İhraç Edildi...​

bu olay TR'dede olabilir...

CNN, yaptığı bir soruşturma sonucunda ABD’ye ithal edilen kullanılmış tıbbi eldivenler buldu. COVID-19 pandemisinde hijyen ayrı bir önem kazanmışken, bu durum görenleri ve duyanları tedirgin ediyor.

COVID-19 pandemisiyle birlikte hayatımızda önem kazanan meselelerin başında hijyen geliyor. Pandemi dönemi dolayısıyla hijyen alışkanlığımız başta olmak üzere insanlar arası fiziki ve sosyal mesafeler, günlük rutinler ve daha birçok şey değişti. Özellikle sağlık sektöründe hijyen bu dönemde büyük bir öneme sahip.
Zaman zaman hastanelerde hijyen kurallarına dikkat edilmediği görülüyor ve duyuluyor. Fakat Bangkok’ta ulaşılan ve Amerika Birleşik Devletleri dahil dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihraç edilmek üzere hazırlanan bu kullanılmış tıbbi eldivenler görenleri tiksindiriyor.

Temizleniyor, paketleniyor ve yeni gibi ihraç ediliyor​

e8b7a48eb338d7293403cb178063d7b0541bb5d1.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Gözlük, Eldiven, Enjektör, Ameliyat Bıçakları, Tyvekler daha neler neler kullanılmış ekipmanlar dezenfekte edilip piyasada kullanılıyor.
Sağlık sektöründe olan arkadaşlar konuya katkı verin.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647

Apple, sıra dışı bir dava ile gündemde. Theodore A. Kim isimli iPhone 12 kullanıcısı, telefonunu tamir etmeyen teknoloji devine 1300 dolarlık dava açtı. Kim, şirketin garanti kapsamında olmasına rağmen telefonunu tamir etmeyi reddettiğini söylüyor.​

aynı Türkiye'deki gibi ama USA'da olmuş... :kiskis :haha

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Apple, sıra dışı bir dava ile gündemde. Theodore A. Kim isimli iPhone 12 kullanıcısı, telefonunu tamir etmeyen teknoloji devine 1300 dolarlık dava açtı. Kim, şirketin garanti kapsamında olmasına rağmen telefonunu tamir etmeyi reddettiğini söylüyor.​

aynı Türkiye'deki gibi ama USA'da olmuş... :kiskis :haha
Eldiven ve apple :alala

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Bunlar ne tür eldiven bilmiyorum ama normal muayene eldivenlerinden bahsediliyorsa çalıştığım hastaneye gelen eldivenlerde problem hiç olmadı son gelenlerde kutu üzerinde malezya üretimi olduğu yazıyor. Diğer tıbbi araç gereçlerde de probleme rastlamadım.Bazı araç gereçler hastanelerde bulunan steril alanlarında temizleniyor şuan benim gördüğüm kadarıyla bizde böyle bir tehlike yok.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bunlar ne tür eldiven bilmiyorum ama normal muayene eldivenlerinden bahsediliyorsa çalıştığım hastaneye gelen eldivenlerde problem hiç olmadı son gelenlerde kutu üzerinde malezya üretimi olduğu yazıyor. Diğer tıbbi araç gereçlerde de probleme rastlamadım.Bazı araç gereçler hastanelerde bulunan steril alanlarında temizleniyor şuan benim gördüğüm kadarıyla bizde böyle bir tehlike yok.
Belki engellenmiş olabilir ,cnn yazmış çünkü sevgili Aarslan.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt