Teslim olan terörist

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün Fox Tv'de bir haber izledim, terörist'in birisi teslim olmuş, büyük ihtimalle kaçmış. Şimdi soru şu hiç bir kaynaktan bilgi alamadım. Çünkü; vicdanım rahat değil bilgi almak istiyorum sorum şu.

Soru: teslim olan, kaçan veya yakalanan teröristlere ceza veriliyor mu? Eğer cezada bir indirim varsa bunlar nelerdir. Yani bu koni benim için çok hassas askerliğim biteli bir sene oldu. Şimdi bu şerefsizler teslim oldu bunlara ceza verilmiyorsa bizler nasıl rahat başımızı yastığa koyacağız? Belki kaç kişiyi şehit etti ? Kimi anneleri babaları evlatsız bıraktı bu kansızlıra eğer ceza verilmiyorsa ben bu durumu kaldıraram. Kafamdan bir ceza planı yaptım. Her ne şekilde teslim olan bir terörist en az 30 sene hapis almalı. Hatta ne hapisi arkadaş ne malum bunlar yüzünden askerlerimiz öldüyse direkt infaz edilmelidir hepsi.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Kanun şöyle diyor;
Teslim olan ve pişmanlık yasasından faydalanan, hatta verdiği bilgiler ile örgüte zarar verenlere ceza indirimi uygulanır...

Yakın tarihteki Habur rezaletini hatırlarsan, anlaman daha kolay olur.

Vakti zamanında (1994-1995) bölük komutanım terörist teslim alan askeri dağda ben vururum derdi ve bizim bölüğün operasyonlarında hep leş ele geçerdi... Şimdi isim vererek adamın başını yakmayayım, çok iyi yerlerde sağolsun...

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Bizim askerler canavarda akarda erdoganda iş yok bi tutturmuşlar sivil hassasiyeti ibreti alem için taş üstünde taş baş üstünde baş bırakma bak gör ozaman terör merör kalıyormu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kendime sözüm var, Girmeyeceğim siyasi konulara ama, sen bir de 5 yıl sonra ortaya çıkacak olan, Şimdi kahraman zannedilen içimizdeki teröristler ortaya çıkınca asıl o zaman saçını başını yolacaksın, bu teslim olanlara ceza indirimi uygulanmış ne ki?

Allah Türk'ün yolunu açık eylesin.. Türk'e sinsi kuyu kazan kendine mezar beğensin.. Az kaldı az...

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kendime sözüm var, Girmeyeceğim siyasi konulara ama, sen bir de 5 yıl sonra ortaya çıkacak olan, Şimdi kahraman zannedilen içimizdeki teröristler ortaya çıkınca asıl o zaman saçını başını yolacaksın, bu teslim olanlara ceza indirimi uygulanmış ne ki?

Allah Türk'ün yolunu açık eylesin.. Türk'e sinsi kuyu kazan kendine mezar beğensin.. Az kaldı az...
Ankaraya yolun düştüğü zaman seninle bi sohbet etmek isterim adem abi

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Halen kesin bir bilgi alamadım, şimdi bu teslim olan ŞEREFSİZLER hapis alıyor mu? Ve ne hapisi alıyor onu anlamış değilim. Normal insanlarla aynı hapishanede mı kalıyorlar, yoksa ailesine mı teslim ediliyor. Ulan karşıma çıkmadı ki teslim olan birisi kafasına sıksaydım kurşunu..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem abi bu bunlara ne hakla ceza indirimi uygulanıyor yeminle anlam veremiyorum. Hayır yok mu bizim katı kurallarımız. Böyle bir konuda nasıl indirim uygulanır. Teröriste indirim uygulanıyorsa o zaman hırsıza sapığı, katile hapis vermeyeceksin. Terörist denen şeyden daha ağır bir suçlu var mı abi? Böyle ağır suçlu birine nasıl indirim uygulanır. Allah aşkına yok mu bizim adam akıllı katı kurallarımız.. ben kabul etmiyorum arkadaş bir teröriste kimse ceza indirimi uygulamayaz. Vatanını satan birisine ne indirimi yahu!? Osmanlı'yı örnek vermeyi hayatta sevmem lakin böyle bir olay olsa acaba onlar ne yapıyorlardı. Direkt idam olsa gerek..

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
siyasi konuya girmeyiniz.
Bütün liderler partiler hata yapar.
Önemli olan Türkiye Geleceğimiz
Bir gün rusya çin hindistan abd yıkılır yıkılmazmı?
Siyasi konuya girip birbirimizi kırmaya gerek yok.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
siyasi konuya girmeyiniz.
Bütün liderler partiler hata yapar.
Önemli olan Türkiye Geleceğimiz
Bir gün rusya çin hindistan abd yıkılır yıkılmazmı?
Siyasi konuya girip birbirimizi kırmaya gerek yok.
Siyasi konu derken? Burada partilerle ilgili hiç bir şey konuşulmadı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Halen kesin bir bilgi alamadım, şimdi bu teslim olan ŞEREFSİZLER hapis alıyor mu? Ve ne hapisi alıyor onu anlamış değilim. Normal insanlarla aynı hapishanede mı kalıyorlar, yoksa ailesine mı teslim ediliyor. Ulan karşıma çıkmadı ki teslim olan birisi kafasına sıksaydım kurşunu..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem abi bu bunlara ne hakla ceza indirimi uygulanıyor yeminle anlam veremiyorum. Hayır yok mu bizim katı kurallarımız. Böyle bir konuda nasıl indirim uygulanır. Teröriste indirim uygulanıyorsa o zaman hırsıza sapığı, katile hapis vermeyeceksin. Terörist denen şeyden daha ağır bir suçlu var mı abi? Böyle ağır suçlu birine nasıl indirim uygulanır. Allah aşkına yok mu bizim adam akıllı katı kurallarımız.. ben kabul etmiyorum arkadaş bir teröriste kimse ceza indirimi uygulamayaz. Vatanını satan birisine ne indirimi yahu!? Osmanlı'yı örnek vermeyi hayatta sevmem lakin böyle bir olay olsa acaba onlar ne yapıyorlardı. Direkt idam olsa gerek..

Cezaevinde yatmış birisi olarak (Askeri suç, izin ihlali. Mahkemem, askerliğim bittikten 1,5 sene sonra sonuçlandığı için sivil cezaevinde yattım 64 gün) öğrendiğim şey şu ki, Cezaevleri federal ve siyasi suçlular olarak iki ayrı bölümden oluşuyor. Aynı zamanda her iki bölümün savcıları da farklı oluyor. Siyasi suçtan yatanların (ki bunların içinde yüksek sayıda terörist mevcut) denetimi çok sıkı olmakla birlikte ne yazık ki Avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde refah düzeyleri de o derece kontrol altında olur.

Ben Federal savcının çaycılığını yaptım yattığım süre boyunca. Sabah 5 gibi koğuştan çıkar, akşam 6-7 ye kadar (Temizlik bitene kadar) yine cezaevi koridorlarında olurduk. Bizimkisi öyle kaçak göçek tehlikeli suçlar kapsamında olmadığı için İşçi koğuşunda kalırdık, çok sıkı baskı olmazdı bizim üzerimizde.

Hatta 1995 yılında İzmir Buca cezaevinde isyan çıktığında ben oradaydım. İsyanı çıkartanlar yaşam haklarının iyileştirilmesini isteyen Siyasilerdi.

Osmanlı konusunda bir çok kardeşimiz ile aynı bakış açısına sahip olmadığımı belirtmek isterim. Benim gözümde Osmanlı bir hanedandır. Ben Türk'üm, Osmanlı hanedanı ile hiç bir soy bağım olmadığı için Osmanlı olduğumu da düşünmüyorum. Atalarımızdır, Rabbim hepsine rahmet eylesin ve saygım da sonsuzdur lakin ben Osmanlı olmadığım için dönemlerindeki uygulamaları da ne derece haklı görürüm bu biraz tartışılır. İslamiyetin Öldürmeyi yasakladığı gün gibi ortada iken, Anasının, babasının, gardaşının kanına girmeden tahta oturmuş kaç Padişah vardır tartışılır.

Allah Türk'ü korusun, Türk'e sinsi tuzak kuran kendisine mezar beğensin. Elimden geldiğince yazarım bunu :)

Yani senin sorunun cevabı belli. Verdikleri bilgi ne kadar işe yararsa o kadar indirim alıyorlar elbette. Ancak Silahlı eyleme katılıp katılmadıkları, Silah tutup tutmadıkları, stratejik eylemlerde bulunup bulunmadıkları konusunda (Kaçırılmış saf kardeşlerimiz var onları lütfen ayrı tutalım) değişik uygulamalara tabi tutuluyor ve duruma göre ceza alıyorlar. Hiç ceza almadan bırakılanları da var diye biliyorum lakin şu konuyu netleştirmek isterim.

Siyasi hiç bir bağım yoktur hiç bir parti ile. Hayatım boyunca ADD üyeliğim dahi olmamıştır. Bunları kendi bilgilerim doğrultusunda kişisel fikirlerim olarak yazıyorum. otorite yorumu gibi algılanmasın lütfen :ok

Şöyle bir bakıyorum da, 46 yıllık ömrüme neler sığdırmışım neler..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sebep??

Tartışma kültüründen yoksun olanlar varsa zaten hiç bir tartışmaya girmesin... Konu dışı bölümde de mi nelerin konuşulacağı belirlenecek?

Ayrıca, bu konuda siyaset nerede??
Bütün liderler partiler hata yapar. mışmış .Önemli olan bu hataların büyüklüğü küçüklüğü ülkeye verdiği kalıcı zararlar değil mi ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hepimiz gergin, hepimiz tepkiliyiz ama yine de tansiyonu düşük tutalım lütfen.

İnanın ben herkesi teknik konularda buraya gelmiş, birbirine saygılı insanlar olarak görüyorum, herkese de aynı görüş ile yaklaşıyorum. Siyasi bakış açısı ne olursa olsun herkese eşit mesafede olmayı tercih ediyorum aksi takdirde gereksiz yükselişler oluyor ve forumun ahengi bozuluyor.

Elbette yazalım çizelim ama belli bir tansiyon sınırını aşmayalım lütfen :ok

İçimizde fırtınalar kopuyor olsa da, Şu an durum bu :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Cezaevinde yatmış birisi olarak (Askeri suç, izin ihlali. Mahkemem, askerliğim bittikten 1,5 sene sonra sonuçlandığı için sivil cezaevinde yattım 64 gün) öğrendiğim şey şu ki, Cezaevleri federal ve siyasi suçlular olarak iki ayrı bölümden oluşuyor. Aynı zamanda her iki bölümün savcıları da farklı oluyor. Siyasi suçtan yatanların (ki bunların içinde yüksek sayıda terörist mevcut) denetimi çok sıkı olmakla birlikte ne yazık ki Avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde refah düzeyleri de o derece kontrol altında olur.

Ben Federal savcının çaycılığını yaptım yattığım süre boyunca. Sabah 5 gibi koğuştan çıkar, akşam 6-7 ye kadar (Temizlik bitene kadar) yine cezaevi koridorlarında olurduk. Bizimkisi öyle kaçak göçek tehlikeli suçlar kapsamında olmadığı için İşçi koğuşunda kalırdık, çok sıkı baskı olmazdı bizim üzerimizde.

Hatta 1995 yılında İzmir Buca cezaevinde isyan çıktığında ben oradaydım. İsyanı çıkartanlar yaşam haklarının iyileştirilmesini isteyen Siyasilerdi.

Osmanlı konusunda bir çok kardeşimiz ile aynı bakış açısına sahip olmadığımı belirtmek isterim. Benim gözümde Osmanlı bir hanedandır. Ben Türk'üm, Osmanlı hanedanı ile hiç bir soy bağım olmadığı için Osmanlı olduğumu da düşünmüyorum. Atalarımızdır, Rabbim hepsine rahmet eylesin ve saygım da sonsuzdur lakin ben Osmanlı olmadığım için dönemlerindeki uygulamaları da ne derece haklı görürüm bu biraz tartışılır. İslamiyetin Öldürmeyi yasakladığı gün gibi ortada iken, Anasının, babasının, gardaşının kanına girmeden tahta oturmuş kaç Padişah vardır tartışılır.

Allah Türk'ü korusun, Türk'e sinsi tuzak kuran kendisine mezar beğensin. Elimden geldiğince yazarım bunu :)

Yani senin sorunun cevabı belli. Verdikleri bilgi ne kadar işe yararsa o kadar indirim alıyorlar elbette. Ancak Silahlı eyleme katılıp katılmadıkları, Silah tutup tutmadıkları, stratejik eylemlerde bulunup bulunmadıkları konusunda (Kaçırılmış saf kardeşlerimiz var onları lütfen ayrı tutalım) değişik uygulamalara tabi tutuluyor ve duruma göre ceza alıyorlar. Hiç ceza almadan bırakılanları da var diye biliyorum lakin şu konuyu netleştirmek isterim.

Siyasi hiç bir bağım yoktur hiç bir parti ile. Hayatım boyunca ADD üyeliğim dahi olmamıştır. Bunları kendi bilgilerim doğrultusunda kişisel fikirlerim olarak yazıyorum. otorite yorumu gibi algılanmasın lütfen :ok

Şöyle bir bakıyorum da, 46 yıllık ömrüme neler sığdırmışım neler..
Vay hocam bilmiyordum çok büyük geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın inş.
Osmanlı konusunda ise düşüncelerimiz farksız. ☺

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt