Tesadüf Eseri Denk Geldiğim Cihaz Kurulum Videosu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne zamandır soracağım abi nerede yaşıyorsun diye, fırsat olmamıştı. Yazıyı tesadüfen gördüm iyi oldu :) . İzmir daha bitik olmadan kaçmışsın, ne güzel yerlerde yaşamışsın valla. Şu an İzmir bitik ve daha da kötüye gidiyor, İstanbul2 olduk bile. Senin adına sevindim, umarım bize de bir gün dediğin gibi bir kır evine taşınmak nasip olur.
Sözde İzmir'de doğrum hayatım orada geçti, Karşıyaka senin Çankaya benim Hatay onun derken girip çıkmadığımız sokak cadde mekan kalmadı fakat bu gün X nedenle gelsem yolumu bulamam.

Doğduğum mahalle Nergis mahallesi artık o Nergis değil. Çok yazdım bunu biliyorum fakat, Tek katlı evlerin bahçelerinden yayılan Nergis çiçeğinin kokusundan almıştır o mahalle aslında adını.

Ben o kokularla büyüdüm yaşadım orada fakat bu gün sokak dedikleri o garabet içerisinde dursan iki elini iki yana açsan birisi bir binaya değer diğeri öbürüne ve buralarda ev diye yaşıyor insanlar ki Allah kolaylık versin onlara :(

1775 Sokak yani eski (Belki halen kuruluyordur bilmiyorum) pazaryerinin caddesinde işyerimiz vardı bizim. Sanırım orası Yufkacı şimdi.
kardeşler berber vardı İslam ve İsmail'di sanırım. Hey gidi, yılların Gülten Tuhafiye vardı sanırım Hamdi amca idi ismi, kızının adına açmıştı dükkanını. Asil Mobilya vardı kapattılar sonra market gibi bir şey oldu orası.

Her cuma günü pazar kurulurdu nefret ederdim kalabalığından ve pisliğinden zira işyerimiz pazarın ortasında kalırdı :)

Ertesi gün sabah erkenden elimizde kova ve maşrapa+fırça ile yolları yıkardık dükkanın önü kokmasın diye.

Heeeey gidi hey, anılarım depreşti birden :(

Eski insanları şimdi çok daha iyi anlıyorum gerçekten.

Önceden anlam veremezdim bu eskiye olan özlemlerine zira biz kendi zamanımızı yaşıyorduk ve bize göre her şey muhteşemdi.

Bu gün anlıyorum neden hep eskilerin özlendiğini.

İnanıyorum ki bundan bir 10 yıl sonra kim bilir hangimiz nerelerde olacağız da (Kendi namıma yaşıyor olurmuyum belli değil) bu mecrayı dahi özleyeceğiz :)

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Sözde İzmir'de doğrum hayatım orada geçti, Karşıyaka senin Çankaya benim Hatay onun derken girip çıkmadığımız sokak cadde mekan kalmadı fakat bu gün X nedenle gelsem yolumu bulamam.

Doğduğum mahalle Nergis mahallesi artık o Nergis değil. Çok yazdım bunu biliyorum fakat, Tek katlı evlerin bahçelerinden yayılan Nergis çiçeğinin kokusundan almıştır o mahalle aslında adını.

Ben o kokularla büyüdüm yaşadım orada fakat bu gün sokak dedikleri o garabet içerisinde dursan iki elini iki yana açsan birisi bir binaya değer diğeri öbürüne ve buralarda ev diye yaşıyor insanlar ki Allah kolaylık versin onlara :(

1775 Sokak yani eski (Belki halen kuruluyordur bilmiyorum) pazaryerinin caddesinde işyerimiz vardı bizim. Sanırım orası Yufkacı şimdi.
kardeşler berber vardı İslam ve İsmail'di sanırım. Hey gidi, yılların Gülten Tuhafiye vardı sanırım Hamdi amca idi ismi, kızının adına açmıştı dükkanını. Asil Mobilya vardı kapattılar sonra market gibi bir şey oldu orası.

Her cuma günü pazar kurulurdu nefret ederdim kalabalığından ve pisliğinden zira işyerimiz pazarın ortasında kalırdı :)

Ertesi gün sabah erkenden elimizde kova ve maşrapa+fırça ile yolları yıkardık dükkanın önü kokmasın diye.

Heeeey gidi hey, anılarım depreşti birden :(

Eski insanları şimdi çok daha iyi anlıyorum gerçekten.

Önceden anlam veremezdim bu eskiye olan özlemlerine zira biz kendi zamanımızı yaşıyorduk ve bize göre her şey muhteşemdi.

Bu gün anlıyorum neden hep eskilerin özlendiğini.

İnanıyorum ki bundan bir 10 yıl sonra kim bilir hangimiz nerelerde olacağız da (Kendi namıma yaşıyor olurmuyum belli değil) bu mecrayı dahi özleyeceğiz :)
Konu dışına çıktığım için forumdaşlardan özür dilerim :) . Tabi haklı olarak, yoğun olduğu için, özel mesajın kapalı olduğundan buraya yazıyorum.

Tebessümle okudum yazını, ben doğma büyüme Çiğlili olsam da teyzemler, amcamlar hep Nergis tarafında yaşadığı için iyi bilirim dediğin yerleri. Muhtemelen senin eski dükkanı da görmüşümdür. Bizimkiler Üsküp göçmeni, sen de bizim göçmenlere benziyorsun diye sorayım dedim, var mı muhacirlik?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konu dışına çıktığım için forumdaşlardan özür dilerim :) . Tabi haklı olarak, yoğun olduğu için, özel mesajın kapalı olduğundan buraya yazıyorum.

Tebessümle okudum yazını, ben doğma büyüme Çiğlili olsam da teyzemler, amcamlar hep Nergis tarafında yaşadığı için iyi bilirim dediğin yerleri. Muhtemelen senin eski dükkanı da görmüşümdür. Bizimkiler Üsküp göçmeni, sen de bizim göçmenlere benziyorsun diye sorayım dedim, var mı muhacirlik?
Yok abi bizimki hafif karadenizlilililililik :kiskis

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Abim ben o materyalleri sattım Vestel de çalışırken. Bu gün o sattığım insanların yüzüne halen bakabiliyorum zira durum ne ise onu anlattım hepsine. Neticede yılladır aynı yerde yaşıyorum, bu civarda evine girmediğim kimse yok neredeyse.

Ne satış rakamı yönünden, ne de işe yararlılık garantisi yönünden arkamdan tek laf edilmemiştir. O da biliyordu, ben de söylüyordum onu alırsa bizim de para kazanmış olacağımızı. Abartısız ifade ediyorum ki şu ''Sonra alsak olmaz mı'' sorusu bana yüzlerce kere sorulmuştur, ben takıp çıkmışımdır ''abicim müsait olduğunda hallederiz'' diyerek. Böyle şeyler söylenmez lakin evin durumundan gardaşımızın gariban olduğunu, makineyi bayiden zorlu taksitlerle aldığını görünce ''BEN hediye ediyorum'' dahi demedim, ''Makineyi alana hediye'' dedim, takıp çıktım gururu incinmesin diye.

Sevgili Mert; şu yukarıda yazdığım ve yaratanın doğruluğuna şahit olduğu şu hizmet şeklinden bu günümüze ne ara geldik biz güzel kardeşim?

Girdiğim hiç bir ev beni eli boş yollamazdı. Domates, biber, mevsimine göre limon portakal nar aklınıza ne gelirse.

Eve bir giderdim, benim geleceğimi önceden bildiği için kapının girişine hazırlanmış 1lt kola şişesinde zeytinyağı beni beklerdi ?

Birçok servise eşimle giderdim köyleri gezmeyi çok seviyor diye, ticari olarak girdiğimiz evlerden dost olarak ve para almadan çıktık biz defalarca zira öyle yüce gönüllü insanlar ile karşılaştık, öyle yer sofralarında yemek yedik, öyle asma gölgelerinde ayran, öyle soba başlarında çay içip sohbet ettik ki biz..

Biz o evlerde gönüllerimizi bırakıp çıktık kardeşim.

Hatta forumda üyemiz bile var sevgili ÖzgürE ÖzgürE kardeşimiz de onlardan birisidir. Tanışmamız ciddi bir tesadüf olsa da baki bir kardeşliğimiz olmuştur.

Aaaaahh ahh.

Şu büyükşehir kavramı keşke ortadan kalksa..
Yetkili servis veya esnafdan önce adam gibi adamdır Adem Helvacı :mutlu Teşekkürler gösterdiğin dostluk için kardeşim.

Geri
Üst Alt