Termostatik Vana ile Oda Termostatı

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Oda termostatı kombinin yakıt tüketimine etki eder.
Ama kombi ne kadar iyiyse bu da o kadar işe yarar.
Bir de termostatın da iki çeşiti var, hangisi alındı o da önemli.
merhaba hocam ben 2012 den beri eca confeo plus kombi kullanıyorum bi sorunum olmadı

bu kombi iyi kombilerden mi

izmir de kışları 23 derecede ayarlıyorum oda termostatını 200 gelmedi daha faturam

bu sene 300 / 400 bulur zamlardan sonra diye tahmin ediyorum

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
yok hocam kılıflı pex boru var ayrıca kollektörden de kontrol ettim.Zaten sadece kısma aşamasında tıslama sesi duyuluyor.
Valla pex olsun önemli değil. Ben de eve montaj yaptım. Sıfır ses. Araştırmalarımda bağlantı ters ise bu sorun oluyor sonucuna ulaştım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Valla pex olsun önemli değil. Ben de eve montaj yaptım. Sıfır ses. Araştırmalarımda bağlantı ters ise bu sorun oluyor sonucuna ulaştım.
hocam eve taşındığımda zaten kontrol ettim hem ters olsa önce üstler ısınmaz bunu anlamanın en kolay yolu bu.

Ses hepsinde var fakat kimisi farkediyor kimisi farketmiyor.Özellikle gece sessizliğinde bariz kısma aşamasında ses çıkıyor.

Truva City Çevrimdışı

Truva City 

Yeni Üye
5 Ocak 2022
4
46
Kombinin marşına bastığınızda, kombi ve radyatörlerinizin kalitesine göre minimum 4 metre ( demirdöküm panel plus 600 ise) ortalama 5 metre radyatör ısıtacak kadar doğalgazı kombi tüketir. en az 5 metre radyatörün termostatik vanasını 5 konumuna alın. bedelini ister istemez ödüyorsunuz zaten. banyo ve varsa koridor tam açık olsun. ses konusuna gelirsek günah keçisi termostatik vana değil boru çapı ya da çoğunun kapalı olup bir veya iki radyatörün açık olmasından dolayı pompa hızının artmasından kaynaklanır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt